آخرین خبرها

پیشرو بودن دلفان در شاخص گازرسانی لرستان / فرماندار : تا پایان دولت یازدهم تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار گازرسانی می‌شود

فرماندار دلفان گفت: این شهرستان در شاخص گازرسانی به روستاها در لرستان پیشرو است…

نسیم دلفان – جعفر طولابی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس اظهار داشت: گازرسانی به روستاها به عنوان یکی از زیرساخت‌های مهم توسعه نقش موثری در ایجاد اشتغال، رونق اقتصادی و درآمدزایی روستائیان دارد بر همین اساس گازرسانی به روستاهای شهرستان دلفان با تلاش‌های صورت  گرفته در دولت تدبیر و امید رشد قابل توجهی داشته به طوری که از نظر تعداد روستاهای گازرسانی رشد صددرصدی داشته است.

فرماندار دلفان در همین خصوص گفت: در شهرستان دلفان۴۴۰ روستا در سه بخش وجود دارد که ۲۱۴ روستا بالای ۲۰ خانوار هستند.

طولابی افزود: تلاش برای ارائه خدمات به تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار ادامه دارد و برهمین اساس ۱۳۷ روستا در لیست روستاهای قابلیت گازرسانی قرار داشتند، ولی با تلاش‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته ۸۳ روستای دیگر به این آمار اضافه شده و هم اکنون ۲۳۰ روستا دارای شرایط و قابلیت‌های گازدار شدن هستند.

وی عنوان کرد: از سال ۸۰ که عملیات گازرسانی به دلفان آغاز شده، تا سال ۹۲ فقط به ۳۴ روستا گازرسانی شده بود، ولی از سال۹۲ تاکنون بیش از ۱۴۰ روستا از این نعمت بهره‌مند شده‌اند.

فرماندار دلفان ادامه داد: تاپایان سال جاری ۳۰ روستای دیگر از این نعمت بهره‌مند می‌شوند و ۷۰ روستا هم درقالب طرح‌های اقتصاد مقاومتی انتخاب پیمانکار شده‌اند که طبق برنامه تا پایان سال۹۶ گازدار می‌شوند.

این مسوول افزود: در مجموع تا پایان دوره چهار ساله دولت تدبیر و امید به تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار یعنی ۲۳۰ روستا گازرسانی می‌شود.

فرماندار دلفان ادامه داد: روستاهای بخش خاوه صددرصد گازرسانی شده ، ولی در سایر بخش ها با توجه به موقعیت جغرافیایی و صعب‌العبور بودن خیلی از روستاها کار گازرسانی با مشکلاتی مواجه است.

شهرستان دلفان به عنوان یکی از سردترین شهرهای استان لرستان است که با توجه به موقعیت آب و هوایی آن کار گازرسانی به روستاهای آن امری ضروریی است.

12

یک نظر

  1. راستی در استان لرستان منهای دلفان روستایی مانده که گاز کشی نشده باشد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.