آیا صدای پای استعمار پیر می اید !!! / یادداشت سیاسی

در آستانه ورود به انتخابات خرداد ماه، شرایط سیاسی و اجتماعی کشور، به گونه ای مبهم و غبار الود شده که زمینه حضور و فرصت طلبی اجانب، خصوصا استعمار پیر ( انگلیس) بیش از هر زمانی متصور است!
فشار اقتصادی و معیشتی بی سابقه بر مردم در چند سال اخیر، فساد گسترده پیدا وپنهان در لایحه های اجرایی کشور، موجب بی اعتمادی برخی از مردم نسبت به رجال سیاسی شده ،مردم به حق انان را در بوجود اوردن این شرایط سهیم و عامل اصلی میدانند.

در این میان شاهد یک بلا تکلیفی در عرصه سیاسی و خصوصا انتخابات ریاست جمهوری هستیم، جریانات سیاسی موجود بدلیل عملکرد های غلط در ادوار گذشته بیش از هر زمانی مورد نفرت مردم هستند ، کاندیداهای مطرح بخاطر همان عدم اعتماد و خشم مردم دچار یک سردرگمی شدند، و در برزخ امدن یا نیامدن گرفتار شدند!

در این بین یک جریان خاص هم با انگشت گذاشتن بر مطالبات مردم، بدنبال یک فرصت سازی کاذب است، مطالباتیکه اگر چه خود در بوجود امدن ان کم وبیش نقش داشتند و برای مهار ان می توانستند اقدامات اساسی انجام دهند و تمام عمر یک دولت هشت ساله را با بگم بگم به پایان رسانند (البته این به معنای نادیده گرفتن خدمات ارزنده و دوندگیها و شب نخوابی های انها نیست،)
بحث این است اگر موارد یکه این روزها در قالب میتینگ و جلسات گوناگون منتشر می شود صحت دارد چرا انروز که قدرت و اختیار در دستتان بود سکو ت کردید، ؟!

چرا با فرصت طلبی از موج نا راضیتی مردم در تلاش برای تئوری یک مانیفست هستید که سرو تهش معلوم نیست چی می باشد.؟!
تاریخ کشور ما هم بخوبی نشان میدهد که در اینگونه شرایط قدرتهای استعماری بخصوص انگلیس با نفوذ و هدایت جریانات مورد نظر که البته سنگ توده های پایین دست جامعه که قشر اکثریت و کمتر بهره مند از امکانات کشور هستند را هم بر سینه میزنند، به راحتی در بین مردم علم میکنند.!

ازمودن اموزه ها خطایی بزرگ است، مگر اینکه با شفافیت کامل ودر قالب یک برنامه مدون به مردم تفهیم شود که بدنبال چی هستید؟!

برنامه های چهار و هشت سال اینده شما چیست؟! ، اینکه با تئوری پردازیهای رنگا رنگ بر مطالب و مشکلاتیکه برای مردم عیان است صحه گذاشت که دلیل بر حقانیت کسی نمی شود، با فلسفه بافی های بی محتوا اقتصاد کشور که رونق نمی گیرد،!

بهترین راهکار برای همه ترسیم چشم اندازی از چهار و هشت سال اینده است
.
همه اقتصاد دانان و صاحب نظران واقعی وخیر خواه کشور بر این باورند که اگر تمام ظرفیت های موجود بدرستی بکار گرفته شود بین پنج تا ده سال کشور متحول می گردد.

خوب است کاندیدا های محترم بفرمایند برای رسیدن به ان افق پنج تا ده ساله چه برنامها و راهکارهایی دارند، دوران شعار گرایی و سخنان دهان پر کن دیگر گذشته ، انچه مد نظر همگان است ایجاد تغییر در وضع اقتصاد ، معیشت ، فرهنگ و .. است این تحولات تا ملموس نباشد و برای مردم قابل درک نباشد بعید است اعتماد از دست رفته مردم بگردد.

نکته اخر اینکه ، بیگانگان باید بدانند نقش سرویس های جاسوسی انان برای مردم ما کاملا بر ملا شده است، شما هنوز نسخه های عهد قاجاریه را برای این ملت می پیچید، در حالیکه مردم فهیم ما از مسائل بروز شما هم عبور کردند، بفکر شخصیت سازی در این کشور نباشید، درک و تشخیص ملت ترفندهای شما را خنثی خواهد کرد.

علی محمد نظری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.