شنبه , ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

آیا بررسی طرح اصلاح حوزه‌های انتخابیه در مجلس یازدهم به نفع مردم سلسله و دلفان است؟

 

آیا اصلاح حوزه‌های انتخابیه در همین مجلس فعلی به نتیجه می‌رسد؟ مردم سلسله و دلفان امیدوارند در مجلس بعدی پیگیری شود نه در این مجلس!

محمدصالح جوکار، رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراها در گفت‌وگو‌ با خبرگزاری برنا گفته با هماهنگی هیئت رئیسه، طرح «اصلاح حوزه‌های انتخابیه مجلس و تعداد نمایندگان» را در همین مجلس تعیین تکلیف می‌کنیم.

این طرح به دنبال تغییر محدوده‌ برخی از حوزه‌های انتخابیه است و در صورت تصویب نهایی نیز قرار است ۴۰ نفر به تعداد نمایندگان مجلس اضافه کند.

پی‌نوشت:
♦ در این طرح یک نماینده به نمایندگان استان لرستان افزوده می شود و این نماینده برابر طرح وزارت کشور به شهرستان های سلسله و دلفان جهت تفکیک این حوزه تعلق گرفته است ، اما آیا بررسی این طرح در این مجلس به نفع مردم سلسله و دلفان است؟
♦ امیدواریم این موضوع در مجلس یازدهم مورد پیگیری قرار نگیرد ، در صورتی که در این مجلس پیگیری شود شک نکنید باید فاتحه تفکیک حوزه سلسله و دلفان را خواند ، زیرا آقای ابراهیمی نماینده فعلی مجلس یازدهم بعید به نظر می رسد موافق تفکیک این حوزه باشد و طبیعتأ نماینده ای که برای حوزه سلسله و دلفان در نظر گرفته شده به سایر حوزه های استان تعلق خواهد گرفت.
♦ خوب میدانید آقای ابراهیمی علت مخالفتش با تفکیک حوزه انتخابیه سلسله و دلفان چیست؟ او پیروزی دور گذشته خود را مدیون مردم دلفان بود و در این دوره نیز میزان رای که در دلفان کسب کرد بیشتر از زادگاه خود یعنی سلسله بود ، البته علت رای بالای دلفان به او نه بخاطر محبوبیت که بخاطر ترفندهایی است که در تبلیغات انتخاباتی بکار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *