۴۰۰ کیلومتر از راه‌های روستایی دلفان «مالرو» است

فرماندار دلفان گفت: بیش از ۴۰۰ کیلومتر از راه‌های روستایی شهرستان دلفان «مالرو» و «شوسه» بوده و ۶۰۰ کیلومتر دیگر نیز روکش آسفالت مناسبی ندارد…
 
نسیم دلفان – به گزارش خبرگزاری مهر، جعفر طولابی در دیدار با مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان اظهار داشت: متاسفانه شهرستان دلفان با برخورداری از ۱۵۰ هزار نفر جمعیت که عمده آنها در روستاها سکونت دارند، از راه‌های روستایی مناسب برخوردار نیست.

وی گفت: در حال حاضر بیش از ۴۰۰ کیلومتر از راه‌های روستایی دلفان مالرو و شوسه بوده و ۶۰۰ کیلومتر مابقی نیز از روکش آسفالت مناسبی برخوردار نیستند.

طولابی به وجود سه محور مواصلاتی پرتردد نورآباد به شهرستان‌های خرم آباد، کرمانشاه و نهاوند اشاره کرد و گفت: این شرایط جغرافیایی، توجه بیشتر مسئولان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای را می طلبد، اگرچه جا دارد از اقدامات مناسب این اداره کل در مسیر نورآباد – نهاوند سپاسگزاری کنیم.

فرماندار دلفان بر ضرورت ایجاد پایانه مسافربری در مسیر کرمانشاه، اجرای روکش راه‌های روستایی، ایمن‌سازی محور امامزاده ابراهیم «بابای بزرگ»، بهسازی و ایمن‌سازی راه‌های روستایی بخش‌های کاکاوند و میربگ، ضرورت به‌روزرسانی ماشین‌آلات راهداری، تجهیز راهدارخانه‌ها و افزایش اکیپ‌های راهداری در بحث برفروبی زمستانی، ترمیم و بازسازی ابنیه فنی و تامین روشنایی محور نورآباد- کرمانشاه تاکید کرد.

طولابی خاطرنشان کرد: استقرار اکیپ راهداری در بخش میربگ جنوبی محور اتصال با شهرستان چگنی، خط کشی و نصب علائم ایمنی در سطح راه ها، ضرورت احداث پاسگاه پلیس راه در شهرستان و توجه به نوسازی ناوگان حمل و نقل کالای دلفان را به عنوان مطالبات در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان دلفان برشمرد.

در ادامه این جلسه مصطفی ملکی صادقی معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان با اشاره به شرح قوانین احداث پاسگاه پلیس راه و پایانه مسافربری گفت: در بحث پاسگاه پلیس راه می بایست پیشنهاد و پیگیری اخذ مجوز از طریق فرماندهی انتظامی استان انجام شود و سپس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نسبت به احداث و تحویل آن اقدام کند.

وی گفت: در بخش پایانه مسافربری نیز شرایط پایانه نورآباد مناسب نیست و باید زیرساخت‌های لازم در این رابطه تامین شود ضمن اینکه احداث پایانه مسافربری به عهده شهرداری و بهره‌بردار آن راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است.

…………………………

کانال خبری نسیم دلفان بصوت ۲۴ ساعته و آنلاین جدیدترین و داغ ترین خبرها را در اختیار شما قرار خواهد داد.

برای پیوستن به کانال خبری ما لطفأ روی تصویر زیر کلیک نمایید.

12

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.