دوشنبه , ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

از تذکر اولین نماینده معترض مجلس دهم تا منتخبینی که هنوز نیامده، تاخیر کردند

مراسم افتتاحیه دهمین دوره مجلس با حاشیه‌هایی پررنگ‌تر از متن همراه بود…


نسیـــم دلفـان – به گزارش خبرگزاری تسنیم مراسم افتتاحیه دهمین دوره مجلس شورای اسلامی جزو آن دسته از جلساتی بود که حاشیه‌هایش پررنگ‌تر از متن به نظر می‌رسید.

574354_621.jpg

* قرار بود جلسه افتتاحیه دهمین دوره مجلس راس ساعت ۸ صبح امروز آغاز شود که «اپیدمی» تاخیر در آغاز جلسات پارلمان، گریبان مجلس دهم را هم گرفت  و این جلسه با تاخیر ۴۰ دقیقه‌ای آغاز شد.

*‌ یکی از حاشیه‌های امروز افتتاح بهارستان دهم، ایستگاه مترو بهارستان بود که به دلیل برگزاری این مراسم بدون اعلام قبلی بسته شد. این موضوع نارضایتی‌هایی را در پی داشت.

* پیش از آغاز مراسم افتتاحیه، منتخبان مجلس دهم با هم خوش و بش و احوالپرسی کردند؛ در این میان حضور محمدرضا باهنر نایب رئیس و نماینده مجلس نهم برای عکاسان و خبرنگاران جالب توجه بود.

* همه مهمانان و خبرنگاران منتظر آغاز جلسه بودند و حضور دو رقیب اصلی ریاست مجلس دهم، یعنی علی لاریجانی و محمدرضا عارف در این مراسم را جویا می‌شدند که حدود ساعت ۸:۴۰ علی لاریجانی به همراه هاشمی رفسنجانی و حسن روحانی و برادرش، آملی لاریجانی وارد صحن پارلمان شدند. عارف هم در میان منتخبان حضور داشت.

* طبق اعلام هیئت رئیسه سنی مجلس دهم، ۲۶۵ نفر در هنگام آغاز جلسه حضور داشتند در حالیکه باید شاهد حضور ۲۸۸ منتخب می‌بودیم. این مسئله مشکلی است که همواره و در آغاز جلسات همه مجالس به نحوی وجود داشته است.

*‌ عبدالرضا هاشم‌زایی رئیس سنی مجلس  زمان‌که می‌خواست از حجت الاسلام محمدی گلپایگانی برای قرائت پیام رهبر انقلاب دعوت کند، اشتباهاً به جای نام وی، نام مرحوم آیت الله محمدی‌گیلانی برای حضور در جایگاه دعوت کرد که وقتی حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی پشت تریبون قرار گرفت با خنده گفت که خداوند ایشان ( آیت الله محمدی گیلانی)‌ را رحمت کند. فکر کردم، آن عالم می‌خواهند تشریف بیاورند.

* پس از قرائت پیام رهبری توسط حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی، هاشم‌زایی رئیس سنی مجلس از وزیر کشور خواست که برای ارائه توضیحاتی پشت تریبون قرار گیرد که در این هنگام بهروز نعمتی منتخب تهران با صدای بلند گفت الان موقع تحلیف است و نباید وزیر کشور صحبت کند.

* هاشم‌زایی همچنین از حضور حداد عادل در این جلسه تشکر کرد و گفت که وی قبلا رئیس‌اش بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.