شنبه , ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

استخدام ماماها در دستور کار وزارت بهداشت

وزیر بهداشت گفت: در آستانه روز جهانی ماما تعداد زیادی از ماماهای کشور استخدام می شوند.

نسیم دلفان – بهرام عین اللهی گفت: تعداد زیادی از ماما‌ها در طرح سلامت خانواده استخدام و به کار گرفته می‌شوند و با آن‌ها قرار داد بسته می‌شود.

وزیر بهداشت گفت: بسته‌های تشویقی وزارت بهداشت در همه رده‌های سلامت خانواده وجود دارد و با توجه به عملکرد مشخص افراد در همه رده‌ها بسته‌های تشویقی برای همکاران ماما و پزشک عمومی  خواهیم داشت.

وزیر بهداشت همچنین با تاکید بر مقوله سلامت به عنوان یک محور اصلی در کشور، گفت: برای تامین نیاز‌های بهداشتی و درمانی باید زیرساخت‌های کافی، در نیروی انسانی پزشک کافی و بیمارستان کافی ایجاد شود همچنین مردم بتوانند از یک فرایند با دسترسی آسان بهره‌مند شوند.

عین اللهی با اشاره به اجرای طرح پزشک خانواده در دو استان کشور به صورت آزمایشی، گفت: بر اساس اجرای این طرح در دو استان مازنداران و فارس ما طرحی را به عنوان ” سلامت خانواده ” در نظر گرفتیم که در این طرح دو هدف تامین بهداشت جامعه و تامین مسائل درمانی را در نظر داریم.

وزیر بهداشت تاکید کرد: برای بهبود مسائل بهداشتی، کار باید با کمک و تقویت مراقبان بهداشت و بهورزان پیش رود و در این طرح مراقبان بهداشت و بهورزان با مراجعه به صورت خانه به خانه با کد ملی هر فرد پرونده سلامت ایجاد می‌کنند و اگر فردی بیمار بود درمانش با کمک پزشکان طرف قرار داد، انجام می‌شود.

عین اللهی تاکید کرد: پزشکان طرف قرارداد طرح سلامت خانواده، عمومی هستند و در صورت نیاز به درمان تخصصی بیمار به پزشک متخصص ارجاع می‌شود.

در پایان وزیر بهداشت گفت: طرح پزشک خانواده با اولویت مناطق محروم انجام شده است و در ادامه در استان‌های دیگر اجرایی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *