پنجشنبه , ۱۷ آذر ۱۴۰۱

اعتبارات آبخیزداری دلفان در سال جاری

محمد جواد عزیزی معاون اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دلفان اعتبارات سال جاری این اداره در بخش آبخیزداری را در سه حوزه به شرح زیر اعلام و تشریح نمود…

🔹حوزه آبخیز کاکاوند غربی
مبلغ ۲۲ میلیارد و ۱۴۵ میلیون ریال که شامل اجرای عملیات احداث بندهای گابیونی ، سنگی ملاتی و همچنین خشکه چین می باشد

🔹حوزه آبخیز قمش تا وروشت
مبلغ ۲۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال جهت اجرا عملیات آبخیزداری شامل احداث بندهای سنگی ملاتی و خشکه چین خواهد بود.

🔹حوزه آبخیز شرف آباد کاکاوند
برای این حوزه آبخیز نیز مبلغ ۳۰ میلیارد و ۷۳۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده است که شامل اجرای عملیات های سنگی ملاتی و گابیون و همچنین بندهای خشکه چین در این حوزه آبخیز می باشد.

مسئول آبخیزداری شهرستان دلفان افزود : این اعتبارات از محل اعتبارات محرومیت زدایی از مناطق کمتر توسعه یافته و کم برخودار می باشد که بصورت نقد و اوراق در نظر گرفته شده و قرارداد اجرایی اعتبارات فوق با پیمانکاران منعقد و ان‌شاالله به زودی و با مساعد شدن هوا عملیات های اجرایی شروع خواهد شد.

وی تصریح کرد : هر حوزه آبخیز شامل چندین روستا می باشد که تشخیص اجرای عملیات ها بنا بر حسَب ضرورت اجرا ، توسط کارشناسان آبخیزداری انجام می پذیرد.

عزیزی در ادامه اضافه کرد : خوشبختانه طی سالهای اخیر مسئولین به اجرای عملیات های آبخیزداری و ضرورت اجرای آن در حوزه های آبخیز کشور آگاه شده و اهمیت بیشتری به اجرا و انجام عملیات‌های آبخیزداری می‌دهند.

وی در پایان به اهمیت آبخیزداری اشاره کرده و گفت: از اهداف مهم آبخیزداری می‌توان به مبارزه با فرسایش خاک و جلو گیری از آن، نفوذ قسمتی از روان‌آبهای حاصل از نزولات آسمانی در زمین و همچنین تغذیه سفره‌ های آبخیز کشور اشاره نمود و مهم‌تر اینکه با عملیات‌های متنوع آبخیزداری ، کنترل سیلابها و جلوگیری از وقوع سیل های ویرانگر انجام می‌پذیرد.

یک نظر

  1. بسیار عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *