شنبه , ۵ فروردین ۱۴۰۲

آموزش‌وپرورش نقطه عطف حرکت نهاد تعلیم و تربیت است


سرپرست آموزش‌وپرورش لرستان گفت: آموزش‌وپرورش نقطه عطف حرکت نهاد تعلیم و تربیت است.

نسیم دلفان _ به گزارش ایسنا ، رضا عزتی در نشست بصیرتی مدیران و مؤسسان مدارس غیردولتی خرم‌آباد که در حسینیه ثارالله خرم‌آباد برگزار شد، با اشاره به نقش تأثیرگذار معلمان در حبهه فرهنگی، اظهار کرد: نقش معلمان امروز، مشابه دوران دفاع مقدس مهم و اثرگذار است و ما باید در جبهه فرهنگی ترویج‌دهنده ارزش‌های اسلامی به دانش آموزان در کنار تعلیم و تربیت باشیم.

وی در مورد آموزش‌وپرورش را نقطه عطف حرکت این نهاد تعلیم و تربیت دانست و افزود: رهبر معظم انقلاب همیشه مسائل آموزش‌وپرورش را موشکافانه ‌و به‌طور دقیق و دلسوزانه مطرح می‌کنند که چراغ راه دستگاه تعلیم و تربیت است و از تأکیدات ایشان در علم و تحقیق این است که به ترجمه اکتفا نکنیم و باید به تولید علم و نوآوری و دانش جدید بپردازیم.

سرپرست آموزش‌وپرورش لرستان یکی از مهم‌ترین رسالت‌های افسران جبهه فرهنگی مقابله با تهاجم فرهنگی عنوان کرد و گفت: غرب همیشه تصور این را داشته که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هم بتواند فرهنگ غربی را در مدارس کشور ما ترویج دهد که با درایت بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و بعد هم رهنمودهای حکیمانه، دلسوزانه و دقیق رهبر معظم انقلاب اسلامی خوشبختانه هم استقلال تعلیم و تربیت حفظ شد و هم در مراحل مختلف با درخشش نخبگان ایرانی در سطح جهان برنامه‌های استکبار نقش بر آب شد.

عزتی تحقق جنبش نرم‌افزاری در کنار تعلیم و تربیت را از دیگر رسالت‌های افسران جبهه فرهنگی یاد و عنوان کرد: هدف اصلی آن تولید علم و نوآوری‌های علمی است.

وی ترویج فرهنگ و تفکر بسیجی در کنار تقویت بنیه علمی را یکی دیگر از برنامه‌های دستگاه تعلیم و تربیت برشمرد و افزود: هر جا بسیجیان و مردم در صحنه بودند همه فتنه‌ها و دسیسه‌های دشمنان خاموش و خنثی شده است.

سردار مرتضی کشکولی فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان نیز در این نشست با بیان اینکه فتنه‌ها اتفاقاتی است که در جامعه‌ها و کشورهای در حال توسعه رخ می‌دهد تا جلوی حرکت رشد آن جامعه رو بگیرد گفت: نظام اسلامی ما با این دسیسه‌ها و توطئه‌های متعدد قوی‌تر شده و راسخ‌تر و با برنامه‌تر از گذشته اهداف متعالی خود را پیگیری می‌کند.

وی انقلاب اسلامی را تمدن ساز و پرچم‌دار جامعه اسلامی و بشری دانست و افزود: ارزش‌های والای اسلامی و بشری در جامعه ما نهادینه؛ و با ظلم در هر مرتبه و درجه‌ای که باشد مقابله می‌شود و همیشه انقلاب اسلامی یاور مظلومان و به دنبال عدالت بوده است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان ضمن تقدیر از زحمات فرهنگیان، خاطرنشان کرد: بار تعلیم و تربیت فرزندان و آینده‌سازان این جامعه بر دوش فرهنگیان است که مستقیماً فرهنگ آینده یک جامعه را رقم می‌زنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *