کریدور بازرگانی که نقش مهمی در توسعه شهرستان دلفان و استان لرستان خواهد داشت + توضیحات فرماندار

فرماندار دلفان گفت: کریدور مرز گمرگ بازرگان به بندر امام خمینی (ره) نقش مهمی در توسعه شهرستان دلفان و استان لرستان خواهد داشت…

نسیم دلفان – جعفر طولابی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان انکه دولت تدبیر و امید به بحث زیرساخت ها توجه ی ویژه ای داشته است ، افزود: در دولت یازدهم یک کریدور که از طریق آن مرز بازرگان در شمال به بندر امام خمینی (ره) در جنوب کشور اتصال پیدا می کند با بیش از یک هزار و ۴۰۰ کیلومتر طول طراحی شد.
وی افزود: در ابتدا این کریدور بعد از استان کرمانشاه در مسیر ارتباطی استان لرستان قرار نداشت که با پیگیری مسئولان استان خوشبختانه مسیر لرستان انتخاب شده است.
فرماندار دلفان اظهار کرد: این کریدور مسیر خرم آباد – کرمانشاه را به نحو چشمگیری کاهش می دهد و نقش مهمی درارتقاء راه اصلی به بزرگراه و صرفه جویی در مصرف سوخت و انرژی و کاهش تصادفات دارد.
وی افزود: در مسیر اجرای این طرح ۷۰ درصد عملیات در حوزه شهرستان های دلفان و سلسله واقع شده که نقش مهمی در توسعه این دوشهرستان دارد.
کریدور بزرگراهی غرب کشور به موازات مرز غربی و از مرز بازرگان در شمالغربی کشور اغاز می شود و تا بندر امام خمینی (ره) امتداد می یابد و در طول مسیر از استانهای آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان وخوزستان عبور می کند.
شهرستان دلفان در شمال استان لرستان و در مسیر ارتباطی استانهای غرب و شمال غرب با جنوب کشور واقع شده است.

…………………………….

کانال خبری نسیم دلفان بصوت ۲۴ ساعته و آنلاین جدیدترین و داغ ترین خبرها را در اختیار شما قرار خواهد داد.

برای پیوستن به کانال خبری ما لطفأ روی تصویر زیر کلیک نمایید.

12

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.