سه شنبه , ۸ آذر ۱۴۰۱

اخبار انتظامی/از توقیف یک هزار و ۴۱۸ وسیله نقلیه متخلف در دلفان تا زمین‌خوار ۱۲ میلیاردی در خرم آباد

فرمانده انتظامی لرستان، از دستگیری فردی که بیش از چهار هکتار از اراضی ملی به ارزش ۱۲ میلیارد ریال را به صورت غیر قانونی تصرف کرده بود، خبر داد…


نسیـــم دلفـان – سردار «محمد قنبری»، اظهار داشت: کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم اقتصادی آگاهی لرستان در پی ارجاع یک فقره پرونده با موضوع تصرف غیر قانونی اراضی ملی، پیگیری موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: با بررسی‌های انجام شده توسط مأموران پرونده، مشخص شد بیش از چهار هکتار از اراضی ملی و دولتی در منطقه‌ای در خرم‌آباد به ارزش ۱۲ میلیارد ریال توسط فردی به صورت غیر قانونی مورد تصرف قرارگرفته است.

فرمانده انتظامی لرستان با اشاره به دستگیری فرد متخلف، خاطر نشان کرد: در این راستا پرونده تشکیل و متهم جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

قنبری از شهروندان خواست؛ هرگونه اطلاع از تصرف اراضی ملی توسط افراد سودجو را، جهت اقدام قانونی به فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش دهند.

توقیف ۳۴۰ وسیله نقلیه متخلف در بروجرد

فرمانده انتظامی بروجرد، از دستگیری ۷۵ نفر متخلف و توقیف ۳۴۰ دستگاه وسیله نقلیه فاقد مدارک و پلاک مخدوش در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در هفت‌ماهه نخست سال جاری در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ “علیرضا دلیری” گفت: مأموران یگان امداد بروجرد با اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در چندین مرحله در هفت‌ماهه نخست سال جاری ۳۴۰ دستگاه وسیله نقلیه متخلف را توقیف کردند.

وی در ادامه افزود: مأموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و شناسایی اماکن آلوده ۷۵ سارق، مزاحم خیابانی، فروشنده مواد مخدر و معتاد پر خطر را دستگیر و ۸۹ دستگاه خودرو و ۲۵۱ موتورسیکلت فاقد مدارک و پلاک مخدوش را توقیف کردند.

فرمانده انتظامی بروجرد گفت: مأموران در این مدت مقادیری مواد مخدر را نیز کشف کردند.

✅ توقیف یک هزار و ۴۱۸ وسیله نقلیه متخلف در دلفان

فرمانده انتظامی دلفان، از دستگیری یک هزار و ۵۵۷ نفر متخلف و توقیف یک هزار و ۴۱۸ دستگاه وسیله نقلیه فاقد مدارک و پلاک مخدوش در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در هفت‌ماهه نخست سال جاری در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ “علی نجات کرمی” گفت: مأموران انتظامی شهرستان دلفان با اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در چندین مرحله در هفت‌ماهه نخست سال جاری، تعداد یک هزار و ۴۱۸ وسیله نقلیه متخلف را توقیف کردند.

وی در ادامه افزود: مأموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و شناسایی اماکن آلوده یک هزار و ۵۵۷ نفر، مزاحم خیابانی، فروشنده مواد مخدر و معتاد پرخطر را دستگیر و ۵۰۹ دستگاه خودرو و ۹۰۹ موتورسیکلت فاقد مدارک و پلاک مخدوش را توقیف کردند.

فرمانده انتظامی دلفان با بیان این که ماموران در این مدت مقادیری مواد مخدر را نیز کشف کردند، گفت: طرح ارتقا امنیت اجتماعی به صورت مداوم و مستمر در دستور کار است.

آلات موسیقی میلیاردی قاچاق به مقصد نرسید

فرمانده انتظامی استان، از کشف ۳۱۴ دستگاه آلات موسیقی قاچاق در انواع مختلف در خرم‌آباد خبر داد.

 سردار «محمد قنبری » گفت: مأموران مبارزه با قاچاق کالا آگاهی لرستان، در راستای اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری و مبارزه بی‌امان با پدیده شوم قاچاق کالا، با اجرای تور ایست و بازرسی در آزادراه “خرم زال”، حین کنترل خودروهای عبوری، یک دستگاه کامیون کشنده کانتینر را توقیف کردند.

قنبری افزود: ماموران در بازرسی از خودرو توقیف‌شده، تعداد ۳۱۴ دستگاه انواع پیانو، گیتار و ارگ خارجی قاچاق را کشف کردند.

فرمانده انتظامی لرستان با اشاره به دستگیری یک نفر گفت: محموله قاچاق کشف‌شده از استان‌های جنوبی به مقصد پایتخت بارگیری شده بود.

وی ادامه داد: کارشناسان ارزش محموله قاچاق کشف شده را سه میلیارد ریال اعلام کردند.

قنبری تصریح کرد: متهم با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی، به مراجع قضائی معرفی شد.

✅ کشف ۱۴۴ تن انواع برنج قاچاق در خرم‌آباد

فرمانده انتظامی خرم‌آباد، از کشف ۱۴۴ تن انواع برنج خارجی قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ “حسین نجفی” گفت: خوشبختانه با تلاش مأموران انتظامی خرم‌آباد موفق به کشف ۱۴۴ تن انواع برنج خارجی قاچاق طی هفت‌ماهه امسال شده‌ایم.

وی ادامه داد: یکی از سیاست‌هایی که ما در سال جاری به‌صورت ویژه در دستور کار خود قراردادیم، جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق است که به همین منظور طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز طی این هفت ماه به‌صورت مداوم اجرا شد.

فرمانده انتظامی خرم‌آباد با اشاره به اینکه در این راستا ۱۰ متهم دستگیر شده است، تصریح کرد: متهمان جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

نجفی با بیان اینکه در طی کشف این محموله‌ها ۱۰ خودرو توقیف شده است، ادامه داد: کارشناسان ارزش ریالی کالاهای کشف شده را، هفت میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعلام کردند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: پلیس خرم‌آباد برخورد و مبارزه با قاچاق کالا را، سرلوحه کار خود قرار داده و اجازه فعالیت به سودجویان و مفسدان اقتصادی را نخواهد داد.

دستگیری سارقان احشام در دوره جگنی

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان دوره جگنی، از دستگیری دو سارق احشام و کشف ۱۵ رأس گوسفند سرقتی خبر داد.

سرهنگ “ضرغام سرپرست ” گفت: مأموران کلانتری شهرستان دوره جگنی حین گشت در سطح حوزه یک دستگاه خودرو سایپا حامل احشام را توقیف کردند.

وی در ادامه افزود: مأموران در بازرسی از خودرو توقیفی ‌ ۱۵ رأس گوسفند را کشف که طی بررسی به عمل آمده مشخص شد، احشام در شهرستان سلسله سرقت شده‌اند.

جانشین انتظامی سلسله گفت: صاحبان احشام احضار و پس از شناسایی ضمن اعتراف سارقان، حسب دستور مقام قضائی احشام تحویل آنان شد.

 سرپرست با اشاره به دستگیری دو نفر سارق احشام خاطرنشان کرد: در این راستا یک دستگاه خودرو سایپا توقیف و متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

منبع : سایت خبری یافته


تازه ترین اخبار منطقه را مستقیمأ از طریق ترمینال خبری ” نسیـــم دلفـان ” دریافت کنید.

برای عضویت در کانال خبری نسیم دلفان روی تصویر زیر کلیک نمایید.

12

۲ نظر

  1. مالباختگان دلفانی

    باسلام ۵۰۹ دستگاه خودرو و۹۰۹ موتورسیکلت شهرستان دلفان شامل انواع خودروسواری که اغلب سرقتی هستند کسانی که ماشینشان سرقت شده بایست به کجا مراجعه کنند که بتوانند علیه سارقان طرح دعوی کنند لطفا راهنمایی کنید

  2. موتورسیکلتم سرقت شده کسی جوابگو نیست

    کارشناسان راهنمایی ورانندگی یا پلیس کشف جرایم ازتوقیف یک هزار و ۴۱۸ وسیله نقلیه متخلف در دلفان چندمورد ازاینها سرقتی هستند لفطا مدیر محترم نسیم دلفان پیگیری فرماید حداقل اینها که فاقد مدرک هستند مشکل سرقتی دارند منتظر نتیجه هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *