سه شنبه , ۷ آذر ۱۴۰۲

آخرین خبرها از تونل «اسپژ» ارتباط دهنده سلسله و دلفان به بروجرد / ۲۰۰ میلیارد برای پروژه تامین شد

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آخرین خبرها از تونل «اسپژ» در شهرستان سلسله، از تامین ۲۰۰ میلیارد اعتبار برای این پروژه در سفر رئیس جمهور خبر داد…

نسیم دلفان – نماینده مردم در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه یکی از محورهای توسعه در هر استان و شهرستان احداث پروژه‌های راهسازی است، اظهار داشت: در شهرستان دلفان حدود ۳۶۰ کیلومتر جاده خاکی و شوسه داشتیم.

وی با بیان اینکه همچنین در شهرستان الشتر حدود ۸۰ کیلومتر راه خاکی و شوسه داشتیم، عنوان کرد: احداث و تکمیل تونل «اسپژ» یکی از مطالبات اصلی مردم شهرستان سلسله است.

این مسئول بیان داشت: با پیگیری‌های صورت گرفته این پروژه را در پیوست بودجه ۱۴۰۰ قرار دادیم.

وی با تاکید بر اینکه در سال ۱۴۰۰، ۳۰ میلیارد تومان برای این پروژه در نظر گرفته شد، افزود: در جریان سفر رئیس جمهور به لرستان نیز ۲۰۰ میلیارد تومان برای این پروژه تأمین شد.

این نماینده مجلس گفت: این پروژه تجهیز کارگاه شده و هم از سمت الشتر و هم از سمت بروجرد در حال حفر کردن تونل هستند.

وی در ادامه با اشاره به پروژه راهسازی الشتر به سمت فیروزآباد نیز، عنوان کرد: در طول یک سال اخیر اقدامات مطلوبی در این پروژه انجام شده و حدود هزار متر از آن باقی مانده است.

این مسئول با بیان اینکه زیر گذر فیروزآباد و همچنین پل «کاکارضا» نیز تکمیل شده‌اند، ادامه داد: همچنین پروژه راهسازی فیروزآباد به سمت نورآباد نیز تأمین اعتبار و پیچ خطرناک «گاوکش» در آن ایمن سازی و اصلاح شد.

وی، گفت: جاده نورآباد به سمت هرسین نیز به قرارگاه خاتم واگذار شده تا از طریق تهاتر و نفت کار را انجام دهد.

۲ نظر

  1. سلام
    با احداث تونل اسپژ مسیر کرمانشاه به اصفهان تغییر میکند بجای اینکه از صحنه و نهاوند بگذرد از الشتر می گذرد اما جهت کوتاه کردن مسیر کرمانشاه اصفهان و ارتباط نزدیکتر الشتر با شهر دورود باید یک مسیر میانبر از الشتر به دورود احداث شود ، در این صورت هم اتصال غرب به مرکز کشور کوتاه تر میشود و هم ارتباط الشتر با دورود و شهر های هم جوار نزدیکتر می گردد و الشتر کاملا از بن بست خارج می شود.امید است نماینده محترم ، مسئولان دلسوز و رسانه های حق طلب این خواسته ملی را مطالبه کنند.

  2. با سلام
    انشاءالله با تکمیل تونل اسپژ الشتر، و اتصال مسیر الشتر به بیرانشهر و سپس به درود ، مسیر شمال غرب به مرکز کشور و جنوب شرق با این میانبُر بسیار کوتاه میگردد و شهر الشتر کاملا” از بن بست خارج میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *