شنبه , ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

اجرای طرح «وقف شهید سلیمانی» با هدف ایجاد درآمد پایدار برای بازسازی حرم‌های اهل‌بیت(ع)

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات لرستان گفت: طرح «وقف شهید سلیمانی» برای ایجاد درآمد پایدار برای بازسازی حرم‌های مطهر اهل‌بیت(ع) در نظر گرفته شده است.

نسیم دلفان _ اصغر حقی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، از افزایش ۳۵ درصدی مشارکت مردم لرستان در پرداخت نذورات و وجوهات برای بازسازی عتبات نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

وی با اشاره به مشارکت مردم در بازسازی حرم‌های اهل‌بیت(ع) عنوان کرد: صحن حضرت زهرا(س) در نجف اشرف توسط ستاد عتبات عالیات ساخته شد که اربعین ۱۴۰۱ پذیرای خیل عظیمی از مشتاقان و زائران اربعین حسینی بوده و دیگر حرم‌های مطهر نیز همانند رسم هرساله میزبان این زوار بودند.

حقی‌پور با تقدیر از مشارکت مردم لرستان در بازسازی حرم‌های اهل‌بیت(ع)، عنوان کرد: صحن حضرت زهرا(س) در نجف اشرف به اتمام رسیده که شاهد بهره‌برداری از آن در ایام اربعین حسینی امسال بودیم.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات لرستان تصریح کرد: امیدواریم با همراهی مردم ولایتمدار استان و خیرین حرم‌ساز طرح تکمیل صحن عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب(س) در کربلای معلی سرعت بیشتری بگیرد و برای میزبانی از زائران اربعین حسینی سال آینده اماده شود.

وی با اشاره به اجرای طرح «وقف سلیمانی»، بیان کرد: از عمومی مردم و علاقه‌مندان به مشارکت در ساخت و بازسازی عتبات عالیات دعوت می‌کنم در طرح وقف شهید سلیمانی شرکت کنند.

حقی‌پور ادامه داد: طرح وقف شهید سلیمانی برای ایجاد درآمد پایدار برای بازسازی حرم‌های مطهر اهل‌بیت(ع) در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان بازسازی عتبات عالیات لرستان گفت: یکی از آرزوهای سردار دل‌ها بازسازی و توسعه حرم مطهر امامین عسکریین(ع) در سامرا و دیگر حرم‌های مطهر ائمه اطهار(ع) بود که امیدواریم با همراهی گسترده مردم ایران و استان این آرزوی سردار محقق شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *