جمعه , ۴ فروردین ۱۴۰۲

آمار تحول حضور بانوان در جمهوری اسلامی در کارهای اجرایی چشمگیر است


نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: در نظام جمهوری اسلامی آمار تحول حضور بانوان در کارهای اجرایی، فرهنگی، علمی و پژوهشی چشمگیر است.

‌نسیم دلفان _ به گزارش خبرگزاری تسنیم ، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه جلسات با اصحاب رسانه به عنوان کسانی که مخاطبینی دارند و تاثیر‌گذاری فراوانی دارند، بسیار دلنشین است، اظهار داشت: اصحاب رسانه در رشد فرهنگ عمومی و افزایش دانش اجتماعی طبقات مختلف با به‌کارگیری هنر نویسندگی و ابزاری که در اختیار دارند، بسیار برای حرکت به سمت قله‌های پیشرفت، معنویت و اخلاق موثر هستند.

وی با بیان اینکه امروز کسی نیست که از حوادث و رویدادهای پیرامونش بی‌نیاز باشد و با اشاره به اهمیت جهاد تبیین، افزود: براساس آیه قرآن تبیین برای اندیشه‌ورزی، هدایت، استحکام حق، خویشتن‌داری و رفع اختلاف است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان عنوان کرد: به طور یقین رسانه‌ای که بتواند اعتماد مردم را جلب و اخبار صحیح با فوریت و سرعت به مردم برساند جزو خصوصیاتی است که سبب موفقیت در کارش می‌شود.

وی بیان کرد: رسانه‌ها باید حقایق را مبتنی بر اخلاق، منطق ،کار کارشناسی، همراه با آمار و ارقام و همچنین نظرسنجی از مخاطبین اطلاع‌رسانی کنند.

شاهرخی با بیان اینکه جهت پیگیری مشکلات استان با مسئولان کشوری دیدارهای زیادی داشته‌ایم گفت: در استان به دنبال این هستیم که از وضعیت فعلی که پس از جنگ تحمیلی در استان ایجاد شده، خارج شویم و این امر با گفتمان‌سازی قابل اجرا است.

وی تصریح کرد: برخی مشکلات همچون سد معشوره و مشکل آب استان مربوط به سال‌های گذشته است و اگر این مسائل در گذشته دنبال می‌شد به طور یقین زودتر به نتیجه می‌رسید.

ولی‌فقیه در استان لرستان خاطرنشان کرد: ادارات استان دارای نقاط ضعف و قدرت هستند و بنده بارها در تریبون نماز جمعه گفته‌ام که مسئولان باید با رسانه‌ها، اساتید، نخبگان و اقشار مختلف جلساتی برگزار کنند، چرا که این گفت‌وگوها حتما موثر و مفید خواهد بود.

وی اظهار داشت: در برخی کشورها بدترین رفتار را با بانوان دارند و حتی در برخی کشورها رانندگی برای بانوان ممنوع است، ولی در نظام جمهوری اسلامی آمار تحول حضور بانوان در کارهای اجرایی، فرهنگی، علمی و پژوهشی چشمگیر است که این موضوع همان جهاد تبیین است.

شاهرخی با بیان اینکه باید خدمات نظام را به فرزندانمان معرفی کنیم، افزود: در سال‌های اخیر بارها شاهد مطالبه‌گری و تجمع‌های مختلف برای حقوقشان در کشور و به تبع آن استان لرستان تجمع می‌کنند و کسی با آنها کاری نداشته است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان عنوان کرد: پیدا بودن تار مو معصیت است، ولی اتفاقات امروز بحث بر سر پیدا بودن یا نبودن چند تا رمو نیست، بلکه هدف دشمنان تضعیف نظام جمهوری اسلامی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *