آیا فرماندار دلفان در انتخابات شورای شهر بی طرف بود؟/پاره کردن صورتجلسه بازشماری آراء توسط عضو هیئت نظارت!

سرویس سیاسی سلام دلفان- وحید جهانگیری عضو هیئت نظارت بر چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر نورآباد در گفتگو با سلام دلفان به بیان مطالبی در خصوص این انتخابات پرداخت…


نسیم دلفان – به گزارش سرویس سیاسی سلام دلفان 1111111– وحید جهانگیری عضو هیئت نظارت بر چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر نورآباد در گفتگو با سلام دلفان به بیان مطالبی در خصوص این انتخابات پرداخت. گزیده هایی از این گفتگو را در ادامه می خوانید:

– متأسفانه در انتخابات شورای شهر نورآباد تقلب و تخلفات گسترده ای صورت پذیرفته و به هیچ وجه نمی توان ادعای سلامت انتخابات را داشت.

– ما چون از قبل از انتخابات نیز می دانستیم که قرار است در انتخابات تقلب صورت بگیرد برای جلوگیری از آن، تذکرات خود را به مسئولین ذیربط از جمله استانداری ارائه کردیم.

– متأسفانه شخص فرماندار در انتخابات بی طرف نبود و وی یکی از مقصرین اصلی مسائل بوجود آمده است. به دلیل اینکه چینش هیئت اجرایی انتخابات ریاست جمهوری توسط وی صورت پذیرفته که آنان نیز عوامل اجرایی شعب اخذ رأی را تعیین نموده اند.

– یکی از اتفاقات بی سابقه ای که در این دوره افتاد این بود که لیست نمایندگان فرماندار برای شعب اخذ رأی تا ساعت ۱۴ روز پنجشنبه یک روز قبل از انتخابات منتشر نشد. دلیل این کار نیز این بود که چون می دانستند نسبت به این افراد انتقادات زیادی وجود دارد نمی خواستند اسامی شان لو برود.

این در حالی بود که در انتخابات پیشین نمایند گان فرماندار از چند روز قبل مشخص بودند و جلساتی را نیز برگزار می کردند.

وقتی هم که لیست نمایندگان فرماندار منتشر شد مشاهده کردیم که یک سری افراد با گرایشات کاملاً مشخص  به نفع کاندیدای موردنظر فرماندار در بین آن ها وجود دارد. این امر، اعتراض کاندیداها را نیز درپی داشت امّا هیچ گوش شنوایی برای این اعتراضات وجود نداشت.

– یکی از اتفاقاتی که بیانگر این است که تخلفات بوجود آمده برنامه ریزی شده است، اتفاقی بود که در قضیه بررسی صلاحیت ها بوجود آمد. توضیح آنکه ما  در تاریخ ۲۶/۲ در هیئت نظارت بررسی صلاحیت کاندیداها را انجام دادیم و اسامی را به فرماندار تحویل دادیم. امّا چون کاندیدای مورد حمایت فرماندار نیز در بین ردصلاحیت شده ها بود وی به طرز عجیبی از ابلاغ تصمیم هیئت نظارت به کاندیداها خودداری کرد و حتی به وظیفه قانونی خود در این خصوص عمل نکرد!

تا اینکه بنده موضوع را به استانداری اطلاع دادم و شخص استاندار به فرماندار نامه داد و وی نهایتاً مجبور شد پس از دو روز مقاومت، در ساعت ۱۶ روز بیست و هشتم وظیفه قانونی خود را انجام دهد.

– همان روز تصمیم گرفته می شود که تغییراتی در چینش هیئت نظارت انجام شود، چون دو نفر از اعضای هیئت نظارت با آنها هماهنگ بودند به رأی نفر سوم نیز نیاز داشتند. بنابراین لابی های خود را به کار گرفتند تا اینکه موفق شدند در روز سه شنبه ۲۱ خرداد یعنی سه روز قبل از انتخابات، آقای سیدمجتبی موسوی را جایگزین آقای کاظم زارعی کنند.

– متأسفانه با اعمال نفوذ آقای فرماندار و طراحی هایی که کرده بودند، بیش از ۱۰۰ نفر از عوامل اجرایی صندوق ها به نفع کاندیدایی خاص قرار داده شده بود! با شکایات و پیگیری های ما و یک سری افراد دیگر، در نهایت مجبور شدند ۱۶ نفر از بستگان درجه یک کاندیدای موردنظر را از لیست حذف کنند امّا در عوض تعداد بیشتری را با همان گرایش جایگزین کردند! که مدرکشان نیز موجود است.

– در روز انتخابات شاهد تقلب و تخلفات گسترده ای بودیم به همین دلیل شکایات متعددی را به مسئولین- چه آنهایی که مرتباط با انتخابات بودند چه غیر از آنها- ارائه کردیم امّا دریغ از کوچکترین بررسی و برخورد با متخلفین.

– در بازدیدهایی که روز انتخابات از صندوق ها داشتیم افرادی را به عنوان عوامل اجرایی مشاهده کردیم که حتی قبلا اسمشان در لیست هیئت اجرایی و سایر لیست ها نبود و این یک مسئله برنامه ریزی شده بود.

– همچنین در شعب اخذ رأی مشاهده کردیم که بین ۳ تا ۵ نفر از عوامل اجرایی، وابسته به همان کاندیدای خاص هستند.

– یکی دیگر از مواردی که جای سؤال دارد این است که صندوق اداره تأمین اجتماعی ساعت ۱۴ روز پس از انتخابات به فرمانداری تحویل داده شد!

– در روز انتخابات بنابر درخواست ناظر صندوق مدرسه امّ البنین(س) ما برای بازدید به آنجا رفتیم و تعداد ۱۰۰ یا ۱۰۳ تعرفه که با یک دست خط و به صورت تک رأی برای کاندیدای مورد حمایت فرماندار به صندوق افتاده شده بود کشف شده بود. بعد از اینکه ما از آنجا برگشتیم خود فرماندار به آنجا رفته بود و قضیه را کن لم یکن تلقی کرده بود و از کنار این تخلف آشکار به سادگی گذشته بود.

– انتخابات که به پایان رسید کاندیداها شکایات و اعتراضات مختلفی را ارائه دادند و این شکایات ابتدا باید در هیئت اجرایی بررسی می شد و پس از آن نوبت به هیئت نظارت می رسید.

به همین خاطر جلسه ای با حضور نماینده استاندار و اعضای هیئت نظارت شهر در اتاق فرماندار برگزار شد و متأسفانه اعضای هیئت اجرایی به جای اینکه از حق مردم دفاع کنند به تعریف و تمجید از فرماندار پرداختند و در کمال بی انصافی بدون اینکه کوچکترین اقدامی در راستای احقاق حق مردم انجام دهند و اعتراضات کاندیداها را بررسی کنند، صحت انتخابات را تأیید کردند!

– کار بررسی اعتراضات به هیئت نظارت رسید که بنده هم عضو آن بودم. در هیئت نظارت هم چون سه نفرازاعضا با همان طیف خاص هماهنگ بودند، به شدّت با بازشماری آراء مخالفت شد.

–  مقاومت ها برای بازشماری آراء در حالی صورت می گرفت که همان موقع آراء شهر کوهدشت، خرم آباد و بسیاری از جاهای دیگر در حال بازشماری بود و حتی برخی جاها را نیز باطل کردند. خب معلوم بود که این مقاومت ها یک امر برنامه ریزی شده است و گرنه اگر از خودشان مطمئن بودند نباید در مقابل این درخواست مقاومت می کردند.

– با پافشاری های حجت الاسلام سیدنصرت الله موسوی که رئیس هیئت نظارت بود و احادیثی که ایشان درباره حق الناس بودن رأی مردم قرائت کردند در نهایت یکی از آقایان رضایت داد که صندوق ها بازشماری شود، آنهم ۳ صندوق. بنده هم که دیدم با بازشماری این ۳ صندوق هیچ احقاق حقّی صورت نمی گیرد جلسه را ترک کردم.

 بعد از اینکه جلسه را ترک کردم به قید قرعه ۳ صندوق را انتخاب کرده بودند. این در حالی بود که صندوق هایی که بیشترین اعتراض و حرف و حدیث در خصوص آنها وجود داشت باید بازشماری می شد.

– آقایان به قدری از بازشماری آراء ترسیده بودند که  از طریق لابی های خود فشارهای شدیدی به حجت الاسلام موسوی وارد کرده بودند تا وی به عنوان رئیس هیئت نظارت صحت انتخابات را اعلام کند امّا وی زیر بار نرفته بود.

– روز بعد که جلسه گذاشته بودند تا مصوبه هیئت نظارت (مبنی بر بازشماری ۳ صندوق) به اطلاع فرماندار رسانده شود، آقایان زیر حرف خودشان زده بودند و به حاج آقا موسوی گفته بودند که زیر بار بازشماری نمی رویم مگر اینکه قبل از بازشماری ۳ صندوق، صحت ۳۶ صندوق دیگر اعلام شود! حاج آقا موسوی هم در مقابل این خواسته ناحق ایستاده بود تا اینکه طبق یک حرکت از پیش برنامه ریزی شده، یکی از اعضاء، صورتجلسه بازشماری آراء را از روی میز بر می دارد و پاره می کند! معلوم بود که آقایان از جایی خط می گیرند.

– یکی دیگر از مسائلی که این دوره مشاهده کردیم بی نظمی و آشفتگی بود که در روند اخذ رأی وجود داشت به طوری که متأسفانه در بعضی شعب رأی گیری با یکی دو ساعت تأخیر آغاز شده بود.

نسیم دلفان این آمادگی را دارد که چنانچه فرماندار محترم و یا سایر مسئولین، توضیحاتی در این زمینه داشته باشند آن ها را منعکس نماید.

خبرهای مرتبط (لطفأ روی تیتر خبر کلیک نمایید)

* بالاخره فرماندار تن به بازشماری داد/آغاز بازشماری آراء در سکوت کامل خبری

* پایان بازشماری آراء شورای شهر در نورآباد/ابطال تعدادی از رأی ها

۱۷ نظر

 1. خدا ازشون نگذره هم دست اندر کاران از خدا بی خبری که به مردم خیانت مکردنند و هم اونایی که با دزدیدن رأی مردم خودشون رو بالا کشیدند و پول حلال میبرن خونشون

 2. میزان رأی ملت است البته این رأی رو باید … تایید کنه وگرنه …

 3. آخ خدا از دست اینها کجا بریم به کی بگیم
  درود بر نسیم دلفان هرچند شاید چندان تاثیری هم نداشته باشه

 4. تازه فهمیدیم امام جمعه بیچاره چش بود این همه داد فریاد کرد البته ادامش نداد تا حق به حقدار برسه

 5. شرافتأ از همون اول میدونستم این آقا دستش توی کار هست و از چهرش هم پیدا بود که … آخه پس این وسط میزان رأی ملت است چی میشه

 6. خدایا اگه روز قیامتی هست ! اگه روز معادی هست! اگه بزرگی و کرمت راسته ! حق مردم مظلوم دلفان رو از اینها بگیر ، حتی به رأی مردم هم رحم نکردن
  جناب فرماندار درود بر ایمان به معاد شما، دورد بر … شما یعنی … و نمونه بارز … هستی

  • جدأ که حق با شماست اما این حق رو از کی باید گرفت ؟ به کی باید؟ چه کسی پیگیر خواهد بود ؟
   هیچکس

 7. بابا شما چقدر تیز هستین
  چیزی رو که همه مردم روز اول فهمیدن شما الان فهمیدین چقدر دوزاری تون کجه

 8. واویلا از دست اینها

 9. درود بر اقای وحید جهانگیری که با شهامت تمام و با جرات و جسارت مثال زدنی واقعیت های پشت پرده را بازگو کردند. انشائ الله حق به حق دار برسه البته اقایان دیگری هستند که در این خیانت نقش به سزایی دارند مثل جناب اقای … که با دو دوزه بازی کردن میخواست هم از اخور بخوره هم از توبره من خودم شاهد تناقض گوئیی های این برادر بزرگوار بودم. که در مرحله اول تائید صلاحیت ها چه فیلمی بازی کرد اول به رد صلاحیت یک کاندید رای داد اما شب بلافاصله با داد و بی داد رفت و خواست تا امضایش را پس بگیرد چون تحت فشار بود من میخواهم بگم برادر جان اگر فشار این دنیا را نتوانستی تحمل کنی فردا در دادگا ه عدل الهی چگونه پاسخگو خواهی بود.

  • … هم از اون قماشه برادر .یا اینکه نمیدونی … پسر عمه ایشانه ؟این فیلم خودشونه و حتی اگر اینطور هم نباشه بخاطر … این همه زور میزنه وگرنه تقلب سالهای قبل ایشون رو هم … بارها و بارها دیدیم ساده نباشین.یعنی … بخاطر خدا این کارها رو میکنه؟هه هه هه الحق که سیاسی نیستیم ما مردم ساده دلفان

  • شما چقد ساده اید که فکر میکنید جهانگیری این حرفها رو به خاطر مردم میگه دلش از جایی دیگه پر! من نمی دونم دشمنی شما با محمد آقا جهانگیری یا با آقای قبادی چه ربطی به مردم و انتخابات داره؟!!!!!
   بازشماری هم که کاندیدای مورد نظر شما رو حذف نکرد بسه دیگه ! چقد سفسطه!

  • وحید جهانگیری و قباد قبادی پسر عمه و پسر دایی هستند ! این حرفا شاید مربوط به دعواهای خانوادگی است
   شاید هم حسادت!
   تا کور شود هر آنکه نتواند دید

   • پیام هایی که با نام های سعید ، امیدی و زمانی فرستاده شده از یک آی پی بوده یعنی یکنفر اینها رو فرستاده نه سه نفر
    لطفأ حداقل در نظر فرستادن تقلب نکنید
    مخلص شما

 10. سکوت هرمسلمان خیانت است به قرآن

 11. آقای جهانگیری شما کاملاً مغرضانه علیه یکی از کاندیدها جبهه گیری کردید این مشکلات به روابط فامیلی شما مربوط می شود لطفاً اذهان مردم را با این چرندیات مغشوش نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.