شنبه , ۱ مهر ۱۴۰۲

آغاز ثبت و مرمت آثار تاریخی لرستان از جمله امامزاده ابراهیم و حسن گاویار در دلفان

معاون میراث فرهنگی لرستان گفت: هم‌اکنون در پنج شهرستان استان کار ثبت آثار انجام می‌‌شود…


نسیـــم دلفـان – محمدرضا اسدی‌ در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا ، بیان کرد: هم اکنون در تمام شهرستان‌ها حوزه ثبت فعال است و فراخور اعتباری که داریم این کار را انجام می‌دهیم.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون در پنج شهرستان کار ثبت آثار انجام می‌‌شود و گمانه زنی برای تعیین عرصه‌ها را داریم و طبق ضوابط انجام می‌شود.

اسدی‌ با بیان اینکه تقریبا در اکثر شهرستان‌ها کار مرمت را به صورت مستمر انجام می‌دهیم، ادامه داد: در شهرستان بروجرد مسجد جامع، حمام قدیم اشترینان، مدرسه حجتیه و خانه مصری بیرجندی، افتخارالاسلام و مغیث‌الاسلام در دست اجرا هستند.

معاون میراث فرهنگی لرستان افزود: همچنین در قلعه مظفری و پل کاکارضا الشتر و امام‌زاده ابراهیم و حسن گاویار در دلفان این کار انجام می‌شود.

وی به مرمت امام‌زاده قاسم و حمام جوز ازنا، حمام موشله و قلعه باجول و سرداب الیگودرز، کاروانسرای چمشک پلدختر نیز اشاره کرد و گفت: در سربازخانه خرم‌آباد با اعتبار کمی مقداری کار انجام داده‌ایم و حمام افراوندی دورود و اخیراً هم در زاهد شیر مقداری کار کرده‌ایم.

اسدی با بیان اینکه چهارطاقی پهناوه پلدختر کار مرمت دیگر تمام شده است، اظهار کرد: با اعتبار کم نهایت فعالیت را داریم و برای حفاظت از آثار تاریخی تمام سعی خود را به کار بسته‌ایم.


تازه ترین اخبار منطقه را مستقیمأ از طریق ترمینال خبری ” نسیـــم دلفـان ” دریافت کنید.

برای عضویت در کانال خبری نسیم دلفان روی تصویر زیر کلیک نمایید.

12

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *