احداث مدرسه خیر ساز در منطقه محروم بگ وردی شهرستان دلفان

مدیرکل نوسازی مدارس لرستان گفت: در راستای طرح آجر به آجر یک باب مدرسه ۲کلاسه در روستای بگ وردی شهرستان دلفان ساخته می‌شود..

نسیم دلفان – به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، امیر غفوری نژاد، مدیرکل نوسازی مدارس لرستان اظهار داشت: آجر به آجر “، طرحی است که زمینه را برای مشارکت حداکثری مردم نیک اندیش ایران اسلامی در امر مقدس مدرسه سازی فراهم می‌کند.

مدیر کل نوسازی مدارس لرستان افزود: این طرح، همه مردم با هر میزان کمک، حتی هزینه یک آجر، می‌توانند در ساخت مدرسه مشارکت و خود را در اجر معنوی این امر مقدس و خداپسندانه سهیم کنند.

او ادامه داد: این طرح از جمله مهمترین برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش محسوب می‌شود و در این را ستا تلاش می‌شود با بهره گیری از تمامی ظرفیت‌های موجود و استفاده از نظرات و اندیشه‌های همه صاحبان اندیشه و خرد از این فرصت مغتنم برای توسعه مشارکت مردم در امر مدرسه سازی استفاده شود.

غفوری نژاد اظهار داشت: توسعه مشارکت‌های مردمی در دستگاه تعلیم و تربیت، بهره گیری از مشارکت عمومی مردم در امر مقدس مدرسه سازی و توسعه فرهنگی عمومی مشارکت در آموزش و پرورش از مهمترین اهداف این طرح است.

او بیان کرد: همه دستگاه‌ها و نهاد‌های دولتی و غیردولتی می‌توانند با فرهنگ سازی، همکاری و همراهی در این امر ملی و استانی مشارکت فعالانه‌ای داشته باشند.

غفوری نژاد اضافه کرد: اداره کل نوسازی مدارس استان به عنوان متولی این امر و اداره کل آموزش و پرورش و مجمع خیرین مدرسه ساز استان به عنوان یاریگر این طرح می‌توانند زمینه مشارکت همه جانبه دستگاه‌ها و نهاد‌های دولتی و غیردولتی به ویژه عموم مردم را فراهم کنند.

او خاطرنشان کرد: با ترویج گفتمان مدرسه سازی، هر کسی با هر میزان توانایی و ظرفیت، بتواند گام‌های هر چند کوچک در بحث مدرسه سازی بردارد.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان در ادامه بیان کرد: در راستای طرح آجر به آجر و با مشارکت موسسه خیرین، ولی نعمتان یک باب مدرسه ۲کلاسه در روستای بگ وردی شهرستان دلفان ساخته می‌شود.

غفوری نژاد افزود: امروز تفاهم نامه ساخت یک باب واحد آموزشی در روستای بگ وردی نورآباد به امضا طرفین رسیده است.

او با اشاره به مدرسه با ۶۴کلاس درس در شهرستان دلفان در دست ساخت است، گفت: با توجه به حجم بالای محرومیت در شهرستان دلفان، افزایش سرانه فضای آموزشی در این شهرستان مستلزم مشارکت خیران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.