جمعه , ۴ خرداد ۱۴۰۳

اعتراض بحق پرستاران استان لرستان را سرکوب نکنید / چرا کسی به درد این قشر زحمتکش رسیدگی نمی‌کند؟؟؟

پیشکسوت پرستاران استان لرستان از رنج های این قشر زحمتکش می‌گوید:

وی با گلایه از دانشگاه علوم پزشکی لرستان به خاطر عمل نکردن به وعده ها ، افزود: در شرایط سخت اقتصادی امروز در جامعه متاسفانه معوقات پرداختی کارانه و اضافه کار پرستاران به ۱۰ ماه رسیده است و ادامه این روند به شدت باعث نگرانی و نارضایتی بین این قشر زحمت کش شده است.

نسیم دلفان – فریدون مرادی عضو شورای عالی نظام پرستاری در گفتگو با خبرنگار ما گفت: همانطور که همگان شاهد ایثارگری های پرستاران در دوران کرونا بودند ، متاسفانه وزارت بهداشت بخوبی نتوانست جوابگوی رشادتها و جانفشانی های این عزیزان باشد.

وی افزود: در سفر قبلی ریاست محترم جمهوری در روز پرستار به استان لرستان که ریاست دانشگاه نیز حضور داشتند قول مساعد داده شد که به مشکلات پرستاران استان رسیدگی شود اما آنچه گفته شد را در میدان عمل ملاحظه نکردیم!

این پیشکسوت پرستاری استان با اشاره به اینکه اگر سلامت مردم برای ما اهمیت دارد باید به مشکلات کارکنان نظام سلامت رسیدگی شود تصریح کرد: درصورت عدم توجه به مشکلات کارکنان حوزه سلامت به طور طبیعی به خاطر کاهش انگیزه خدمت در کارکنان دچار صدمات بسیار مهمی در امر بهداشت و سلامت مردم خواهیم شد.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر سیل مهاجرت پرستاران به کشورهای حوزه خلیج فارس و اروپا ماهانه به ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر رسیده ، خاطر نشان کرد: براورد تقریبی هزینه تحصیل یک دانشجوی پرستاری در طی چهار سال تحصیلی حدود یک میلیارد برای دولت تمام میشود و از طرف دیگر شاهد از دست دادن آنها هستیم.

مرادی با گلایه از دانشگاه علوم پزشکی لرستان به خاطر عمل نکردن به وعده ها ، افزود: در شرایط سخت اقتصادی امروز در جامعه متاسفانه معوقات پرداختی کارانه و اضافه کار پرستاران به ۱۰ ماه رسیده است و ادامه این روند به شدت باعث نگرانی و نارضایتی بین این قشر زحمت کش شده است.

وی همچنین درباره خُلف وعده مسئولان گفت: در خصوص تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی ، نیروهای طرحی زمان کرونا و رفاهیات هیچ اقدامی انجام نشده است.

عضو شورای عالی نظام پرستاری کشور در ادامه اضافه کرد: اخیرأ پیگیری مطالبات توسط نظام پرستاری و همکاران پرستار چه در دانشگاه و چه در سایر دستگاه در حال پیگیری میباشد ، اما در کمال تاسف حراست دانشگاه و برخی بیمارستان ها اقدام به تهدید کارکنان معترض نموده و باعث سرکوب مطالبه‌گری و رسیدن به حق و حقوق کادر درمان شده اند.

وی در خصوص اجرای طرح تعرفه گذاری خدمات پرستاری با تاکید بر اینکه چندین سال از تصویب آن در مجلس می‌گذرد ، گفت: رهبر معظم انقلاب و ریاست محترم جمهوری بر اجرای این مصوبه و پیگیری آن تاکید داشتند اما متاسفانه به علل های مختلف هنوز اجرایی نشده است.

مرادی در ادامه‌ی این بحث افزود: وزارت بهداشت با واریز علی‌الحساب چند ماه از پرداخت تعرفه ، تاکنون اقدام مثبتی در اجرای واقعی آن ننموده در صورتی که اینگونه پرداخت ها مورد قبول نظام پرستاری و پرستاران نمی باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به زمزمه های استخدام در ماهای آتی ، به مسئولین دانشگاه علوم پزشکی لرستان توصیه میکنم تمام تلاش خود را در جهت گرفتن سهمیه بیش‌تر بکار گیرند و ان‌شاالله اینگونه نباشد که مانند سنوات قبل کمترین سهمیه استخدام مربوط به دانشگاه لرستان باشد!

✍️ رضا محمدی


» تازه ترین خبرهای “پزشکی سلامت” در نسیم دلفان را دنبال کنید (اینجا کلیک نمایید)


Skill
50%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *