شنبه , ۲۳ تیر ۱۴۰۳

استاندار لرستان: اشتغال فرزندان شاهد باید در اولویت قرار گیرد

 

استان لرستان در مجموع ۶ هزار و ۵۵۷ شهید را در دوران رژیم ستمشاهی ، دفاع مقدس و پس از آن تقدیم نظام اسلامی کرده است.

نسیم دلفان – به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، ابوطالب شفقت در دیدار با مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، عنوان کرد: اشتغال فرزندان ایثارگران در اولویت قرار دارد و باید مدیران دستگاه های اجرایی از این قشر باشند.

وی تصریح کرد: گسترش فرهنگ ایثار و شهادت ضروری است.

استاندار افزود: بنیاد شهید یک نهاد انقلابی است برای خدمت‌رسانی به قشری که تمام وجود خود را برای نظام اسلامی و کشور فدا کرده‌اند.

شفقت گفت: در تمام حوزه های فعالیت کشور، فرزندان ایثارگر باید حضور داشته باشند و ماموریت بنیاد شهید اهمیت ویژه به خانواده‌های شهدا و ایثارگران می‌باشد.

وی با بیان این که گسترش فرهنگ ایثار و شهادت ضروری است افزود: دغدغه امروز ما ایجاد روحیه فرهنگ کار می‌باشد و این فرهنگ در لرستان ضعیف است و تلاش مدیران باید بیش از گذشته شود.

استاندار بر ایجاد خلاقیت و نوآوری در برگزاری برنامه‌های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تاکیدکرد و گفت : باید از ظرفیت ایثارگران در دستگاههای اجرایی و در بخش های تربیتی استفاده کرد.


♦ استان لرستان در مجموع ۶ هزار و ۵۵۷ شهید را در دوران رژیم ستمشاهی ، دفاع مقدس و پس از آن تقدیم نظام اسلامی کرده است.

♦ همچنین استان با تقدیم ۱۸ هزار و ۳۷۷ جانباز که شامل ۱۱ هزار و ۷۲۴ جانباز تا ۲۴ درصد، پنج هزار و ۷۵۷ جانباز ۲۵ تا ۴۹ درصد، ۶۷۲ جانباز ۵۰ تا ۶۹ درصد و ۱۹۴ جانباز ۷۰ درصد به بالا، در مجموع ۱۸ هزار و ۳۷۷ جانباز، ۹۰۰ آزاده، ۱۲۳ هزار و ۵۰۲ رزمنده و ۱۸۷ شهید جاویدالاثر به خوبی دین خود را به انقلاب اسلامی ادا کرده است.

♦ لرستان دارای ۷۴ خانواده دارای ۲ شهید، ۹ خانواده دارای سه شهید، سه خانواده دارای چهار شهید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *