یکشنبه , ۱۹ آذر ۱۴۰۲

آزادی ۱۹۵ زندانی جرایم غیرعمد در لرستان از ابتدای سال جاری تاکنون با همت ستاد دیه

 

مدیر نمایندگی ستاد دیه لرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۹۵ نفر توسط ستاد دیه استان آزاد شده که در این راستا دیه یک نفر، بدهی مالی ۹۲ نفر، مهریه ۷۸ نفر و نفقه ۱۴ نفر پرداخت شده است.

نسیم دلفان – توکل شاکرمی مجموع بدهی زندانیان آزاد شده را ۲ هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال برآورد کرد و افزود: برای پرداخت این بدهی مبلغ ۷۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض و۷۰ میلیارد ریال نیز تسهیلات بانکی پرداخت شده، ۱۲۰ میلیارد ریال گذشت و مصالحه و ۲ هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال نیز تقضای اعسار و از سایر منابع نیز مبلغ ۴۰ میلیارد ریال جمع آوری شد.

وی با اشاره به برگزاری پویش های مختلف در قالب جشن گلریزان و کمک‌های مومنانه از سوی ستاد دیه استان عنوان کرد: در حال حاضر ۱۷۸ زندانی واجد شرایط ستاد دیه در زندان های لرستان وجود دارد که ۱۶۴ نفر از آنان مرد و ۱۴ نفر نیز زن هستند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه لرستان افزود: ۸۹ نفر از زندانیان مذکور محکوم مالی، ۱۸ نفر محکوم مهریه، هفت نفر محکوم دیه و چهار نفر از آنان نیز محکوم نفقه هستند.

وی با بیان اینکه کل بدهی این زندانیان یکهزار و ۵۸۰ میلیارد ریال است که بیشترین بدهی از این مجموع مربوط به محکومان مالی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *