چهارشنبه , ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
آخرین خبرها

احداث ۱۶۸ مدرسه با همکاری بنیاد برکت در لرستان مصوب شد

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان گفت: احداث ۱۶۸ مدرسه در طرح موسوم به «شهید پناهی» با همکاری بنیاد برکت استان در راستای برچیده شدن کلاس های کپری مصوب شده است.

نسیم دلفان _ به گزارش ایرنا یونس بهاروند ایران نیا روز پنجشنبه در بیست و چهارمین جشنواره خیرین مدرسه ساز لرستان بیان کرد: تفاهم نامه اجرای طرح شهید پناهی بین سازمان نوسازی کشور و بنیاد برکت منعقد شده است و در این راستا تمام مدارس کانکسی بالای ۱۰ دانش آموز برچیده می شوند.

وی با بیان اینکه مدارس جدید تا ۱۴۰۲ تکمیل می شوند افزود: اکنون ۱۶ طرح در حال اجرا و ۳۵ مورد نیز در حال مناقصه است که با اجرای این طرح تحول بزرگی در روستاهای استان ایجاد می شود.

وی با اشاره به فعالیت ۲۴ ساله خیرین مدرسه ساز در لرستان اضافه کرد:‌ ۳۰ درصد اعتبارات مدرسه سازی توسط خیرین تامین می شود و بدون تعامل آنان این کارهای بزرگ انجام نمی شد.

بهاروند ایران نیا اظهار داشت: سال ۱۴۰۰ حدود ۳۰ تفاهم نامه برای ساخت ۵۶ کلاس درس و امسال ۴۲ تفاهم نامه با ۲۰۰ کلاس درس با خیران مدرسه ساز در لرستان منعقد شده است و به جز طرح شهید پناهی؛‌ ۲۳۰ کلاس دیگر در استان احداث می شود.

وی با اشاره به اینکه خیرین مدرسه ساز محدود به اشخاص نیست ادامه داد: موسسات و اشخاص حقوقی نیز در این امر خیر دخیل شده اند که بنیاد علوی، قلم چی و بنیاد برکت از فعال ترین این موسسات در لرستان هستند.

وی همچنین عنوان کرد: مطالبات پیمانکاران سیل ۹۸ باقی مانده است که با پیگیری های انجام شده؛ تمام این مطالبات امسال پرداخت و مدارس نیمه تمام این حادثه تکمیل خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *