شنبه , ۵ فروردین ۱۴۰۲

استان لرستان بارانی می‌شود/ احتمال آب گرفتگی معابر


معاون هواشناسی استان لرستان گفت: بر اساس پیش بینی‌های هواشناسی آسمان لرستان از امروز تا پنجشنبه بارانی و با توجه به رگباری بودن بارش‌ها، احتمال آبگرفتگی معابر و اختلال در تردد جاده‌ای پیش‌بینی شده است.
نسیم دلفان _ زینب اکبری در گفت‌و گو با خبرنگار تسنیم ، با اشاره به وضعیت آب و هوا در استان لرستان، اظهار داشت: از امروز تا روز پنجشنبه شرایط ناپایداری بر جو استان حاکم است.

وی افزود: از امروز تا روز پنجشنبه علاوه بر ابرناکی وزش باد شدید و گاهی وقوع تند بادهای لحظه‌ای شاهد بارش‌های رگباری گاهی همراه با رعد و برق خواهیم بود.

معاون هواشناسی استان لرستان عنوان کرد: در بازه زمانی مذکور قالب بارش‌ها بیشتر برای قسمت‌هایی از شرق و جنوب شرقی استان است، اما در ساعاتی از این بازه زمانی برای نقاط مختلف استان رگبار باران و رعد برق پیش بینی می‌شود.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه اولین بارش پاییزه را داریم و سطح زمین خشک است احتمال دارد این بارش‌ها با مخاطراتی همچون لغزندگی سطح جاده‌ها، اختلال در تردد، ایجاد آبگرفتگی معابر و همچنین ایجاد روان آب های سطحی نیز همراه باشد.

اکبری گفت: شاخص‌های ناپایداری از امروز تا پنجشنبه از مقادیر قابل توجهی برخوردار است که احتمال بروز رگبار تگرگ داریم و برای مناطق کوهستانی جنوب شرق استان بارش برف را پیش بینی می‌کنیم.

وی تصریح کرد: شرایط وزش باد از امروز تا پنجشنبه گاهی از بازه شدید تا تند بادهای لحظه‌ای نیز می رسد امکان دارد خیزش غبار به همراه کاهش دید را نیز به دنبال داشته باشد.

معاون هواشناسی استان لرستان با اشاره به وضعیت بارش‌ها در پاییز امسال خاطرنشان کرد: براساس آخرین تحلیل نقشه‌ها و پیش بینی‌های فصلی که ابتدای آبان ماه دریافت شده به طور کلی آبان تا آذرماه متوسط بارش در سطح استان نسبت به نرمال بلند مدت روند کاهشی دارد.

وی اظهار داشت: کاهش بارندگی‌ها از آبان تا آذرماه به این معنی نیست در این بازه زمانی اصلا بارندگی نداریم، بلکه بارندگی داریم اما نرم بلند مدت رخ نمی دهد ولی این امکان وجود دارد یک سامانه بارشی موثر در این بازه داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *