یکشنبه , ۱۰ مهر ۱۴۰۱

آبشار غسلگه دلفان؛ میعادگاهی برای عاشقان زیبایی

در ۱۵ کیلومتری جنوب شهر نورآباد دست طبیعیت هنر خود را به رخ کشیده و منظره بی بدیلی را خلق نموده است که به آن آبشار غسلگه می گویند…


نسیم دلفان – به گزارش دلفان امروز؛ در ۱۵ کیلومتری جنوب شهر نورآباد دست طبیعیت هنر خود را به رخ کشیده و منظره بی بدیلی را خلق نموده است که به آن آبشار غسلگه(در زبان محلی خسلگه) می گویند.

این آبشار در دهستان میربگ شهرستان دلفان و در یک منطقه زیبایی کوهستانی واقع شده است.

طبیعت بکر این منطقه با آداب و سنن هزاران ساله در هم آمیخته است. آثاری مربوط به دوره نوسنگی در آن یافت شده است و مراسم تمنای باران و جشن های این دیار ویژگی های خاص خود را دارد.

این آبشار که دارای حوضچه ای به مساحت ۲۵ متر مربع است، معمولا هر سال تا اواسط تابستان دوام می آورد اما آب چشمه ای که در کنار حوضچه واقع است، تقریبا در تمام فصول سال جاری است. در سالیان اخیر حفاری های غیرمجاز، منظره طبیعی این منطقه را دچار تغییر کرده است.

آبشار غسلگه به ویژه در فصل بهار و تابستان پذیرایی مهمانان زیادی است که برای بهره بردن از مناظر زیبایی این منطقه راهی این دیار می شوند.

روز ۱۳ بدر را می توان اوج مسافرت به این منطقه زیبا دانست که مسافران زیادی از نقاط مختلف استان لرستان و سایر استان های همجوار روز طبیعت را در این منطقه زیبا سپری می کنند.

اما نبود امکانات رفاهی و بهداشتی و فراهم نشدن زیرساخت های لازم در این منطقه باعث شده است که مسافران نوروزی با مشکل روبه رو شوند و چنانچه این زیرساخت ها در منطقه فراهم شود می توان این منطقه را به عنوان یک منطقه نمونه گردشگری در استان و حتی کشور معرفی نمود.

نویسنده : ایوب دارابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.