شنبه , ۱۹ آذر ۱۴۰۱

اجرای ۲۳۰ برنامه در هفته کتاب لرستان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت : به مناسبت هفته کتاب، ۲۳۰ ویژه‌ برنامه در استان لرستان برگزار می شود.

نسیم دلفان _ به گزارش خبرگزاری تسنیم ، منصور احمدی عصر امروز در جمع خبرنگاران لرستان با تشریح برنامه های هفته کتاب در لرستان از برگزاری برنامه متنوع فرهنگی به‌مناسبت سی‌امین دوره هفته کتاب در استان خبر داد و اظهار داشت: این برنامه‌ها با همکاری ستاد هفته کتاب در لرستان برگزار می‌شوند.

وی کتاب را یکی از موثرترین و مهم‌ترین ابزار در مهندسی فرهنگی دانست و افزود: با توجه به اهمیت نقش کتاب و کتابخوانی در توسعه فرهنگی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان نگاه خاص و ویژه‌ای به حوزه کتاب دارد.

احمدی با اشاره به اینکه مطالعه الکترونیک نیز برای ارتقای سطح فرهنگ بسیار موثر است، عنوان کرد: کتاب فیزیکی جایگاه خاص و ویژه‌ای دارد و با پیشرفت هر نوع تکنولوژی این جایگاه حفظ خواهد شد چرا‌که نوع تعامل و تاثیرگذاری کتاب در ارتقای فرهنگ بی‌نظیر است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با بیان اینکه با هدف ترویج، خرید ، مطالعه و ورود کتاب به سبد خانوار اقداماتی در این زمینه در استان در حال انجام است، تصریح کرد: به‌مناسبت سی‌امین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی با شعار «ما همانیم که می‌خوانیم» از ۲۱ تا ۲۷ آبان در استان برنامه‌های متنوعی پیش‌بینی شده که با همکاری ستاد هفته کتاب در لرستان اجرا خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه جمعه ۲۰آبان‌ماه با برپایی میز شمیم خدمت در مصلی الغدیر خرم‌آباد با همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان به مسائل و مشکلات حوزه فرهنگ، کتاب، کتابخوانی و کتابدار در دیدار چهره به چهره با مردم پرداخته خواهد شد، عنوان کرد: برپایی ایستگاه فرهنگی هنری ویژه کودکان و نوجوانان، اهدای کتاب و برگزاری مسابقه فرهنگی در کنار برپایی میز شمیم خدمت نیز انجام خواهد شد.

️مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی لرستان هفته کتاب را فرصتی برای قدردانی و جبران زحمات و تلاش‌های نویسندگان، ناشران، کتابداران و مروجان کتاب دانست و افزود: آیین تجلیل از خادمان نشر لرستان، یکشنبه‌۲۱ آبان‌ماه با حضور مسئولان استانی در تالار شهید آوینی خرم‌آباد برگزار می‌شود.

وی کتاب‌فروشی‌ها را حلقه مهم در فرهنگ مکتوب دانست و گفت: بازدید از کتاب‌فروشی‌ها با هدف شناخت مسائل و مشکلات آن‌ها نیز در هفته کتاب انجام خواهد شد.

احمدی با بیان این که در همه شهرستان‌های استان برنامه‌های متنوع فرهنگی در هفته کتاب برگزار می‌شود، بیان کرد: نقد و بررسی کتاب‌، اهدای کتاب به مناطق حاشیه‌ای و موسسات مردم‌نهاد، نشست‌های تخصصی با فعالان حوزه کتاب، از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در سی‌امین دوره هفته کتاب لرستان خواهد بود.

وی به برنامه کاشت نهال به نام شهدای هنرمند، شهدای مدافع امنیت، فرهیختگان و نویسندگان لرستان اشاره و عنوان کرد: این برنامه با همکاری دستگاه‌های عضو ستاد در جمعه ۲۷ آبان‌ماه برگزار خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: برگزاری پویش‌های مختلف کتاب‌خوانی و یادداشت‌نویسی، مسابقه شب‌های دانایی در برنامه‌های شبانگاهی صدا و سیما، بلندخوانی کتاب، رونمایی از تازه‌های نشر استان، فضاسازی شهری، جمع‌خوانی کتاب،‌ برگزاری کارگاه‌های آموزشی با محوریت شیوه‌های کاربردی ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی، ایجاد ایستگاه مطالعه در ادارات استان،‌ نیز از دیگر برنامه‌هایی ستاد هفته کتاب در لرستان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *