یکشنبه , ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

آخرین وضعیت سایت سرکشتی یکی از مهمترین ایستگاه های مخابراتی دلفان

رییس مخابرات شهرستان دلفان از رفع مشکلات و قطعی های طولانی سایت مخابراتی سرکشتی دلفان با نصب دیزل ژنراتور و فیبر نوری خبر داد.

مهندس اسلامی در گفتگو با خبرنگار نسیم دلفان گفت: این ایستگاه از مهمترین فرستنده های مخابراتی شهرستان محسوب می گردد زیرا بخش زیادی از روستاهای دلفان را تحت پوشش دارد.

وی با اشاره به تعمیرات در شرایط سخت زمستانی اظهار داشت: تا امسال برای تدام برقراری ارتباط در این ایستگاه با مشکلات فراوانی مواجه بودیم زیرا هم از نظر نیروی متخصص و اکیپ های تعمیراتی و هم از نظر مسیر ارتباطی در ایام زمستان و بارش ها به شدت تحت فشار بودیم.


این مسئول ادامه داد: بحمدالله با پیگیری های انجام گرفته در سال جاری توانستیم یک دیزل ژنراتور جهت زمان های قطعی برق برای این سایت تهیه کرده و همچنین ایستگاه را بازسازی کردیم. این دیزل با قطع برق به طور اتومات وارد مدار می شود و از قطع شدن ارتباط مخابراتی فرستنده ها جلوگیری می کند.

وی افزود: در راستای تقویت سایت سرکشتی این ایستگاه را مانند سفره کوه به فیبر نوری تجهیز کردیم تا کمبود پهنای باند فرستنده ها مرتفع شود و این خود نیز از بار مشکلات ارتباطی در ایستگاه کاهش داد.

رییس مخابرات دلفان تصریح کرد: در حال حاضر فقط برای بازدید و تعمیرات دوره ای و یا گاهأ تعویض قطعه سوخته که بخاطر رعد وبرق آسیب می بینند نیروهایمان را به محل سایت اعزام می کنیم و دیگر مانند سابق نیاز نیست در هفته چندبار ناچار به اعزام نیرو و اکیپ تعمیرات شویم.

وی در پایان گفت: ایستگاه از نظر امنیتی دارای نگهبان محلی مستقر در منطقه بوده که از تجهیزات امنیتی هم برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *