شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳

ارتباط تلفن همراه ۲۲۰ روستا در دلفان برقرار شد اما هنوز سیگنال تلویزیونی ندارند

ارتباط تلفن همراه ۲۲۰ روستا در دلفان که از یک هفته پیش قطع شده بود وصل گردید اما سیگنال تلویزیونی در سایه بی خیالی مسئولان امر هنوز قطع است!!!

نسیم دلفان – حدود یک هفته از بارش شدید برف (سامانه بارشی قبل) می گذرد و از همان زمان ارتباط تلفنی و تلویزیونی روستاهای تحت پوشش ایستگاه سرکشتی قطع شده بود و متاسفانه بعلت عدم بازگشایی مسیر دسترسی به ایستگاه هیچ امکانی برای اعزام نیروهای تعمیرات به سایت وجود نداشت.

در نهایت امروز سه شنبه ۱۸ بهمن ماه با اینکه مسیر هنوز به طور کامل بازگشایی نشده است اما اکیپ تعمیرات مخابرات و همچنین اداره برق با سختی تمام و با وجود کولاک شدید (کلیپ بالا را حتمأ ملاحظه کنید) به محل سایت مذکور اعزام شدند.

متاسفانه بعلت خسارت شدیدی که به سیستم برقی و ترانس مربوطه وارد شده است امکان اتصال ایستگاه به برق شهری مهیا نشد اما دیزل ژنراتور سایت با زحمات اکیپ اعزامی ، سرویس و راه اندازی شد ، لذا اکنون ایستگاه سرکشتی با اتصال به برق ژنراتور وصل شده و ارتباط پایداری برقرار است.

امیدواریم هرچه سریعتر با بازگشایی مسیر دسترسی به سایت اتصال کامل ایستگاه به برق شهری انجام گیرد زیرا ژنراتور مربوطه چندروزی بیشتر نمی تواند به طور مداول فعال باشد و احتمال قطعی مجدد وجود دارد.

?اما نکته عجیبی که در این میان وجود دارد این است که از یک هفته پیش همزمان با قطع ارتباط تلفنی بسیاری از روستاهای دلفان ، سیگنال تلویزیونی هم به کما رفت اما هیچ تلاشی را از کارشناسان صدا و سیمای مرکز لرستان شاهد نیستیم گویی که اصلا خیالشان نیست که بخش اعظمی از مردم دلفان در روستاها از دریافت برنامه های صدا و سیما در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی محروم شده اند.

?ظاهرأ صدا و سیمای استان لرستان اختصاصأ خود را فقط و فقط مختص به مرکز استان می داند ، همچنان که تمام برنامه های خود را به بخشی از استان اختصاص داده برایشان هم مهم نیست شهرستان های استان به ویژه نقاط محرومی مانند دلفان سیگنال تلویزیونی داشته باشند یا خیر ، ابدا مهم نیست! که اگر غیر از این بود در چنین شرایطی حرکت مثبتی را از سوی این مرکز شاهد می بودیم. جز تاسف در این باره هیچ حرفی برای گفتن نمانده است!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *