چهارشنبه , ۱۹ بهمن ۱۴۰۱
آخرین خبرها

آمار غرق شدگی در لرستان ۲۵ درصد افزایش یافت


مدیرکل پزشکی قانونی استان لرستان با اشاره به اینکه درپنج ماهه نخست امسال ۲۰ نفر فوتی ناشی از غرق شدگی به مراکز پزشکی قانونی استان ارجاع شده است، گفت: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش۲۵ درصدی را نشان می دهد.


نسیم دلفان _ به گزارش خبرگزاری تسنیم ، محمدرضا فارسی نژاد صبح امروز در جمع خبرنگاران لرستان از افزایش ۱۹.۷درصدی معاینات جرحی (بالینی) ناشی از حوادث کار در پنج ماهه نخست امسال در این اداره کل خبر داد و اظهار داشت: بر اساس اطلاعات واحد آمار در پنج ماهه نخست امسال ۲۹۷ مورد معاینه مصدومین ناشی از حوادث کار ارجاعی به مراکز پزشکی قانونی استان انجام شده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۲۱ نفر زن و ۲۷۶ نفر مرد هستند، افزود:این رقم در مقایسه با سال قبل که تعداد معاینات مصدومین حوادث ناشی از کار ۲۴۸ نفر گزارش شده بود، رشد ۱۹.۷ درصدی را نشان می دهد.

فارسی نژاد با اشاره به آمار معاینات اجساد ناشی از حوادث کار، عنوان کرد: بر اساس اطلاعات آماری واحد آمار در پنج ماهه نخست امسال تعداد ۷ نفر فوتی که همگی مرد بوده اند بر اثر حوادث ناشی از کار به پزشکی قانونی استان ارجاع شده است.


وی با بیان اینکه در پنج ماهه نخست سال قبل تعداد معاینات اجساد ناشی از حوادث کار ۸ نفر که همگی نیز مرد بودند گزارش شده بود، بیان کرد: بیشترین علل فوت در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی، اصابت جسم سخت و برق گرفتگی بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان همچنین با بیان اینکه تعداد معاینات اجساد ناشی از سوختگی در پنج ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن افزایش ۶.۲۵ درصدی را نشان می دهد، افزود: بر اساس اطلاعات واحد آمار اداره کل در پنج ماهه نخست امسال معاینه جسد ۱۷ نفر فوتی ناشی از سوختگی ارجاعی به مراکز پزشکی قانونی استان انجام شده است که از این تعداد ۸ نفر زن و ۹ نفر مرد هستند.
.وی گفت: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد معاینات اجساد ناشی از سوختگی ۱۶ نفر گزارش شده بود، رشد ۶.۲۵ درصدی را نشان می دهد.

فارسی نژاد همچنین از افزایش ۲۵ درصدی معاینات اجساد ناشی از غرق‌شدگی در ۵ ماه نخست امسال در استان لرستان خبر داد و تصریح کرد: درپنج ماهه نخست امسال ۲۰ نفر فوتی ناشی از غرق شدگی به مراکز پزشکی قانونی استان ارجاع شده است که از این تعداد ۶ نفر زن و ۱۴ نفر مرد بوده‌اند.

وی با اشاره به اینکه تعداد ۴ نفرفوتی از این آمار مربوط به حادثه سیلاب مردادماه شهرستان الیگودرز است، عنوان کرد: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد معاینات اجساد ناشی از غرق شدگی ۱۶ نفر گزارش شده بود، افزایش۲۵ درصدی را نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *