خبر تکمیلی در رابطه با آتش سوزی اتوبوس تهران – نورآباد/اتوبوس به طور کامل در آتش سوخت

خبری روز گذشته مبنی بر آتش گرفتن اتوبوس تهران – نورآباد منتشر شد که برخی موارد منتشر شده در این خبر امروز تکذیب شد…نسیـــم دلفـان – در پی انتشار خبر آتش سوزی اتوبوسی در مسیر تهران – نورآباد که دوشنبه شب (دو روز پیش) اتفاق افتاد ، امروز یکی از مسافران اتوبوس بنام طاهری در گفتگوی تلفنی با خبرنگار نسیم ، گفت : برخی موارد ذکر شده در خبر روز گذشته واقعیت ندارد از جمله اینکه گفته شده آتش سوزی مهار شده است، این در حالی که اتوبوس مربوطه به طور کامل در آتش سوخت.

وی خبر را به صورت تکمیل تری در اختیار ما قرار داد که به شرح زیر منتشر می گردد.

دو شب پیش اتوبوسی از سوی تهران به سمت نورآباد در حرکت بوده که در فاصله چند کیلومتری پاسگاه توره – اراک در حالی که اکثر مسافران در خواب بسر می بردند راننده اتوبوس متوجه آتش گرفتن موتور خودرو می شود.

راننده در یک حرکت جسورانه و سرعت عمل خوبی اتوبوس را به سمت شانه خاکی جاده هدایت کرده و بلافاصله قبل از اینکه درب های خودرو به علت حادثه قفل شوند آنها را باز کرده و با فریاد همه مسافران را متوجه موضوع می کند.

مسافران که تعدادشان چندان هم زیاد نبوده به سرعت از اتوبوس خارج می شوند و در کمتر از چند دقیقه خودرو در آتش شعله ور که به گفته شاهدان عینی، بلندی آن به بیش از ۱۰ الی ۱۵ متر می رسید به طور کامل سوخت.

راننده و مسافران ضمن تماس با آتش نشانی سعی می کنند با کپسول اطفاء حریق آتش را مهار کنند اما این اقدام غیر ممکن بوده و کاری از دست کسی بر نمی آید.

بعد از اینکه اتوبوس تقریبأ به طور کامل سوخت تازه آتش نشان های (واکنش سریع) از راه می رسند اما رسیدن آنها برای مردم یادآور نوش داروی بعد از مرگ سهراب می شود.

این حادثه تلفات جانی در پی نداشته است ، اما وسائل همراه مسافران تقریبأ به طور صد در صد سوخت.

طاهری (مسافر این اتوبوس) در گفتگوی خود با خبرنگار ما گفت: در خبرها آمده که با همکاری پایانه مسافربری و پلیس، مسافران به مقصد منتقل شدند. این در حالی است که هیچ گونه همکاری در این رابطه از نیروهای مذکور مشاهده نشد تا جایی که شخصی از مسافران نیاز مبرم به دستشویی داشت اما همین همکاری کوچک را نیز پاسگاه پلیس از ما دریغ کردند.

وی افزود : مسافران که سرگردان شده بودند هر کدام جداگانه و تک تک به سختی توانستند بعد از ساعت ها با اتوبوس های تو راهی به مسیر خود ادامه دهند.

باید به این نکته اشاره کرد که خبر مورد نظر فقط در سایت های محلی منعکس شد اما در خبرهای رسانه ملی هیچ گونه انعکاسی نداشت ، این در حالی است که هفته پیش در بخش خبر سراسری ، درباره حوادث اتوبوس های سه کشور جهان گزارش کاملی منتشر شد.

۷ نظر

 1. سلام بر نسیم عزیز
  به نظرم همشون اتوبوسهای تعاونی … هستن.انصافا اگه پول ندارید اتوبوس خوب بخرید حداقل جمش کنید با آبرو تره بخدا.
  با الاغ بری تهران از تعاونی … بهتره

 2. سواحل قناری

  سلام. به نظرم اتوبوس های نورآباد از بهترین اتوبوس های ایران می باشد همشون نو و به روز هستن این اتفاق پیشتر هم در شهرهای دیگر ایران شاهد آن بودیم فقط خداکنه مالک دارای بیمه باشد تا حقش پایمال نشه.

  • سواحل قناری عزیز سلام
   اگه یه بار با تعاونی ۲رفته یاشی از حرفی که گفتید پشیمان خواهید شد.
   موفق باشید

 3. امیدوارم که در ساخت و تولید و یا واردات اتوبوس و امثال آن دقت بیشتری شود.
  خدا را سپاس که برای دوستان و همشهریان اتفاق جانی نیافتاده است.

 4. سلام
  مثلا کجای خبر سایت… تکذیب شد.
  که شما تیتر زدید(خبری روز گذشته مبنی بر آتش گرفتن اتوبوس تهران – نورآباد منتشر شد که برخی موارد منتشر شده در این خبر امروز تکذیب شد)!!!
  انصاف هم خوب چیزیه

  • دوست با انصرافم ، اول اینکه از طرف من تکذیب نشده بلکه از طرف مسافران و شاهدان عینی بوده و دومأ بنده قبل از انتشار این خبر از مدیر سایت … عذر خواهی تلفنی کردم.
   جهت اطلاع – در خبر قبلی که منتشر شد و من نیز به نقل از آنها درج کردم ، آمده بود اتوبوس از نورآباد به تهران رفته در حالی که بلعکس بوده – بعد آمده بود آتش سوزی مهار شده که اینگونه نبود و اتوبوس به طور کامل سوخت – سپس آمده بود نیروهای پاسگاه و پایانه مسافربری با مسافران همکاری کرده و با اتوبوس دیگری آنها را به سوی مقصد راهی کرده بودند که این هم تکذیب شد و گفتند هیچ گونه همکاری در بین نبوده است …
   بعد از صحبت بنده با مدیر سایت… ایشان نیز مطلب را اصلاح کردند.
   از شما هم سپاسگزارم بابت حساسیت خوبتان ، بنده خدمت دوستانم در سایت مورد نظرتان و همچنین طرفداران این سایت از جمله جنابعالی ارادت خالصانه دارم
   ضمنأ علت اینکه بجای اسم سایت نقطه چین گذاشتم این بود که شاید مدیر سایت میل نداشته باشد درباره این موضوع نام سایت شان را ذکر کنم.
   یا حق

 5. خیلی بیحالید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.