شنبه , ۸ بهمن ۱۴۰۱
آخرین خبرها

اجرای طرح سنجش ناهنجاری‌های قامتی در لرستان

معاون تربیت‌بدنی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان از اجرای طرح سنجش ناهنجاری‌های قامتی در استان خبر داد.

نسیم دلفان _به گزارش ایسنا ، محمد احمدی یگانه اظهار کرد: طرح سنجش ناهنجاری‌های قامتی توسط مرکز ورزش و تندرستی معاونت تربیت‌بدنی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان در حال برگزاری است.

وی تصریح کرد: این طرح با همکاری حوزه مقاومت بسیج ثارالله و کوثر ولایت سپاه ناحیه خرم‌آباد و هیئت ورزش‌های روستایی و عشایری در منطقه امام‌زاده عبدالله برگزار شد.

معاون تربیت‌بدنی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان خاطرنشان کرد: با همکاری حوزه مقاومت بسیج خواهران حضرت مریم سپاه ناحیه خرم‌آباد و هیئت ورزش‌های روستایی و عشایری در روستای پله باباحسین نیز اجرا شد.

احمدی یگانه اضافه کرد: بعد از شناسایی ناهنجاری‌های قامتی بین افراد دچار عارضه بروشور حرکات اصلاحی توزیع شده و توسط کارشناسان رشته تربیت‌بدنی حرکات درمانی جهت درمان عارضه آموزش داده شده است.

وی با اشاره به جامعه هدف این طرح، افزود: این طرح با هدف شناسایی و درمان آسیب‌های اسکلتی بدن بر روی افراد هفت تا ۱۴ سال در طول سال و در کل استان انجام می‌شود.

معاون تربیت‌بدنی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان بیان کرد: در صورت مشاهده این ناهنجاری‌ها در سنین رشد، درمان و در سنین بعد از بلوغ با انجام حرکات و حرکت‌درمانی حداقل از پیشرفت بیماری و عوارض احتمالی جلوگیری می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *