پنجشنبه , ۱۸ خرداد ۱۴۰۲

احداث یک شهر جدید در لرستان / پیش بینی تامین ۱۰۰ هکتار زمین

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان از احداث شهر جدید در آینده نزدیک در مرکز لرستان خبر داد.

نسیم دلفان – به گزارش خبر آنلاین ، احمدرضا دالوند با اشاره به اینکه جمعیت مرکز استان رو به افزایش است احداث شهر جدید را ضروری عنوان کرد و گفت :باتوجه به افزایش جمعیت و کمبود زمین جهت اجرای طرح جهش مسکن در مرکز استان موافقت احداث شهر جدید اخذ شده است.

وی افزود: متاسفانه در طرح جهش مسکن به تعداد متقاضیان زمین کافی در خرم آباد موجود نیست و از آنجایی که خرم آباد در وسط دره ایجاد شده ساخت شهر جدید یک اقدام اساسی و ضروری است که بتوانیم مشکل مسکن و سرریز جمعیت را به شهر جدید هدایت نماییم.

معاون استاندار لرستان با بیان اینکه در نشست با معاون وزیر و مدیرعامل شهرهای جدید مقدمات کار فراهم شده ،اظهار داشت: در این جلسه مقرر شد در کوتاه ترین زمان مشاور طرح انتخاب و با استقرار در استان مطالعات مکان یابی را آغاز نمایند.

دالوند ادامه داد : شهر جدید براساس طرح مشاور شامل کاربری های مختلف خواهد بود و پیش بینی می شود حدود ۱۰۰ هکتار زمین مورد نیاز شهر جدید باشد.

معاون عمرانی استاندار لرستان مقدار زمین مورد نیاز در کل استان جهت اجرای طرح جهش مسکن را ۱۲۵۰ هکتار عنوان کرد و افزود : تابحال از این مقدار ۷۳۰ هکتار تامین و در حال حاضر ۱۲۱۵ واحد با پیشرفت فیزیکی ۴۰ تا ۵۰ درصد در دست ساخت می باشند.

وی در پایان اشاره ای هم به آخرین وضعیت پروژه ساختمان جدید استانداری داشت و گفت: باتوجه به اینکه ساختمان فعلی استانداری متعلق به دانشگاه علوم پزشکی لرستان است بایستی هر چه سریعتر این موضوع تعیین تکلیف شود و پیش بینی می شود ساختمان جدید و در دست ساخت با پیگیری‌هایی که شده ضمن مطرح شدن بحث معاوضه با دانشگاه تکمیل و استانداری به آنجا نقل مکان کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *