پنجشنبه , ۱۸ خرداد ۱۴۰۲

ادامه هشدارهای جدی ادارات استان لرستان و شهرستان دلفان در پی آغاز بارش شدید باران

ستاد بحران استان لرستان اطلاعیه ای به شرح زیر صادر کرد.

با توجه به تقویت فعالیت سامانه بارشی مستقر در استان که مخاطرات بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، آبگرفتگی معابر بصورت گسترده، انسداد راه‌های روستایی و اختلال در جاده‌ها، اختلال جدی در سفرهای بین شهری و داخل شهر، تعطیلی فعالیت‌های عمرانی، خسارت به برخی زیرساخت‌ها مانند خطوط انتقال برق در مناطق جنوبی و جنوب شرق استان پیش بینی می شود.

آمادگی دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران، پرهیز از سفرهای برون شهری، عدم صعود به ارتفاعات و مناطق کوهستانی، پرهیز از جابه جایی عشایر کوچ رو و عدم چرای دام ،عدم توقف در حاشیه مسیل ها، و سایر اقدامات پیشگیرانه لازم توصیه می گردد.

. ‌┄┄┅┅┅❅❁❅┅┅┅┄┄

آمادگی ۱۲۰ اکیپ آبفای لرستان برای مقابله با سیل احتمالی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان از آمادگی بیش از “۱۲۰ اکیپ اتفاقات آب و فاضلاب” در سطح استان برای مقابله با حوادث احتمالی ناشی از بارندگی های روزهای آینده خبر داد.

وی گفت: تمامی تجهیزات وامکانات به همراه اکیپ‌های امدادی در تمامی شهرستان های استان درحالت آماده باش کامل قرار دارند.

. ‌┄┄┅┅┅❅❁❅┅┅┅┄┄
روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دلفان در پی هشدار هواشناسی نسبت به احتمال وقوع سیل در شهرستان دلفان اطلاعیه ای به شرح زیر صادر کرد:

با توجه به ورود سامانه بارشی از صبح روز امروز چهارشنبه (۱۴۰۲/۰۱/۲۳) تا صبح روز جمعه (۱۴۰۲/۰۱/۲۵) ، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان از آماده باش کامل نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان دلفان خبر داد.

مهندس عزیزی گفت: نیروهای یگان حفاظت که در تمام طول سال در آماده باش کامل بوده اند، هم‌اکنون نیز مجدانه مردم و مسئولین را همراهی خواهند کرد.

وی با اشاره به هشدار سطح قرمز هواشناسی برای شهرستان و شرایط بحرانی پیش رو توصیه هایی را یادآور شد و گفت: همشهریان به هیچ وجه در حاشیه رودخانه ها، مسیل ها و آبراهه ها تردد نداشته باشند و به دلیل آبگیری سازه های آبخیزداری، از نزدیک شدن و اقامت در محدوده سدهای آبخیزداری تحت هر عنوانی خودداری کنند.

. ‌┄┄┅┅┅❅❁❅┅┅┅┄┄

برگزاری جلسه اضطراری امداد و نجات در شهرستان دلفان/ آماده باش کامل جمعیت هلال‌احمر

فردین فیضی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دلفان گفت: در پی هشدار قرمز هواشناسی و احتمال وقوع سیل در شهرستان دلفان ، جلسه اضطراری با حضور پرسنل ، امدادگران و نجاتگران و داوطلبان این جمعیت برگزار شد.

وی بیان کرد: ، این جمعیت ضمن برگزاری جلسه اضطراری، نیروهای امدادی خود را در حالت آماده باش کامل قرار داد.

. ‌┄┄┅┅┅❅❁❅┅┅┅┄┄

مدیرکل میراث فرهنگی لرستان: فعالیت تمام تورهای گردشگری درون و برون استانی ممنوع است

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گفت: براساس مصوبه ستاد بحران و با توجه به احتمال وقوع سیلاب در مناطقی از لرستان فعالیت تمام تورهای گردشگری درون و برون استانی در استان تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *