جمعه , ۴ فروردین ۱۴۰۲

ارتباط زمینی و مخابراتی ۴۰ روستای دلفان قطع است

بارش برف از روز چهارشنبه گذشته موجب قطع ارتباط زمینی و مخابراتی ۴۰روستای منطقه “سرکشتی” دلفان شده است و تلاش برای بازگشایی این مسیرها و برقراری ارتباط ادامه دارد.

نسیم دلفان – ارتفاع برف در برخی نقاط گردنه “اشگنی” این منطقه به چهار متر هم می رسد که ریزش بهمن کار بازگشایی مسیرها را با مشکل مواجه کرده است.

بسیاری از اهالی این روستاها برای انجام امور ضروری، مسیر کوله ناو، ورکوه و امامزاده ابراهیم (ع) را در ۱۲ ساعت با پای پیاده و در برف و کولاک طی می کنند تا خود را به پایین دست گردنه در نزدیکی روستای تنگ پری برسانند، همچنین قطع ارتباط تلفنی با معلمان منطقه سرکشتی موجب نگرانی خانواده آنها شده است.

رییس اداره راهداری دلفان گفت: تیم های راهداری در گردنه اشگنی مستقر هستند اما یکی از بلدوزرها به سبب ارتفاع برف، ریزش بهمن و یخبندان دچار نقض فنی و در میان برف و بهمن گرفتار شد.

روح الله زمانی افزود: از دیروز ماشین آلات کمکی به منطقه اعزام شده است اما بازگشایی راه ها به سبب یخبندان و توده های عظیم، به سختی صورت می گیرد اما شبانه روز تلاش می کنیم تا فردا تردد در این مسیر برقرار شود.

فرماندار دلفان نیز که برای نظارت بر روند بازگشایی در گردنه اشگنی حضور یافته بود، گفت: بارش برف از روز چهارشنبه تردد را برای ساکنان منطقه سرکشتی با مشکل مواجه کرده و کولاک و ریزش بهمن علاوه بر انسداد جاده، موجب قطع ارتباط مخابراتی و تلویزیونی در منطقه شده است.

اصغر قهرمانی افزود: هم اکنون روند بازگشایی گردنه مطلوب است و راهداران در این شرایط سخت تلاش می کنند مشکل تردد و ارتباط مردم حل شود.

وی با اشاره به اینکه اکثر دستگاه های راهداری و هلال احمر شهرستان فرسوده هستند بیان داشت: از راهداری و هلال احمر استان انتظار داریم دستگاه های بهتر و آماده تر را جایگزین این تجهیزات فرسوده نمایند تا خدمات بهتری به مسافرین و همشهریان ارائه شود.

وی افزود: گردنه اشگنی در کوه سرکشتی مرتفع ترین گردنه ارتباطی دلفان می باشد که در مسیر ارتباطی نورآباد به امامزاده ابراهیم (ع)واقع شده است و تیم های مخابرات و صدا و سیما نیز برای حل مشکل مخابراتی و تلویزیونی به ایستگاه مخابراتی سرکشتی اعزام شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *