آشنایی با علی اصغر بنیادی مخترع و کارآفرین پر افتخار دلفانی/کسی که در بحرانی ترین شرایط کشور ، تحریم را به زانو درآورد+گزارش تصویری

علی اصغر بنیادی مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت طراحی مهندسی خلاق ماشین در سال ۱۳۳۱ در شهرستان نورآباد دلفان متولد شد…


skmbt_c4521409241550.jpgبه گزارش نسیم دلفان ، علی اصغر بنیادی در سال ۱۳۵۱ دیپلم هنرستان در رشته فلزکاری اخذ نمود.

وی پس از آن به خدمت سربازی اعزام شد و در سال ۱۳۵۳ خدمت را به پایان برد.

بلافاصله در سال ۱۳۵۳ در شرکت ژئوتستینگ بعنوان سرپرست تیم نمونه برداری از خاک جهت آزمایش مکانیک خاک مشغول شده و سپس در کارخانه سیتروئن در سال ۱۳۵۴ به مدت یکسال در بخش متد ساخت و طراحی مشغول به کار شدند.

در سال ۱۳۵۵ تا ۱۳۵۹ بورسیه سازمان انرژی اتمی بعنوان دانشجوی رشته مکانیک در کشور آلمان مشغول تحصیل شده و بعد از انقلاب درسال ۱۳۵۹ بعد از بازگشت به ایران از سازمان انرژی اتمی به وزارت نیرو انتقال یافته و در مرکز تحقیقات منابع آب وزارت نیرو به عنوان مدیر کارگاه های اجرایی مشغول به کار شد.

چون قبل از انقلاب تمام لوازم و تجهیزات مورد نیاز از خارج وارد می شد لذا تمام ماشین آلات کارگاه معیوب و از کار افتاده و بلا استفاده شده بودند ولی بعد از انقلاب که نیاز بود لوازم و تجهیزات مورد نیاز در داخل ساخته شود ، توسط ایشان تمام دستگاه های معیوب تعمیر و کارگاه های ماشین کاری ، آهنگری و درود گری فعال و راه اندازی شد.

در سال ۱۳۶۰ که ابتدای جنگ بود تمام تجهیزات مورد نیاز جهت آزمایشگاه های رسوب شناسی ، آزمایشگاه ایزوتوپ ، آزمایشگاه هیدرولیک سدها و همچنین آزمایشگاه هیدرولیک دریائی طراحی و ساخته و به خدمت در آوردند ، از قبیل دستگاه مولد موج آب جهت آزمایشگاه هیدرولیک دریائی و تثبیت سواحل ، کانال تست آزمایشگاهی هیدرولیک ، تجهیزات کالیبره کردن میکرومولینه ها ، تعمیر دریچه سد درود زن شیراز ، انواع پیزومترها و کوره فرم دهنده پلکسی گلاس نمونه آزمایشگاهی شیر هالوجت ولو ، نمونه بردار رسوب از کف دریاچه سد ها و تجهیزات دیگر.

در سال ۱۳۶۱ حضور در جبهه ها همراه با جهادگران ، طراحی و ساخت پل شناور جهت عبور وانت های حمل مهمات برروی رودخانه نیسان و ساخت جعبه های خنک کننده بی سیم ها. و سایر خدمات.

در سال ۱۳۶۴ در بخش طراحی و ساخت تجهیزات کارخانه شیرآلات بهداشتی مشغول به فعالیت شدند. که حاصل طراحی و ساخت ابزار مورد نیاز خط تولید از قبیل قالب های ریژه اتوماتیک ، لوله خم کن برای انواع علم دوش و اعصائی شیرهای مخروط ، پرداختکاری اتوماتیک و سایر تجهیزات.

در سال ۱۳۶۵ طراحی خط تولید دست کش جراحی و خانگی ، طراحی و ساخت خط تولید بادکنک با تولید سریع و انبوه ۱۷۰۰۰ قطعه در ساعت به سفارش شرکت اخوان جوهری فرد.

در سال ۱۳۶۶ طراحی و ساخت کلید و پریز استاندارد شرکت الکتروالکتریک و سیستم مونتاژ اتوماتیک پرچ نقره دار بر روی کنتاکتورها.

در سال ۱۳۶۷ طراحی و ساخت تجهیزاتی از قبیل دستگاه تولید المنت های برقی و سیستم المنت گذاری و پودر پرکن اتوماتیک ، تولید المنت برقی به سفارش شرکت المنت ایران.

در سال ۱۳۶۸ دستگاه پانچ سوراخ جداره سینی های کولر آبی بدون استفاده از پرس و فقط با یک جک بادی.

بنیادی

در سال ۱۳۶۹ سرپرست تیم طراحی شرکت ماشین دارو تولید کننده ماشین های داروئی در کشور حاصل فعالیت در شرکت ماشین دارو طراحی دیگ هموژناتور جهت آماده سازی مواد غلیظ از قبیل خمیر دندان ، انواع پماد ، انواع واکس ها و کرم ها و سایر مواد غلیظ ، این دیگ در خلاء میکس میکند و دارای دو پروانه یکی با دور بالا برای میکس کردن و دیگری با دور خیلی آرام جهت جداسازی مواد از جداره و راندن مواد به مرکز دیگ. این دیگ دو جداره می باشد که دمای داخل آن از طریق عبور بخار و با آب کنترل و فرمان داده می شود. با ترموکوپل های نصب شده دمای داخل دیگ از بیرون قابل کنترل و مدیریت است و در آب بندی محورهای آن از مکانیکال سیل استفاده شده است. این دستگاه دارای سیستم هموژن کننده می باشد و چون در خلاء میکس می کند هوای حبس شده لای مواد را خارج نموده و مواد غلیظ ، یک دست و هموژن شده حاصل می شود. تاکنون ده ها دستگاه از نوع دیگ ساخته شده و اکنون در خدمت شرکت های تولید کننده دارو قرار گرفته است.

در سال ۱۳۷۲ طراحی و ساخت قالب مجوف کننده آجر ماسه آهکی ، تعمیر و ساخت انواع تجهیزات اتوماتیک ، تولید آجر ماسه آهکی برای شرکت آجر ماسه آهکی پلدختر و نجات دادن این کارخانه از ورشکستگی و به سودرسانی آن. کارهایی که توسط ایشان در این کارخانه انجام شده عبارتند از : طراحی و ساخت قالب مجوف کننده آجر ماسه آهکی، طراحی جدید بر روی سرند اصلی و اجرا نمودن آن که موجب عدم توقف تولید شد ، طراحی و ساخت صفحات ضد فرسایش ، جداره داخل قالب ها ، آجر ماسه آهکی ، تعمیر آجر جمع کن ها ، تعمیر انواع گیربکس و میکسر های کارخانه ، تعمیر انواع الواتورها ، طراحی و ساخت خط رنگی کردن آجرهای ماسه آهکی، تعمیر پرس های هیدرولیک ، طراحی و ساخت شیرهای هیدرولیکی کارخانه که از خارج وارد نمی شد.

طراحی ومهندسی معکوس کل خط تولید و ماشین آلات مربوط به لینتر گیری و اصلاح بذر پنبه به روش شیمیایی و جدا سازی بذر اصلاح شده و سم زنی آن ، شامل ۳۱ دستگاه مختلف از قبیل کوره دوار ، سپراتور حجمی و وزنی ، الواترهای مختلف ، سیلیکون ها ، برس زن ، سیستم اسید زن ، جلوبر های حلزونی و … می باشد. محصول بدست آمده ۱- بذر اصلاح شده پنبه ۲- پنبه دانه جهت روغن کشی و خوراک دام ۳- لینتر می باشد.

در سال ۱۳۷۳ دریافت مجوز تاسیس شرکت طراحی مهندسی خلاق ماشین در زمینه صنایع سلولزی از وزارت صنایع سنگین.

در سال ۱۳۷۴ طراحی و ساخت ورمیچل پیچ (ماکارانی نازک) به صورت اتوماتیک به سفارش کارخانه لرد ماکارون جهت آماده سازی انتقال به گرمخانه و بسته بندی.

در سال ۱۳۷۵ طراحی و ساخت دستگاه تست استاندارد پمپ بنزین پراید برای شرکت امین طرح همدان

تغییر فعالیت شرکت از صنایع سلولزی به صنایع ماشین سازی و تجهیزات.

در سال ۱۳۷۶طراحی وساخت دستگاه برش اتوماتیک لازانیا به سفارش شرکت لرد ماکارون.

در سال ۱۳۷۷ فعالیت در زمینه ماشین سازی و تجهیزات و ساخت طراحی و مشاوره ساخت برای صنایع مفتولی و سایر صنایع.

طراحی خط تولید لوله های کامپوزیت از قطر ۱۶۰ میلی متر تا ۱۶۰۰ میلیمتر و به طول ۱۲ متر با استفاده از سیستم کنترل PLCجهت تنظیم الیاف و تعداد. گام لایه ها و تعین ضخامت دیواره لوله سفارش دهنده شرکت بوشهر پلاستیک

در سال ۱۳۷۸ طراحی و ساخت دستگاه زه جا زنی سپر پژو پارس تمام اتوماتیک با استفاده از PLC به سفارش شرکت   مهرکام پارس طراحی و ساخته شده است.

در سال ۱۳۷۹ طراحی و ساخت دستگاه زه جا زن سپر پژو ۴۰۵

در سال ۱۳۸۰ شروع به تحقیق اولین انبار و بایگانی و مکانیزه هوشمند در کشور.

در سال ۱۳۸۱ طراحی و ساخت خط مونتاژ بدون خطای داشبورد پژو ۲۰۶ به طول ۲۶ متر در دو لاین ، یکی عملیاتی و دیگری برگشت اتوماتیک فیکسچرها با استفاده از کانوایرهای رولری در ۱۳ ایستگاه که توسط ۱۰ واحد PLC زیمنس کنترل و فرمان داده می شوند. هر ایستگاه مستقل عمل می کند و قابلیت آن را دارد که برای مونتاژ یونیت های مشابه تغییر داده شود و تا ۴۶ نوع برنامه مختلف را می توان روی PLCهای این خط نصب نمود. سیستم کنترل به شکلی طراحی و برنامه ریزی شده است که می تواند از خطای انسانی در عملیات تعریف شده مونتاژ جلوگیری کند.

در سال ۱۳۸۲ طراحی و ساخت خط مونتاژ داشبورد خود رو پژو ۴۰۵ با کانوایر های رولری وسیتم کنترل پنوماتیک با و فیکسچر گردان قابل تنظیم وتوقف در تمام زوایا جهت مونتاژ آسان تر به سفارش شرکت ایپاکو ( دقت خودرو ).

طراحی وساخت دستگاه انتقال گرانول های مواد پلاستیکی با استفاده از جریان هوا به مخازن بسته بندی در ارتفاع ۵ متری به سفارش شرکت درخشان ساز وابسته به صنایع خودرو سازی ایران خودرو .

۱۳۸۳ طراحی و ساخت خط مونتاژ بدون خطا AC به پژو ۴۰۵طول ۱۷ متر در دولاین. که یکی عملیاتی و دیگری مخصوص برگشت اتوماتیک فیکسچرها با استفاده ازکانوایر های رولری و مجهز به ۱۱ PLC جهت کنترل وفرمان.

در سال ۱۳۸۴ ادامه طراحی و ساخت انبار مکانیزه ، انواع قالب میکسر و سایر سفارشات ماشین سازی.

سال ۱۳۸۵ تکمیل شدن طراحی و ساخت اولین انبار و بایگانی مکانیزه هوشمند درکشور.

در سال ۱۳۸۶ ثبت اختراع نمودن سیستم انبار و بایگانی مکانیزه هوشمند در اداره ثبت اختراعات. همچنین مدیریت این شرکت دارای ۵ ثبت اختراع و یک اختراع درحال ثبت می باشد.

در سال ۱۳۸۷ طراحی و ساخت واگن های حمل مواد معدنی تعداد ۸۸ دستگاه با نقطه تعادل دقیق وظرفیت بیشتر.

طراحی و ساخت یک نوع ریل مخصوص با کاربرد چهارگانه ۱- محل عبور جریان هوای فشرده ۲- نقش دنده شانه ای ۳- با قابلیت نصب عمودی جهت درگیر شدن و هدایت با چرخ واگن های حمل نفر در ارتفاع جهت سوراخ کاری با دریل های بادی ۴- خاصیت مقاومت در مقابل موج انفجار در داخل معدن. مشاوره طراحی ساخت و خرید تجهیزات معدنی.

در سال ۱۳۸۸ ساخت بایگانی هوشمند مکانیزه به سفارش وزارت امور خارجه و تحویل به آنها. شرکت در نمایشگاه نفت و معرفی انبار و بایگانی مکانیزه هوشمند.

در سال ۱۳۸۹ طراحی خط اتوماتیک تولید قالب های فلزی بتن به سفارش شرکت صنعت یدک.

در سال ۱۳۹۰ اخذ پروانه فنی مهندسی در زمینه مخصوص ماشین سازی و تجهیزات از وزارت صنعت معدن و تجارت.

طراحی و ساخت یک دستگاه میکسر حلزونی مخصوص تمام استیل با گام حلزونی قابل تغییر و تنظیم ، جهت آزمایش تاثیر فشار در مواد پودری در فشارهای مختلف.

طراحی و ساخت خط مونتاژ داشبورد خودرو رانا که این خط به سفارش شرکت سازه پویش طراحی ، ساخته وتحویل شده است.

در سال ۱۳۹۱ تحت حمایت قرار گرفتن صنایع نوین جهت تولید انبوه محصول (های تک) انبارها و بایگانی مکانیزه هوشمند .

چون این شرکت سازنده کانوایرهای رولری می باشد ، لذا یکی از ضروری ترین نیاز برای این خط رولرهای دقیق صنعتی می باشد که این رولرها در بازار داخلی وجود ندارد و این شرکت جهت قطع وابستگی واردات این نوع رولرها و برای توسعه اتوماسیون اقدام به طراحی و ساخت رولرهای صنعتی نموده است.

در سال ۱۳۹۲ طراحی و ساخت اولین پارکینگ جفت پارک مکانیزه هوشمند در کشور و در جهان با روش سیستم تمام مکانیک که از یک روش مبتکرانه طراحی و ساخته شده که می تواند جایگزین جک های هیدرولیکی شود. ثبت اختراع این دستگاه در دست اقدام در اداره ثبت اختراعات می باشد.

طراحی و ساخت دستگاه تست استاندارد مجموعه سیستم کنترل بخاری وکولر پراید با استفاده از کنترل و فرمان PLC.

طراحی تانکر گردان جهت حمل محلول هائی که در حالت سکون مواد آن سریعا ته نشین میشود ، لذا بایستی جهت حمل جاده ای مدام درحال گردش باشد.

در سال ۱۳۹۳ نصب بایگانی هوشمند مکانیزه در صندوق توسعه فناوری های نوین در پارک فناوری پردیس. این دستگاه مجهز به سیستم هوشمند شناسائی کاربر وچهار قفل ایمنی که دو قفل مکانیکی و دو قفل الکترونیکی و مجهز به رایانه و ذخیره کننده تمام اطلاعات و عملیات می باشد و قابلیت نصب سیستم RFID جهت مکان یابی و۶۰% صرفه جویی در فضای کاری، باز خوانی عملیات ذخیره شده را دارد.

در سال ۱۳۹۳ طراحی و ساخت پالت حمل سپر ، داشبورد و قطعات پلیمری رنگ شده و بدون رنگ در داخل کارخانه و بین شهری. این پالت عایق گرد و غبار بوده از بروز پدیده گلخانه ای جلوگیری می کند و از روکش های ضربه گیر و الاستیک استفاده شده. این پالت ها به سفارش پلاسکوکار سایپا ساخته شده است.

نصب اولین جفت پارک مکانیزه هوشمند در پارک خرید قدس در شهرک قدس تهران. طراحی پارکینگ تمام اتوماتیک هوشمند.

برنامه های آینده : کابینت هوشمند مکانیزه. انبارهای تمام اتوماتیک . نگهداری تمام کالا و اشیاء در ارتفاع به صورت مکانیزه هوشمند.

برای دریافت تصاویر در سایز اصلی لطفأ روی عکس ها کلیک نمایید.

dsc01062.jpg
f.a.bordbar (376).jpg f.a.bordbar (395).jpg

تصاویری از گواهی های ثبت اختراع علی اصغر بنیادی

برای دریافت تصاویر در سایز اصلی لطفأ روی عکس ها کلیک نمایید.
untitled-3.jpg untitled-2.jpg untitled-1.jpg
http://www.axgig.com/images/32922590144972714418.jpg untitled-4.jpg

تصاویری از گواهینامه ها و تقدرنامه ها

برای دریافت تصاویر در سایز اصلی لطفأ روی عکس ها کلیک نمایید.
skmbt_c45215010612470_0002.jpg
 فنی مهندسی.jpg
skmbt_c45215010612470_0004.jpg
skmbt_c45215010612470_0003.jpg
skmbt_c45215010612470_0001.jpg

رزومه فعالیت های کاری

برای دریافت تصاویر در سایز اصلی لطفأ روی عکس ها کلیک نمایید.
untitled-3.jpg
untitled-2.jpg
untitled-1.jpg
untitled-6.jpg
untitled-5.jpg
untitled-4.jpg


http://upir.ir/1393.2/TopScript-19-.gif


تجربه نشان داده است ، تبلیغات هزینه نیست سرمایه است

مدیران محترم نهادهای دولتی و غیر دولتی ، فعالان اقتصادی ، اصناف مختلف بازاری و …

پایگاه اطلاع رسانی نسیـــم دلفـان با بیش از ۵ سال فعالیت رسمی و مستمر در عرصه رسانه ، اکنون به یکی از پرمخاطب ترین سایت های اطلاع رسانی استان لرستان به ویژه شهرستانهای سلسله و دلفان تبدیل شده است ، این پایگاه خبری میتواند پنجره ای باشد برای معرفی عملکرد و همچنین شناخت هرچه بیشتر مردم با فعالیت های اقتصادی و اجتماعی شما

تبلیغات در این رسانه ، ضمن اینکه باعث رونق فعالیت های اقتصادی و کسب و کار شما خواهد شد از سویی انگیزه و کارایی هر چه بیشتر تیم گرداننده این رسانه مردمی را فراهم خواهد آورد.

جهت هماهنگی تبلیغات خود با ما تماس بگیرید ۴۰۴۹ – ۶۰۴ – ۰۹۱۰

۵۴ نظر

 1. علی حسین عباسپور

  درود و رحمت خدا بر مرحوم پدر و مادرت .
  باعث مباهات است که با آقایان پرویز و صادق بنیادی عزیز افتخار آشنایی داریم . امیدواریم شما را در مدارج بالاتر ببینیم . همانا سربلندی شما سربلندی دلفان عزیزمان است.احسنت

 2. بابا دموتون گرم
  ما دلفانی ها همچین نخبه هایی رو داریم و ازشون بیخبریم
  درود بر نسیم عزیز انصافأ کارت بیسته
  به آقای بنیادی بزرگ هم خسته نباشی میگم خداوند بیشتر و بهتر از گذشته بهت عزت و سربلندی بده

 3. واقعا لذت بردم از داشتن همچین همشهری هایی
  اما از آنجا که طبع من بیشتر انتقاد می کند تا تعریف
  دوست دارم از این نخبگان عزیز بپرسم تا حالا کاری هم برای این دیار محروم کرده اید؟
  آیا نمی توانند از خیرینی که اطرافتان هست برای مردم مظلوم منطقه تلاشی بکنید؟
  شاید جواب بدهید که کارهای خیری هم اینجا کرده اید اما نخواسته اید علنی شود اما دوست دارم بگویم که در خیلی از شهرهای کشور افرادی هستند که پس پیشرفت های علمی و … در شهر خود و در بین مردمان دیار خود از محبوبیت بالایی برخوردارند
  مطمئن باشید هرکدام از ما که به جایی برسیم نسبت به شهرمان و مردمان شهرمان مدیونیم
  از نسیم هم بخاطر این گزارش مفصل تشکر می کنم و باز هم به همشهری بودن با امثال آقای بنیادی افتخار می کنم

  • سلام همشهری دلسوز پرسشگر
   از ابراز لطف و علاقه مندی تان به بنده و سرزمین اجدادیمان دلفان عزیز سپاسگزارم حقیقتا از سال ۱۳۷۲ تاکنون تلاش می کنم که بتوانم در نورآباد یک واحد صنعتی احداث تمایم ولی متاسفانه با مشکلات زیادی مواجه شده ام و یکی از آرزوهایم ایجاد یک واحد صنعتی در دلفان است امیدوارم با حمایت مسئولین این امر محقق شود ، باور کنید ما تلاش می کنیم ولی زمینه مساعد نیست

   • سلام و عرض ادب بر همشهری خوبمان جناب آقای بنیادی عزیز
    بنده از زمانی که مسئولیت فرمانداری دلفان را به عهده گرفته ام در راستای اهداف دولت و استاندار محترم لرستان به شدت دنبال دعوت و جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در دلفان بوده ام و تاکنون هم جلساتی را با خیلی از سرمایه گذاران خارج از شهرستان و استان برگزار کردم
    در این باره بزودی همایشی نیز در دلفان با حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی برگزار خواهیم کرد.
    فرمودید که در تلاش هستید به همشهریان خود کمک کنید و واحد صنعتی احداث تمایم و همچنین فرمودید که زمینه فراهم نیست!
    بنده هم حرف های شما را تایید میکنم و می دانم که زمینه به دلائل مختلف فراهم نبوده است اما وضعیت و نگاه امروز به سرمایه گذاری با دیروز فرق دارد. از شما دعوت میکنیم در یک جلسه هم اندیشی با حضور اینجانب شرکت داشته باشید و به جنابعالی و سایر سرمایه گذاران بخش خصوصی قول می دهیم از هیچ کوششی برای فراهم آوردن زمینه های مورد نظرتان دریغ نکنیم.
    مؤید باشید – علی باقری ، فرماندار دلفان

   • از اینکه به این سرعت به نظرات ما جواب دادید واقعا ممنونم

 4. سلام جناب آقای باقری
  فرماندار محترم دلفان
  با تشکر از ابراز لطف حضرتعالی و دقت نظر و سرعت شما که خیلی سریع جوابگو هستید.
  پوزش می طلبم از اینکه شما را بجای نیاوردم ، بنده با کمال میل جهت پیشرفت صنعت در دلفان اعلام آمادگی می نمایم امیدوارم فرصتی ایجاد شود تا تجربیات کسب شده را در خدمت به مردم دلفان عزیز قرار دهم.
  با احترام و تشگر بنیادی

 5. درود خدا بر نسیم عزیز دلفان که برای اعتلای دلفان و دلفانیان تلاش میکند
  از اینکه از طریق این رسانه جذاب و پر تلاش میتوانیم نحبگان پرافتخار شهرمان را بشناسیم باید قدردان شما باشیم.
  خداوند به شما و نخبگانی همچون جناب بنیادی بزرگوار کمک کند تا روز به روز موفق تر باشید.

 6. فرج اله ملکی

  سلام بر استاد ارجمند بنیادی عزیز
  خدا قوت مرد بزرگ ، بنده هم به بزرگی مانند شما افتخار میکنم
  شما مایه افتخار استان لرستانید ، الحق که از خانواده ای با فرهنگ و با کمالات هستید.

 7. نوری.از صنعت مس

  با عرض سلام،ادب و احترام خدمت مدیریت و مخاطبان فهیم مدیای مردمی نسیم دلفان و جناب مهندس بنیادی عزیز که از نخبگان صنعت کشور میباشند.
  ضمن آرزوی سلامت و موفقیت مضاعف برای این مهندس نجیب و خلاق که از نبوغ بسیار بالایی برخوردار میباشند و خدماتشان به صنعت کشور بخصوص صنعت خودرو مایه مباهات هر دلفانی و لرستانی است.
  حقیقت امر این است که همانگونه که از گفته خود مهندس بنیادی نیز پیداست، به صنعت و تولید صنعتی در دلفان ما توجه چندانی نشده و نمیشود و اوضاع بس نابسامان ناحیه صنعتی دلفان خود بزرگترین گواه و شاهد این مدعاست که به هر چیزی شباهت دارد الا ناحیه صنعتی.
  در این ناحیه به اصطلاح صنعتی که از الفبای لازمه تولید نیز محروم میباشد دو سه واحد تولیدی مشغول تولید میباشند که علیرغم مشکلات کهکشانی این بیغوله صنعتی، مدیران بومی آنها با تلاش و غیرت خود و علیرغم عدم برخورداری از کمترین حمایت متولیان صنعت و معدن استان و مسولان محلی شهرستان ،محصولات تولیدی خود را با بهترین کیفیت ممکن به بازار داخل و خارج کشور عرضه مینمایند و در بین معروفترین برندهای کشور نیز جای گرفته اند که اگر همت و غیرت این عزیزان نبود چرخ صنعت برای همیشه در این شهرستان از حرکت باز می ایستاد.
  از مدیران این صنایع درصد رضایت ایشان از متولیان مربوطه را جویا شوید!!!
  فاصله بین شعار تا عمل مسولین محترم بسیار طولانیست.اگر غیر از این بود الان نورآباد از محرومترین شهرهای کشور نبود.عدم حمایت عملی مسولین از صنعت در دلفان ، ریسک سرمایه گذاری در این منطقه را به شدت بالا برده است.
  سهم دلفان از آمایش صنعت و معدن استان در سالهای اخیر چقدر بوده است؟؟؟
  تعامل بانکهای عامل با صنعتگران دلفانی در چه درصد رضایتمندی قرار دارد؟؟؟
  تعین تکلیف واحدهای تعطیل ناحیه صنعتی کی در دستور کار قرار میگیرد؟؟؟
  در حال حاضر که اوضاع بسیار نامناسب این ناحیه صنعتی سلامت پرسنل مشغول به تولید آنرا به جد تهدید مینماید مسوولین مربوطه چه چاره ای جهت بهبود وضعیت موجود اندیشیده اند که منجر به ادامه حیات تولید در این ناحیه باشد؟؟؟
  و اینکه مهندس اصغر بنیادی عزیز که بارها و بارها در همایشهای صنعت و معدن استان مورد تقدیر قرار گرفته اند چرا نباید تاکنون از حمایت عملی نیز برخوردار گردند؟

  دلفان محروم جهت برون رفت از باتلاق محرومیت کنونی که بخش عمده آن ساخته و پرداخته مسوولین محلی مان میباشد ، چاره ای ندارد جز جذب نخبگانی چون مهندس اصغر بنیادی و سایر عزیزانی که تعدادشان هم کم نیست که حضورشان در دلفان و منطقه آبا و اجدادیشان بدون شک میتواند همراه با تحولی شگرف و بنیادین باشد.
  و این جذب نیز میسر نخواهد شد مگر در سایه کاهش شعار و رفتن به سمت و سوی عمل مسوولین.

  والسلام

  • سلام جناب آقای نوری از ابراز لطف ومحبت شما سپاسگزارم همانطور که اشاره کرده اید دلفان واقعا محروم است و تغییری حاصل نمی شود مگر به دست خود دلفانی ها هر کسی از بیرون آمده از مزایای محرومیت زدائی دلفان بهره ای برده و رفته کسی سرمابه ای و یا هدیه ای برای دلفان نیاورده و نمی آورد مگر خود مردم دلفان که بایستی با کمک مسئولین با نگرش جدیدی به دلفان چاره اندشی کنند دلفان خیلی غنی است استعدادهای خدادای سرشاری دارد ما خود اگر خواهان دگرکونی هستیم بایستی خودمان اقدام کنیم اولین قدم شناختن اقلیم دلفان است قدم بعدی شناسائی استعدادهای فرهتگی و اقتصادی نیروهای جوان با استعداد وآماده بکار است این وظیفه دلسوزان ومردم بومی است بعد از این برنامه ریزی عملیاتی بر اساس داشته های اقلیمی ست دلفان در بین سه استان کشورقرار گرفته ما بایستی از این مزیت بهره گیری کنیم ما نسبتا به کشور عراق نزدیکیم از این مزیت استفاده ببریم خاک دلفان حاصلخیز است نیروی جوان با استعداد در اختیار دارد اقلیم ما باستانی وکهن سال است استعداد جذب توریست داخلی وخارجی را دارد فضای در اختیار ما دارای آب وهوای خنک ومطبوع است جذب توریست ازنواحی گرمسیری را دارد دلفان با اتکا به نیروی جوان خود می تواند در زمینه صنایع تبدیلی کشاورزی به شهری صنعتی تبدیل شود . البته خودمان بایستی به جد بخواهیم ومسئولین را به کمک به طلبیم همه باید بخواهند چون خواستن توانستن است. به امید موفقیت

 8. سيدمجيداحمدي از دبيران شاغل در شهرستان دلفان

  باسلام به خدمت مبتکری خلاق
  مهندس بنیادی باعث افتخار ایران و استان لرستان خصوصا شهرستان نورآباد هستی ، خداوند روح پدر و مادر گرامی و روح اخوی گرامیتان مرحوم غلامحسن را بیامرزد، هنگامی که این مرحوم در قید حیات بودند منشا خیر و برکت در اداره آموزش و پرورش نورآباد بودند خدا میداند هر شب جمعه برای شادی روح پدر و مادر و اخوی مرحومتان فاتحه میفرستم و طلب مغفرت می کنم
  مرحوم ابوی گرامیتان یکی از خیران این شهر بودند در راه ساخت مسجد جامع شهر نورآباد نقش داشتند خداوند شما و تمام خدمتگزاران به این مردم را موفق گرداند.الهی آمین

  • سلام جناب آقای احمدی همشهری ودوست عزیز ضمن تشکر از بزرگواری شما من هم برای درگذشته گان شما از خداوند طلب آمرزش می نمایم این نهایت لطف ومحبت شما به خانواده ما می باشد ما هم به چتین همشهری های با محبت وبا وصفائی مثل شما افتخار می کنیم این صفای باطن از منش دلفان است خداوند این دوستی ومحبت را از ما دلفانی ها نگیرد سلامت وموفق باشید

 9. با اطمینان کامل می توانم بگویم بهترین پست این سایت از آغاز کار تا کنون همین مطلب بوده و بسیار بسیار خوشحال شدم اینچنین بازخوردی رو از همشهریان فهیم و بحق نخبه مشاهده کردم به همین خاطر باید تشکر کنم :
  ۱- از سایت نسیم دلفان که باز هم در یک حرکت هوشمندانه هم باعث آشنایی ما با جناب آقای بنیادی شدند و هم زمینه تعامل و گفتگو رو ایجاد کردند
  ۲- از جناب آقای بنیادی که نشان دادند که علاوه بر نبوغ خود در زمینه تخصصی از دنیای فناوری اطلاعات هم استفاده بهینه رو نموده و به نظرات همشهریان به این سرعت پاسخ دادند بی نهایت تشکر کنم و امیدوارم همانطور که فرمودند در صورت امکان قدمی در راه پیشرفت شهرمون بردارند
  ۳- از جناب آقای فرماندار که با این حرکت خود خیلی چیزها رو ثابت کردند و اگر قرار باشه همه رو بنویسم از حوصله جمع خارج باشه فقط باید عرض کنم که جنابعالی یکی از معدود مسئولین این شهرستان هستید که اهل اینترنت هستید و به محض اینکه احساس کردید اینجا پلی برای ارتباط با آقای بنیادی است خاضعانه ورود کردید و امیدوارم همه همشهریانم این حرکت ماندگار شما رو هیچگاه از یاد نبرند

  • با سلام وعرض ادب از اینکه نسیم دلفان فعالیت های اینجانب را به مردم سرزمینم معرفی نمودند بسیار خرسندم زیرا بسیار لذت بخش است وقتی خانواده بزرک دلفان بداند فرزندش به چکار مشغول است و مورد تشویقشان قرار گیرد امیدوارم بتوانم قدمی در راه خدمت به همشهریان عزیزم بردارم
   با تشکر از تمام پرسنل نسیم دلفان

 10. سلام قبلأ بارها و بارها ازسوابق درخشان جناب بنیادی شنیده بودم اما امروز با مطالعه این مطلب روشن تر شدم که چه گوهر گران سنگی داریم.
  بارالها به عزیزانی همچون بنیادی بزرگوار که باعث افتخار استان مان هستند از الطاف کریمانه علم و آگاهی ات بیشتر عطا فرما زیرا اینگونه افراد می دانند از نعمت علمی که به آنها می دهی چگونه در راه خدمت به خلق استفاده کنند
  زنده و پایدار باشی نسیم جان برای اطلاع رسانی های خوب و ارزشمندت

 11. سلام دوستان و مخاطبان خوب نسیم
  مهندس بنیادی از یک خانواده فرهنگی با سواد بوده و سالهای سال عمرش را در راه تحقیق علمی مهندسی به سر برده است.
  وی از نخبگان صنایع مهندسی کشور است و در استان های بسیاری طرح هایش اجرایی شده است متاسفانه تنها همین استان محروم خودمان است که نتوانسته از این گوهر ارزشمند استفاده کنند که امیدواریم با شناختی که از طریق این رسانه از وی بعمل آمد مسئولین فرصت شناس باشند و دست گرم وی را به گرمی هر چه تمامتر بفشارند.
  درود خدا بر مرد بزرگ علم و فناوری بنیادی عزیز
  تقی دلاوری

  • سلام همشهری عزیز جناب آقای دلاوری ممنونم از لطف ومحبت شما وسایر عزیزان که چنین به این بنده حقیر ابراز محبت می نمائید با ور کنید من هم با تمام وجود اشتیاق دارم که خدمتی انجام دهم انشا اله فرصتش ایجاد شود.
   برای شما وسایر دوستان سلامتی وبهروزی آرزو می کنم

 12. دانشجوی دلتنگ دلفان

  سلام آقای مهندس.
  به خدا قسم اشک شوق ریختم این افتخارات رو دیدم وقتی دیدم تمام محرومیت ها رو کنار زدید و تونستید پیشرفت کنید…
  به امید موفقیت های بعدیتون….
  اما خواهش میکنم تو رو خدا هر چه در توان دارید برای رفع محرومیت این شهر عزیزمون بکنید خواهش میکنم عاجزانه درخواست می کنم.
  به خدا وقتی هر روز تو مترو شاهد همشهریامون هستم که مشغول دستفروشی هستند از ته دل آهی می کشم. به خدا دلسرد از درس و دانشگاه میشم. امید شهرستان دلفان امثال جنابعالی هستش.از ته دل خوشحال میشم اگه بتونم خدمتی به شما کنم.moradiiman9299@gmail

  • سلام برادر عزیز از شما وابراز محبت شما نهایت تشکر را دارم این دلتنگی شما را من و همه همشهریان دارند وقتی می بینیم که جوانان دلفان چقدر بی پناهند و چه به سختی روزگار می گذرانند و همین دلفان چقدر استعداد دارد که می تواند نعمت و بالندگی ابجاد کند ما هم عمیقا متاسف می شویم امیدواریم همه دلسوزانه برای تغییر وضع اقتصادی و رونق کسب وکار دلفان را یاری کنیم موفق و سلامت باشید

 13. سجادی - فرهنگی

  سلام جناب بنیادی عزیز
  درود خدا بر شما و عزم راسختان / از همکاران سابق اخوی تان هستم خیلی دوستتان دارم
  لطفأ بگید توی کارآفرینی هایی که کردید و شرکتی اگر دارید چقدر تونستید اشتغالزایی کنید و آیا بین کارکنان و کارمندهاتون از افراد دلفانی یا استان لرستان هم پیدا میشه؟
  ممنون و خدانگهدار
  از نسیم عزیز دلفان هم سپاسگزارم

  • علی اصغر بنیادی

   سلام جناب آقای سجادی دوست عزیز فرهنگی از بزرگواریتان سپاسگزارم
   تاکنون مورد نداشته ایم که بتوانیم در خدمت همشهریان باشیم ولی در خدمت هم استانی ها هم در زمینه ساخت ماشین آلات و هم مشاوره و هم تعمیرات تا آنجائیکه مقدور بوده انجام وظیفه نموده ایم و هم اکنون نیز همکاری داریم.
   شاداب و موفق باشید

 14. درود استاد گرامی
  شما افتخار مایید
  فقط یه عرض کوچیک داشتم.
  خواهشن هرجا میرید خودتون رو لک معرفی کنید و بگید زبان لکی زبان زاگرس مرکزیه….
  ما لکیم و زبان ما زبان اصیل پهلوانیک (زبان اشکانیان) یا پهلوی شمالیه.
  مانا باشید

  • سلام برادر لک عزیز من همواره خودم را لک معرفی کرده ام چون نیازی ندیدم که کتمان کنم وبه نظر من
   هر کس که اصل خویش را کتمان کند حتما تیشه به ریشه خود زده
   و اما لک افتخار ایران است شما در موزه لور از غرفه ایران که دیدن کنید آثار بسیار بسیار نفیس و هنرمندانه نیاکان ما ، آنچنان می درخشد که جشم هر بیننده ای را خیره نموده و تحسین همگان را بر می انگیزد
   من به لک بودنم افتخار می کنم

 15. خسته نباشید عرض میکنم
  ای کاش نسیم جان عکسهای افراد در کنار آقای بنیادی رو معرفی می کردید؟
  البته اگه فضولی حساب نشه!

  • نوری.از صنعت مس

   با سلام
   اون آقایی که کنار مهندس بنیادی هستند و دست ارادت بر شانه مهندس گذاشته اند جناب مهندس ایرج حسابی فرزند پروفسور حسابی میباشند، رییس بنیاد علمی پروفسور حسابی.

  • سلام برادر عزیز
   یکی آقای هامانه وزیر سابق نفت (عکس بالایی) و دیگری همونطور که دوستمون آقای نوری گفتن، آقای مهندس محمود حسابی فرزند پروفسور حسابی است

 16. زیباترین و دلنشین ترین کلمات از نوع خسته نباشید و دست مریزاد تقدیم به شما مرد خستگی ناپذیر
  انصافأ تیتر نسیم به خوبی بیانگر وجود بلند این استاد عزیز است (کسی که در بحرانی ترین شرایط کشور ، تحریم را به زانو درآورد)
  آنگونه که نوشته شده شما حتی دوران جنگ هم کارهای بزرگی رو با وجود تحریم ها انجام دادید، درود خدا بر شما

 17. جناب آقای محمدی عزیز
  سلام علیکم
  نسیم دلفان دلسوزانه و بخوبی حق مطلب را ادا کرد ، انشاالله ماجور باشید.
  ولی واقعیت این است که تلاشهای سنوات قبلی برای معرفی این صنعتگر نخبه کشور به مسوولین مختلف استان لرستان در جهت ترغیب آنان به استفاده از توانمندی های کم نظیر وی در مناطق محروم این استان با ناکامی مواجه بوده و واقعیت این است که در این موارد مسئولین همیشه در شعار و تعارفات کم نمی گذارند ولی در عمل به آن حد جدی نیستند.
  انشاءالله که در این مقطع برادر عزیزمان آقای باقری (فرماندار محترم) که خود از فرزندان نیک این حوزه هستند با کمک استاندار محترم بتواند از این خدمتگزار صدیق و توانای دلفانی برای اهداف توسعه ای منطقه بویژه دلفان محروم و مظلوم استفاده شایان ببرند.

 18. سعید مظاهری

  از صمیم قلب و با تمام احساساتم به نسیم دلفان عزیز و بنیادی بزرگ خسته نباشید عرض میکنم
  چقدر دلنشین است وقتی پاره تن دلفان را می بینم اینگونه یکی یکی پله های ترقی و افتخار را طی کرده است
  لطفأ جناب بنیادی بگن در ایران ساکن هستند یا خارج ای کشور؟
  هر چند هر کجای این کره خاکی هستند دعا میکنم سربلند باشد ، این لک زبان پر افتخار

 19. سلام جناب مظاهری عزیز از ابراز لطف شما سپاسگزارم من در ایران ودرتهران ساکنم انشااله فرصتی ایجاد شود که در دلفان هم خدمت کنم

 20. سلام سال نو مبارک
  انصافأ با خوندن این مطلب نوع خشنودی بزرگ رو در تمام وجودم احساس کردم، افتخار می کنم وقتی می بینم یک همشهری نازنین دلفانی اینگونه باعث غرور و سربلندی مان می شود.
  خداوند حافظ و نگهدارت باشد استاد بنیادی عزیز
  از نسیم عزیز دلفان هم سپاسگزارم

 21. سلام جناب صابری سال نو مبارک خیلی سپاسگزارم ار ابراز لطف ومحبت شما برایتان آرزوی موفقیت از خداوند متعال دارم

 22. مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان دلفان

  جناب آقای بنیادی عزیز

  با سلام و احترام

  سوابق و تجربیات ارزنده و گهربار جنابعالی ما را هم خرسند و هم ناراحت نمود! خرسند از اینکه چنین شخصیتی با توانایی های باور نکردنی از دیار دلفان در حال خدمت به ایران عزیز می باشد و هر روز در صدد بالا بردن سطح فناوری این مرز و بوم می باشد و ناراحت از اینکه چرا تا کنون شخصیت شما و توانمندیهای شما برای بیشتر مردم آشکار نشده و مضافا اینکه چرا این مرکز تاکنون نتوانسته از دانش، تجربه و توانمندی نخبگان علمی علی الخصوص جنابعالی بهره ی کافی را ببرد. لذا از جنابعالی خواهشمندیم در صورت حضور در دلفان، مرکز رشد واحدهای فناور را با قدوم مبارک بازدید نموده و ما را از رهنمودهای ارزشمندتان بهرمند فرمایید.

  سرافراز و پیروز باشید
  نظریان
  مدیر مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان دلفان

 23. مدیریت محترم رشد واحد های فن آوری شهرستان دلفان
  با سلام وتشکر از ابراز لطف ومحبت شما مدیر دلسوز و عزیز بسیار خرسندم از اینکه بتوانم در خدمت اهداف پیشرفت ورشد فنی وفن آوری دلفان عزیز باشم در در اولین سفرم به نورآباد حتما به اداره شما خواهم آمد ودر حد بضاعتم در خدمت خواهم بود امیدوارم با کمک همدیگر راه های جدیدی فرا روی جوانان دلفان بگشائیم ممنونم از دعوت شما

 24. رضا محمودیان

  واقعا جناب اقای بنیادی و امثالهم مایه افتخار این مرز و بوم واین ملت هستند انشاله موفق باشید

 25. باسلام وعرض ادب واحترام خدمت همشهریان عزیز دلفانی بویژه حاج اصغر بنیادی عزیز که بنده بیش از ۴۰ سال است ارادت خالصانه خدمت ایشان وخانواده گرامیشان دارم واینو میدانم که آقای بنیادی عزیز همانند مرحوم ابویشان کربلایی حسن بنیادی رضوان الله تعالی علیه که عمری را در خدمت مردم شریف نوراااااااااااااااااااااااااباد وایتام این شهر بود ویتیمی که ایشان را میشناخت غمی نداشت ویا مرحوم غلامحسین بنیادی رحمتالله علیه برادر مهندس که افراد بی بضاعت ایشان را بخوبی بیاد دارند وفراموش نمیکنند سالهاست که خود مهندس راه پدر وبرادرش در دلفان را ادامه میدهد وتوجه خاص وویژه به مردم ضعیف وایتام وافراد بی نوا داردعندالله این موارد که ذکر شد عین واقعیت است زیرا ما نیز از آن دسته ایتام بودیم که تحت حمایت این خانواده بودیم دهها مثل ما را میشناسم که مدیون این خانواده بی ریا هستند خداوند یارویاور این خانواده باشد انشالله

 26. مولاکرم مرادیان

  خداوند روح مرحوم حاج حسن بنیادی و مرحوم غلام بنیادی را شاد فرماید

 27. با سلام و آرزوی سلامتی برای مرد عرصه علم و صنعت جناب علی اصغر بنیادی
  انشاءالله با فرستادن مردی از جنس مردم و فردی توانمندمانند … به مجلس شورای اسلامی زمینه حضور بزرگانی مانند جنابعالی برای احداث کارخانه و رفع بیکاری جوانان این خطه فراهم شود
  و من الله توفیق

 28. ای کاش از این همه استعداد و روح نیکوکاری بهره ای هم به زادگاه ایشان میرسید و باعث اشتغال چند نفر و امرار معاش چند خانواری از دلفان میشد

 29. رسول مشکل گشا

  سلام و خسته نباشید
  از زخم خورده های سیاستهای غلط مسولین هستم
  جهت انجام کاری نیاز به مشاوره شما دارم
  اگر لطف کنید سپاس

 30. علی اصغر بنیادی

  برادر عزیز دلفانی از الطاف شما متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.