پنجشنبه , ۱۸ خرداد ۱۴۰۲

آئین معارفه اولین شهردار برخوردار مرکز بخش خاوه دلفان برگزار شد

در مراسمی با حضور فرماندار دلفان، امام جمعه نورآباد، مدیر کل امور شهری استانداری و جمعی از مسئولان شهرستان معارفه اولین شهردار برخوردار مرکز بخش خاوه برگزار شد.

نسیم دلفان – در این مراسم «طیب هدایتی» بعنوان اولین شهردار برخوردار معارفه شد و از زحمات چند ساله آقای اسدالله سهرابی دهیار پیشین برخوردار تقدیر بعمل آمد.

حجه الاسلام خانی امام جمعه شهرستان دلفان در این مراسم گفت : مردم شهید پرور شهر برخوردار چه قبل از انقلاب و چه بعد از آن دین خود را به کشور و آرمان های انقلاب ادا نموده‌اند و امروز فصل اثبات خدمتگزاری به این مردم ارزشی و انقلابی است لذا ضروریست کمبودهای گذشته با ارتقاء این بخش در سطح شهر جبران گردد و در راستای برخورداری این منطقه از امکانات شهری از هیچ امری دریغ نشود.

وی افزود : همانگونه که شهر برخوردار از سطح دهستان به شهر تبدیل شده است امکانات آن هم باید تغییر و با طرح برنامه های علمی و آگاهانه جامع تفصیلی شهری با هم افزائی اعضاء شورا و شهردار محترم و همیاری مردم و مسئولین استانی بستر توسعه آن فراهم گردد.

امام جمعه نورآباد در بخش دیگری از بیانات خود تصریح کرد : تولید ارزش افزوده در شهرستان دلفان و سهم ضعیف توسعه صنعتی با داشتن ده درصد خاک و جمعیت استان و برخورداری کمتر از نیم درصد سهم توسعه استان نیاز است مورد توجه جدی دولت قرار گیرد و از محل اعتبارات ملی و استانی ، شهرداری‌های سه شهر تابع شهرستان مورد حمایت قرار گیرند.

حجه السلام خانی اضافه کرد : شهرستان دلفان ظرفیت توسعه در بخش های دیگر (بخش میربگ ،خاوه شمالی و ایتیوند) را هم دارد و لازم است بر اساس ضوابط فنی مورد مطالعه و مطالبه قرار گیرد.

فرماندار دلفان نیز در این مراسم با تاکید بر همراهی و همکاری مردم با شهرداری گفت: شهردار زمانی می تواند به مردم خدمات رسانی داشته باشد که مردم همیشه در کنار شهرداری باشند و با آن تعامل ، همدلی و همراهی داشته باشند

اصغر قهرمانی تصریح کرد: شهرداری یک موسسه غیر دولتی است که بیشتر با تکیه بر درآمد های مردمی می تواند توسعه و آبادانی ایجاد کند.

وی افزود: پرداخت بموقع عوارض، استفاده از تمام ظرفیت های بخش، همراهی مردم و همفکری می تواند باعث آبادانی بیشتر یک شهر باشد.

فرماندار دلفان ادامه داد: شهر برخوردار یکی از مسیرهای تردد به سمت دیگر استانها بوده که در مسیر نهاوند ، بروجرد و تهران قرار دارد و از این موقعیت مناسب بایستی بهره‌برداری متناسب با برنامه‌ریزی درست و اصولی انجام پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *