شنبه , ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

آماده کردن بخش محتوایی باغ موزه دفاع مقدس لرستان حداقل پنج سال به طول می‌انجامد

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: آماده کردن بخش محتوایی باغ موزه دفاع مقدس حداقل پنج سال به طول می‌انجامد.

نسیم دلفان _ محسن رشیدی در گفت‌وگو با ایسنا از آمادگی لرستان برای افتتاح باغ موزه دفاع مقدس این استان خبر داد.

وی ادامه داد: ما آماده افتتاح طرح هستیم اما به دستور دفتر ریاست جمهوری موزه پنج استان باید همزمان افتتاح شود که ما نیز در این زمینه باید منتظر آماده شدن موزه‌های استان‌های دیگر باشیم.

رشیدی افزود: باغ موزه دفاع مقدس دارای دو بخش فیزیکی و محتوایی است که در بخش فیزیکی ۱۰۰ درصد آماده شده و ساختمان آن افتتاح می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان بیان کرد: برای جمع‌آوری اسناد و مستندات و تکمیل بخش محتوایی نیز همه نیروهای مسلح باید پای کار باشند.

وی تصریح کرد: آماده کردن بخش محتوایی باغ موزه دفاع مقدس حداقل پنج سال به طول می‌انجامد و به استاندار درخواست دادیم که دستور بدهند نیروهای مسلح جهت تکمیل این بخش نیز پای کار باشند.

رشیدی ادامه داد: تاکنون ۵۶ درصد اسناد دفاع مقدس جمع‌آوری شده و آنچه باقیمانده در دستان نیروهای مسلح است که باید مستندات خود را مانند نقش تیپ ۵۷، عملکرد لشگر ۸۴ و عملکرد ناجا در هشت سال دفاع مقدس را در اختیار ما قرار بدهند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با اشاره به جمع آوری اطلاعات و مستندات مربوط به پادگان مهندسی ۴۱۱ بروجرد، گفت: این اسناد بعد از جمع آوری به تیم‌های تخصصی واگذار می‌شود که با توجه به اقلیم استان و شیوه‌های ارائه امروزی آن‌ها را برای ارائه به مخاطبان آماده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *