شنبه , ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

اردوی راهیان نور، بستر انتقال تجربیات موفقیت‌آمیز نوجوانان دوران جنگ به نسل امروز است

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در ناحیه عشایری سپاه لرستان گفت: حضور مقتدرانه نوجوانان و جوانان در هشت سال جنگ، علیرغم نداشتن امکانات و ایستادگی در مقابل بیش از هفتاد کشور دنیا، بستری مناسب برای تجربه آموزی نسل امروز است.

نسیم دلفان _ به گزارش ایسنا ، حجت‌الاسلام شاهیوند بیستم آذرماه، در حاشیه بازدید دانش‌آموزان لرستانی از مناطق عملیاتی جنوب، اظهار کرد: یکی از ملزومات رشد جامعه و رسیدن به اهداف در جامعه اسلامی، رشد و تعالی انسان‌ها و تمدن سازی است تا برای ظهور امام زمان(عج) زمینه سازی بکند و نقش آن بسیار مهم است.

وی اشاره کرد: دفاع مقدس به عنوان یک معدن گرانسنگ در جمهوری اسلامی ایران شناخته شده است، یکی از وظایفی که در این نظام تعریف شده، بحث آشنا کردن جوانان با دفاع مقدس است تا تجربیات شهدا و رزمندگان را در هشت سال دفاع مقدس ببینند.

شاهیوند بیان کرد: دانش‌آموزان تشنه دریافت تجربیات جدید هستند و وقتی به مناطق عملیاتی جنگ می‌آیند، تجربیاتی که جوانان ما در آن هشت سال علیرغم نداشتن امکاناتی که الان موجود هست، را می‌بینند، جوانانی که آن دلاوری‌ها را انجام دادند و توانستند در مقابل بیش از هفتاد کشور از دنیا مقابله کنند، بایستند و یک وجب از خاک مان را تقدیم نکنند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در ناحیه عشایری سپاه لرستان خاطرنشان کرد: اکنون در سطح جامعه ما خلاءهایی وجود دارد که نیاز به تبیین دارد، باید جوانان و نوجوانان ببینند شهدا و رزمندگانی که هم سن و سال آنان بوده‌اند، چطور با کمترین امکانات در جنگی که بر کشور ما تحمیل شد و انقلاب نوپای ما را تهدید کرد، جنگی که حتی سیم خاردار هم نداشتیم، رزمنده و فرمانده شدند و توانستند انقلاب و جامعه را حفظ کنند و آن رشادت ها را انجام بدهند.

وی با بیان اینکه با وجود کرونا نتوانستیم به نحو احسن اردوهای مناطق عملیاتی را برگزار کنیم و این برنامه خیلی کمرنگ شده بود، تصریح کرد: یکی از برنامه‌های محوری امسال، حضور دانش‌آموزان بسیجی در مناطق عملیاتی بود که در آذر ماه امسال به لطف همکاری آموزش و پرورش استان و آموزش و پرورش عشایری لرستان توانستیم ۱۰۰ نفر از دانش‌آموزان مناطق زاغه، بیرانشهر و مناطق عشایری استان را در مناطق عملیاتی شلمچه و علقمه و فتح المبین اسکان بدهیم.

شاهیوند اضافه کرد: امید است تا دانش‌آموزان آن تجربیاتی که نیاز است برای آینده‌شان را آموزش ببینند و به عنوان سفیران شهدا در سطح جامعه حضور داشته باشند و فرهنگ شهادت را اعتلا بدهند و منتقل کنند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در ناحیه عشایری سپاه لرستان ادامه داد: امیدواریم این دانش‌آموزان از شهدا که در این مناطق بوده‌اند، الگو بگیرند و سرمشقی باشد برای زندگی آینده‌شان تا جهت اداره عالی این نظام از این تجربیات استفاده کنند.

وی اضافه کرد: اردوی راهیان نور بسیج عشایری برای دانش‌آموزان به مدت سه روز در حال برگزاری است که با زیارت شهدای گمنام تازه تفحص شده شروع شده سپس با بازدید از مناطق علقمه و شلمچه در خرمشهر و منطقه فتح المبین خاتمه می یابد. شرکت در رزمایش بازسازی شده یکی از عملیات‌ها نیز از دیگر برنامه‌های این اردوی سه روزه است.

شاهیوند افزود: اردوی آذر ماه ویژه دانش‌آموزان پسر بسیجی مناطق عشایری است که ان شاءالله در بهمن ماه با همین سبک و سیاق و تعداد در خدمت دانش‌آموزان دختر بسیجی مناطق عشایری استان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *