شنبه , ۸ بهمن ۱۴۰۱
آخرین خبرها

اختصاص هزار و ۸۸ میلیارد تومان اعتبار به لرستان

نسیم دلفان _به گزارش خبرگزاری صداوسیما، استاندار لرستان در دومین جلسه شورای اداری استان با اعلام رشد ۸ پله‌ای در تولید اشتغال گفت: از محل سفر آذرماه پارسال رئیس جمهور هزار و ۸۸ میلیارد تومان در اختیار استان قرار گرفت.

به گفته فرهاد زیویار هم اکنون لرستان در ایجاد اشتغال هیجدهمین استان کشور است.

استاندار افزود: از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور و تا سال ۱۴۰۳ در مجموع ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در لرستان سرمایه گذاری می‌شود.

نماینده، ولی فقیه در لرستان هم در جلسه شورای اداری استان گفت: هفته دولت فرصت مناسبی برای ارزیابی عملکرد مسئولان است تا نقاط قوت را تقویت و ضعف‌ها را برطرف کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی اضافه کرد: حرکت شهیدان رجایی و باهنر در راستای اجرای عدالت، آرمان طلبی، ارزش‌های دینی و نفی تبعیض بوده است و برای جایگزینی ضوابط و نفی قومیت گرایی تلاش کردند.

امام جمعه خرم‌آباد با تاکید بر اینکه مساله اقتصاد، اشتغال و تولید مبتنی بر دانش بنیان در اولویت کشور قرار دارد ادامه داد: باید مجموعه کارگاه و کارخانه‌هایی را که در حال تولید هستند حفظ و مشکلات آنان را برطرف کرد تا به سمت اشتغال آفرینی و رفع بیکاری حرکت کنیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی لرستان هم گفت: در چهارماهه نخست امسال در آمد‌های استان در بخش‌های مختلف ۴۲ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال رشد داشته است.

در آمد مصوب استان امسال به هزار و ۶۸۷ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است در حالی که این رقم پارسال هزار و ۴۴ میلیارد تومان بود.

به گفته خانم حسن پور از محل اعتبارات استانی و ملی امسال ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی برای محرومیت زدایی به استان ابلاغ شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز در شورای اداری استان گفت: حدود ۹۰ درصد مردم لرستان نوبت نخست، ۸۰ درصد نوبت دوم و ۳۷ درصد نوبت سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.

دکتر دلفان افزود: مردم لرستان از تزریق نوبت چهارم واکسن کرونا استقبال نکرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *