جمعه , ۲۴ فروردین ۱۴۰۳

نابسامانی در پرداخت حقوق کارگران و کارمندان شهرداری نورآباد+نامه غم انگیز فرزند یکی از کارگران شهرداری

پیامی به دست ما رسید مبنی بر اینکه اکثر کارمندان شهرداری نورآباد به ویژه کارگران که از آسیب پذیرترین قشر جامعه هستند چندین ماه است حقوقی دریافت نکرده اند…


نسیـــم دلفـان – در پی دریافت این پیام و پیگیری های ما یکی از کارگران شهرداری در گفتگو با خبرنگار نسیم ضمن تایید این موضوع گفت : چهار ماه است حقوق دریافت نکرده و به شدت با مشکل مواجه شده است.

وی اضافه کرد : شرمنده زن و بچه هایم شده ام و طاقت نگاه های سنگین شان را ندارم ، بخدا حتی توان خرید یک مرغ را هم برای خانواده ام ندارم چه رسد به سایر مایحتاج زندگی…

این کارگر شهرداری با اشاره به زحمات شبانه روزی خود و همکارانش در ساعات مختلف شبانه روز برای نظافت و تمیزی و دیگر امور خدماتی شهر اظهار داشت ما چه گناهی کرده ایم که باید اینگونه مورد بی مهری مسئولین قرار بگیریم و شرمنده زن و فرزندانمان شویم.

یکی دیگر از کارگران در گفتگو با خبرنگار ما گفت : آیا مسئولین ما حاضرند یک ماه خود را جای ما بگذارند و سرشان را در مقابل کمترین توقع خانواده از شدت شرمندگی پایین بیاندازند.

وی در ادامه اظهار داشت : حتی کارمندان رسمی شهرداری هم چند ماه حقوق طلب دارند ، اما اخیرأ یک ماه حقوق عقب افتاده آنان پرداخت شد.

این کارگر شهرداری نورآباد اظهار داشت : آیا شهردار در پرداخت حقوق خود و دیگر مدیران شهرداری و همچنین شورای شهر نیز اینگونه عمل میکند؟ آیا در پرداخت پاداش پایان سال ایشان که رقم و مقدار آن نیز جای بحث دارد اینگونه عمل میکند.

گفته های تاسف آور این کارگران را با درج نامه سرگشاده و دردناک فرزند یکی دیگر از کارگران شهرداری نورآباد تکمیل می کنیم.

شهردار عزیز و خوب شهرم سلام

فرزند یکی از کارگران شهرداری نورآبادم – پدرم دیگه پیر شده اما ذره ای در کوشش خود برای شهرداری کم نمی گذارد تا بلکه یه وقت مورد غضب قرار نگیرد.

یادم هست سالهای گذشته چند ماهی حقوقمون رو نداده بودن پدرم خیلی ناراحت بود اما وقتی شما شهردار شدید بابام خیلی خوشحال شد آخه می گفت دکتر خیلی مهربانه ، دکتر همیشه به فکر ماست.

دیروز بهش گفتم بابا اون شهردار مهربون که می گفتی این بود؟

از حرفم پشیمون شدم آخه بابام کلی خجالت کشید و سرش رو انداخت پایین ای کاش چیزی نمی گفتم

آقای  شهردار به یاد دارم بابام به شدت تب کرده بود لرز داشت اما نصف شب پا شد رفت سراغ کارش ، می گفت اگه نرم سرکار ، فردا ببینن خیابان محل نظافتم کثیفه بیرونم می کنن ،  با همون حال خرابش رفت سر  کار

آقای شهردار میدونی چند ماهه ما حقوق نگرفتیم ، آقای دکتر بابام روش نمیشه اما مامانم به همه فامیل رو انداخته و پول قرض کرده ، دیگه کسی نمونده ازش قرض نکرده  باشیم ، بابام روش نمیشه بره بیرون میگه  به همه مغازه ها حتی نونوایی سرکوچه مون بدهکاریم…

نمیدانم این مشکلات ما به شورای شهر هم مربوط می شه یا نه هرچند بعید میدانم آنها بتوانند درد ما را درک کنند ، به گمانم حقوق و پاداش آنها به موقع می رسد چون اگر نرسیده بود تا الان صدها بار شهردار را به سؤال و جواب می کشاندند اما چرا درباره وضعیت ما از ایشان نمی پرسند نمیدانم!

خدایا به تو پناه می بریم از این همه …

اینها بخشی از دل نوشته های فرزند یکی از کارگران شهرداری نورآباد بود.

قصد نداریم مسئولیت شهردار در مقابل مشکلات کارکنان شهرداری را توجیه کنیم اما باید بپذیریم که اکثر شهرداری های استان لرستان با چنین مشکلی مواجه اند و شهرداران آنها علت اصلی این مشکلات به ویژه عقب افتادگی پرداخت حقوق کارگران و کارمندان را در کمبود شدید اعتبارات و درآمدهای شهرداری ها می دانند.

شهرداری نورآباد نیز از این دایره خارج نیست.

با توجه به اینکه شهرداری یک سازمان غیر دولتی محسوب میگردد و اداره آن با همکاری شهروندان میسر خواهد بود لذا لازم است شهروندان محترم در پرداخت به موقع عوارضات و معوقات مربوط به شهرداری با این سازمان همکاری نمایند تا در خدمات دهی هرچه بهتر و بیشتر به همشهریان و همچنین پرداخت حقوق کارکنان زحمت کش شهرداری با مشکل مواجه نگردد.

همچنین خیلی از ادارت دولتی و حتی غیر دولتی دلفان به شهرداری بدهکار هستند ، همکاری مدیریت محترم این ادارت به ویژه در رأس آنان فرمانداری شهرستان می تواند در برون رفت از وضعیت فعلی به شهرداری کمک شایانی نمایند.


tavajoh.giftavajoh.gifهر ماه یک مسابقه و شش برنده در ترمینال خبری نسیم نسیم (اینجا)

 تازه ترین اخبار منطقه را مستقیمأ از طریق ترمینال خبری نسیم دلفان دریافت کنید.

برای عضویت در کانال خبری نسیم دلفان روی تصویر زیر کلیک نمایید.

12

۱۵ نظر

 1. سلام ای کاش این نامه توی فضای مجازی دست به دست بچرخه تا مسولین خارج از استان هم متوجه اوضاع نابسامان حقوقی کارگران شهر ما باشن و ببینن که این زحمت کشان عزیز از یک ذره کار خودشون کم نمیزارن اما ما براشون چقدر کم میذاریم.

 2. سلام اعضای شورای علاوه بر عیدی چند میلیونی و همچنین حقوق چند میلیونی حق ماموریت به کیش ومشهدشان را دریافت کرده اند چه غم که کارگران چهارماه حقوق نگرفته اند

 3. علی زاده، فرهنگی

  « بنام خدایی که خدمت به خلق را در دل همه آفرید »

  سلام و عرض ادب خدمت تمام کسانی که جمیع اعضای شورای شهر ، با حضور آنها در پای صندوق های رای در مسند خادمی مردم دلفان قرار گرفته اند

  همشهریان و کارکنان زحمت کش شهرداری،فی الحال زمان ان است که اعضای شورای شهر دلفان سکوت خود را بشکنند و از احساس تاسفی که چند ماه در قبال عدم پرداخت حقوق کارکنان شهرداری دارند را برای شما بیان کنند؛ روزی که مسئولیت خطیر و حساس شورای شهر دلفان را پذیرفتند با خود عهد بستند در همه لحظات کنار شمایی که به حداقل حق خود یعنی دریافت حقوق ماهیانه در این روزها که به آن هم نمی رسید و باز با صداقت و ایمان، خادمی را سرلوحه قرار می دهید باشند،و نقل ننمایند که (( شهرداری دلفان )) دارای بدهی هنگفتیست،باید پذیرفت که در این مورد اهمال هایی صورت پذیرفته و باید در این راستا راهکارهایی اندیشید.

 4. با عرض سلام وخسته نباشی وتبریک سال نو خدمت بردار بزگوار جنا ب اقای محمدی
  ای کاش از وضع شهر الان عکس میگرفتی که کارگران چه زحمتی میکشن و فردا چه کسانی لاف نظافت شهر میزنند

 5. درسته پول نگرفتیم اما من بغ سوال دارم آیا اینجا فقط شهردار مقصره چرا کسی جرات این نداره که بگه این شوراها چی از جون ای شهرداری می خوان اگه تصمیمات و دخلت های بی جا این نبود حاضرم قسم بخورم اگه بزارن خود دکتر تصمیم بگیره اوضاع به خدا خیلی اوضاع بهتر از این که هست خواهد بود همه می دونن که قانون شورای شهر نظارت بر کارهای شهرداری هستش نه دخالت چرا کسی به اینا کسی نیست بگه خدایا خودت شاهد باش چه خبره و چکار می کنن این شوراها

 6. واقعا اگر این موضوع صحت داشته باشد جای بسی تاسف دارد واین مسولین و اعضا شورا و شهردار باید علاوه بر جوابگویی در این دنیا در آخرت هم باید پاسخگو باشند راستی پس عدالت محوری اینگونه افراد فقط در حد حرف است چرا چه کسی باید این موضوعات را پیگیری و تاثیرات منفی آن را در این موقع سال باید جوابگو باشد …. به امید مدیریت جهادی

 7. متاسفیم برای سو مدیریت اینگونه مسولین

 8. تمام مردم شهرستان دلفان در این کار مدیونن وقتی اینطوری رای میدادن باید امروز همه شهر شرمنده فرزند این کارگران بشه مجموعه شورا و شهرداری که نتونه پیش بینی هزینه و درآمد کارگراشو بکنه دیگه اینا کجا مدیرن مردم شهر همه مدیونیم

 9. علی حسین عباسپور

  سلام
  سال نو بر مردم شریف دلفان مبارک باد
  در سال اقتصاد مقاومتی امیدوارم بتونیم در امورات زندگی درست اقدام کنیم
  نامه فرزند دردمند یک رفتگر و نیز کامنت های شما عزیزان را مطالعه کردم.
  خدای من شاهد است من و تا جایی که اطلاع دارم همکارانم در شورای شهر دخالتی که تاثیر منفی در امور شهرداری داشته را نداشته است .همچنانکه خود شهردار در حضور معاونت محترم استاندار و فرماندار محترم و نیز خبرنگاران حاضر در آن جلسه ، از همکاری با ایشان و عدم دخالت شورا را رسما اعلام کردند.اگر شما از دخالتی که منجر به عدم رشد شهرداری و یا عقب افتادن حقوق باشد اعلام تا پاسخگو باشیم.ما اعضای شورای شهر پابه پای کارگران و کارمندان ۳ یا ۴ماه حقوقمان را طلبکاریم بعلاوه پاداش و عیدی رو نه تنها دریافت نکردیم بلکه حتی حق کمیسیونها را از برج سه دریافت نکردیم.
  انشاءالله در سال جدید هر طور شده مشکل عزیزان کارگر را حل میکنیم.یا علی مدد

  • با سلام .آیا آقای عباسپور ،این خود شما نبودید که چند روز پیش در دفتر آقای شهردار ،به اون کارگر زحمت کش گفتید که کارگران فصلی شهرداری حق دریافت مساعده را ندارید.و بلا فاصله بعد از اعتراض ان کارگر زحمت کش ،شما شهردار را مجبور به اخراج این کار گر کردید؟
   چرا مگر کارگران فصلی شهرداری حق زندگی را ندارند؟
   یا اینکه بیشترین بخش کارهای شهرداری روی دوش این عزیزان نیست؟
   و چرا آقای شهردار اضافه کار و تعطیلات کارگران فصلی شهرداری را قطع کردن؟

   • علی حسین عباسپور

    سلام
    دوستان اون کارگری که این دوست ناشناس میفرمایند جناب اقای ش… م… کارگر بخش آسفالته روز اول در حال آسفالت در محله نزدیک کانون الفت آباد به حقیر گفت برای رهن خونه نیاز به مساعده دارم .که گفتم با شهردار صحبت میکنم .ایشان هم گفت فردا بیاد دفترم تا بهش پرداخت کنم.اما متاسفانه پول رو بهش نداد.شهرام زنگ زد گفت مهندس مساعده رو نمیده چکار کنم .که حقیر رفتم پیش شهردار و از ایشان و آقای بابایی خواهش کردم اما گفتن نداریم .منم از فرط ناراحتی گفتم پس اخراجش کنید و بزار اسباباشو بریزن تو کوچه.آقا شهرم مساعده نمیدیم برو اینجا.این ها رو مردم یا سایت محترم میتونه از خود اون کارگر زحمتکش که انصافا یکی از کارگران زحمتکش و نمونه است بپرسید. من بخاطر اینکه شهردار روی منو زمین زد این حرفها رو زدم.آقای فتحی.خانم جلالوند و…شاهد هستن من برای مساعده ایشان پیش قدم شدم.ضمنا.مهندس بهرامی رییس آبفا.تمامی اعضای محترم شورای شهر شاهد هستن که یکی کارمند شهرداری به حقیر هم فحش داد اما حتی یه تذکر به شهردار ندادم که اذیتش کنه چون همیشه میگم حق دارن چون حقوقشون عقبه

 10. سلام. تورا خدا برید نگاه کنید که هر شورا چند نفر از فامیل های خودشونو آوردن سرکاربقران اگه دخالت شورای شهر نباشه اوضاع شهرداری اینجور خراب نمیشه.

  • علی حسین عباسپور

   کارگر محترم میتونی اون افرادی که حقیر وارد شهرداری کردم اسم ببری؟فقط یه نفر ازشون نام ببرید لطفا.

 11. عیدی کارگران فصلی بعد از چهار ماه از سال که رد شده هنوز پرداخت نشده. گناه این کارگران چیه

  • عبااسپوربس کن شماشوراهای این دوره شهرداری به…کشییده اید این همه مردم میدانتد..دیگه چاخان هم نکن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *