شنبه , ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

احتمال خسارت بارندگی به زیرساخت‌های لرستان

معاون عمرانی استاندار لرستان از احتمال خسارت به برخی از زیرساخت‌های این استان در پی فعالیت سامانه بارشی جدید خبر داد.

نسیم دلفان _ به گزارش خبرگزاری تسنیم ، احمدرضا دالوند صبح امروز در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: فعالیت سامانه بارشی از امروز ۲۳ فروردین شروع شده و تا روز پنجشنبه ۲۴ فروردین با شدت زیاد ادامه دارد.

وی با بیان اینکه هواشناسی کشور نوع مخاطره را رگبار شدید باران، رعدوبرق، تگرگ، صاعقه، ذوب برف و وزش باد شدید اعلام کرده است، افزود: شرایط آب‌وهوایی قرمز برای استان‌های آذربایجان غربی، ایلام، خوزستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال‌وبختیاری و کردستان پیش‌بینی‌شده است.

معاون عمرانی استاندار لرستان با اشاره به بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، سیلابی‌شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های کرگانه، چم‌انجیر، افرینه، کشکان، کشور، زز و سزار در این استان عنوان کرد: آب‌گرفتگی معابر به‌صورت گسترده، اختلال جدی در سفرهای بین‌شهری و داخل شهری از مخاطرات سامانه بارشی جدید است.

وی بیان کرد: انسداد راه‌های روستایی، اختلال در جاده‌ها، تعطیلی فعالیت‌های عمرانی و تورهای گردشگری، احتمال خسارت به برخی زیرساخت‌ها مانند خطوط انتقال برق مخاطرات سامانه بارشی جدید در مناطق جنوب و غرب لرستان و همچنین مناطق جنوب نورآباد است.

دالوند با تأکید به حضور میدانی مدیران دستگاه‌های اجرایی لرستان در هنگام فعالیت سامانه بارشی جدید گفت: نقاط بحرانی این استان توسط هواشناسی مشخص‌شده و برای جلوگیری از خطرات و آسیب‌های احتمالی باید اقدامات لازم انجام شود.

معاون عمرانی استاندار لرستان ابراز کرد: دستگاه‌های اجرایی تمام ماشین‌آلات و تجهیزات خود را در اختیار مدیریت بحران قرار دهند تا در مناطق پرخطر استقرار یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *