شنبه , ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

اعدام یک “متجاوز به عنف و کودک آزار در شهرستان دلفان

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دلفان از اعدام یک “متجاوز به عنف و کودک آزار” خبر داد..

نسیم دلفان – محمد زیرک در دلفان افزود : در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ پیرو شکایت ولی قهری یک طفل شش ساله علیه یک جوان مبنی بر تجاوز به عنف و کودک آزاری با توجه به حساسیت موضوع به صورت ویژه تحت رسیدگی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان قرار گرفت.

وی افزود : متهم که بعد از ارتکاب جرم از محل متواری و به یکی از شهرستانهای مرکزی کشور گریخته بود، در کمتر از ۴۸ ساعت طی یک عملیات پلیسی توسط ماموران انتظامی شهرستان دستگیر و با تفهیم دلایل ارتکاب جرم به بزه انتسابی اقرار نموده و پرونده فوراً به دادگستری کل استان لرستان ارسال و در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان مورد محاکمه قرار گرفته و به موجب حکم صادره از آن مرجع به اعدام محکوم گردید.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دلفان خاطر نشان کرد: با اعتراض وکیل محکوم علیه به حکم، پرونده به دیوان عالی کشور ارسال و “حکم اعدام “در شعبه یازدهم دیوان عالی کشور عینا تایید گردیده و جهت اجرای آن به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان دلفان عودت شد.

وی ادامه داد : نهایتا پس از فراهم شدن مقدمات اجرای حکم و رعایت کلیه تشریفات قانونی سحرگاه امروز با صدور دستور اجرای حکم در محوطه زندان مرکزی استان لرستان و توسط مامورین امنیتی مستقر در زندان متهم به دار مجازات آویخته شد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دلفان تاکید کرد : این مجازات درس عبرتی است برای افرادی که قصد بر هم زدن نظم و امنیت عمومی و سلب آسایش از مردم را دارند.

دادستان شهرستان دلفان بیان کرد: در راستای دستورات و تاکیدات ریاست محترم قوه قضاییه، دادستان محترم کل کشور و ریاست محترم دادگستری کل استان لرستان مبنی بر برخورد قانونی و قاطعانه با هرگونه عوامل مخل نظم و امنیت و آسایش عمومی، تعقیب کیفری و اعمال اشد مجازات قانونی برای خاطیان انجام و اعمال خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دلفان در پایان گفت: از مردم شریف و مومن و شهیدپرور شهرستان نیز خواهشمندیم همکاری و همیاری لازم با خدمتگزاران و فرزندان خود در مراجع انتظامی، امنیتی و قضایی را بیش از پیش در نظر داشته باشند/ صدا و سیما دلفان

۳ نظر

  1. با عرض سلام و حسته نباشید
    سابقه خبر رور پیدا نکردم. ممنون میشم که محل دقیق اعدام رو اعلام کنید.
    با تشکر

  2. درود برشرافت چنین دادستانی .خدا زن وبچتو نگه داره .با اعدام هیچ کس خوشحال نشدم اما با این اعدام اندازه ای خوشحال شدم که بقیه مشکلاتم برای چند لحظه فراموش شد.درود درود درود برشرافتت دادستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *