دوشنبه , ۸ خرداد ۱۴۰۲

آمریکا به‌دنبال بحران‌آفرینی در کشور/ تشکیل ائتلاف برابر داعش، بزرگ‌ترین اقدام حاج قاسم

نماینده ولی‌فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان، تشکیل ائتلاف جامعه اسلامی برابر داعش را بزرگ‌ترین اقدام حاج قاسم دانست.

نسیم دلفان _ به گزارش ایسنا ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی درویشی در نشست بصیرتی دانشگاه لرستان که دوازدهم دی‌ماه در محل این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: حاج قاسم سلیمانی، عمر خود را در راه امنیت، عزت و اقتدار ایران اسلامی، سپری کرد.

وی افزود: بزرگ‌ترین اقدام سردار سلیمانی این بود که در برابر ائتلاف غربی حامی داعش، ائتلاف جامعه اسلامی در برابر داعش جنایتکار و ساخته آمریکا را تشکیل داد و داعش شکست خورد.

وی تصریح کرد: با شکست داعش، شهید سلیمانی، محبوبیت فراوانی در جهان اسلام کسب کرد؛ امنیت و منافع ملی ایران ارتقاء یافت و محور مقاومت درخشید.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان خاطرنشان کرد: جهاد تبیین، دارای اهمیت فراوان بوده زیرا دشمن از طریق جنگ ترکیبی به دنبال ایجاد ناامیدی در جامعه درباره عملکرد نظام جمهوری اسلامی ایران است.

درویشی با بیان اینکه نقش اساتید دانشگاه‌ها در جهاد تبیین برای روشنگری دانشجویان، بسیار مهم است، افزود: دشمن از طریق فضای مجازی، به‌دنبال جایگزین کردن ضد ارزش‌ها به‌جای ارزش‌هاست.

وی اضافه کرد: تکنیک دشمن آن است در جامعه القاء کند که نظام جمهوری اسلامی ایران که یک نظام دینی و مردمی است کارآمد نیست.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان بیان کرد: دشمن از طریق تحریف واقعیت‌ها و دروغ‌پردازی، تلاش می‌کند به نسل جوان کشور ما بگوید که هرچه در غرب است ارزش و مطلوب است.

درویشی ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی ایران به پیشرفت‌های زیادی دست‌یافته است؛ همچون ساخت پهبادها که در جهان، انعکاس فراوان در زمینه منزلت و اقتدار نظامی ایران یافته است.

وی عنوان کرد: ایران اسلامی به برکت وقوع انقلاب اسلامی و جان‌فشانی‌های شهدای والامقامی همچون شهید سلیمانی، امروز دارای امنیت پایدار و اقتدار غرورآفرین در سطح منطقه و جهان است.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان اظهار کرد: اغتشاشات اخیر از سوی دشمن طراحی و اجرا شد؛ البته دشمن از برخی بسترهای نارضایتی در داخل کشور، برای ایجاد آشوب و اغتشاش، حداکثر بهره‌برداری را می‌کند.

درویشی با بیان اینکه آمریکا و متحدانش، به‌دنبال تقویت تحریم‌های ظالمانه علیه ایران اسلامی و بحران‌آفرینی در کشور هستند، گفت: از دیگر تاکتیک‌های دشمن، ایجاد تحرکات قومیتی ضد امنیتی در کشور است.

گفتنی است دکتر علی نظری، رئیس دانشگاه لرستان و حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر حبیب حاتمی‌کن‌کبود، مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های لرستان، نیز در سخنان کوتاهی، برخی مهم‌ترین ویژگی‌های شخصیتی و رفتاری شهید حاج قاسم سلیمانی را توضیح دادند.

در این نشست بصیرتی که با همکاری سازمان بسیج اساتید، معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان برگزار شد اعضای هیئت‌علمی حاضر در نشست، دیدگاه‌های خود را درباره موضوع نشست، بیان کردند.

سردار بزرگ ایران و جهان اسلام، حاج قاسم سلیمانی در تاریخ ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۸ توسط ارتش تروریستی آمریکا به درجه رفیع شهادت نائل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *