یارانه بگیران قطعی سال ۹۷ مشخص شدند + جزئیات و لیست گروه های هدف

سرفهرست یارانه‌بگیران سال بعد اعلام شد…

نسیم دلفان – به گفته وزیر رفاه، دولت ۷۰ درصد حداقل دستمزد را به‌عنوان شاخص کف حمایت اجتماعی تعریف کرده است. بر این اساس، یارانه نقدی و افزایش مستمری شامل کسانی می‌شود که زیر این کف، دریافتی دارند. علاوه‌بر آنها، جامعه تحت‌پوشش نهادهای حمایتی و افراد شناسایی‌شده توسط وزارت رفاه نیز به لیست یارانه‌بگیران اضافه می‌شود. همچنین اگر افراد دیگری خود را مستحق دریافت یارانه نقدی بدانند، دولت صحت ادعایشان را مورد بررسی قرار می‌دهد.

 
بر این اساس، سرفهرست یارانه‌بگیران سال بعد، مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی هستند.  زنان سرپرست خانوار و در حقیقت خانواده آنان، گروه دوم یارانه‌بگیران را تشکیل می‌دهند. روستاییان جامعه هدف سوم را نشان می‌دهند.
 
به ۸ میلیون از روستاییانی که در کشت محصولات با مشکل مواجه شدند یا منابع آب و خاک کافی در اختیار ندارند، یارانه پرداخت خواهد شد. بازنشستگانی که با حداقل دریافتی و امکانات زندگی می‌کنند، گروه بعدی را شامل می‌شود. گروه پنجم، بسیجیان و ایثارگرانی را پوشش می‌دهد که توانایی انجام کار ندارند.
 
یارانه به خانوارهای دارای بیماران خاص، افراد دچار سوءتغذیه و… گروه‌های دیگر نیز اختصاص می یابد. ربیعی میزان کل یارانه‌بگیران را بین ۴۰ تا ۴۱ میلیون نفر اعلام کرد. 
 
دولت برای پرداخت یارانه در سال بعد، ۲۳ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته است. اگر قرار باشد دولت در سال آینده ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به هر شخص یارانه بپردازد، حدود ۴۲ میلیون نفر تحت پوشش یارانه قرار می‌گیرند.
………………………………………

کانال خبری نسیم دلفان بصوت ۲۴ ساعته و آنلاین جدیدترین و داغ ترین خبرها را در اختیار شما قرار خواهد داد.

برای پیوستن به کانال خبری ما لطفأ روی تصویر زیر کلیک نمایید.

12

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.