مهدی جهانگیری برادر معاون اول رییس جمهور دستگیر شد + عکس

برادر معاون رییس جمهور و رییس گروه مالی گردشگری و نایب رییس اتاق بازرگانی تهران بلاخره پس از مدت ها حرف و حدیث بازداشت شد…

مهدی جهانگیری برادر معاون اول رییس جمهور دستگیر شد + عکس

نسیم دلفان – به گزارش تابناک؛ مهدی جهانگیری بازداشت شد. برادر معاون رئیس جمهور پیش از این در فضای افکارعمومی با اتهاماتی مواجه شده بود که کوشیده بود پاسخ‌هایی به آنها بدهد اما این پاسخ‌ها منضمم به مستنداتی نبود. برخی از اتهامات متوجه حضور او در بانک گردشگری بود.

برادرِ معاون رئیس جمهور، بنیانگذار و موسس بانک گردشگری بوده است. شرکت سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران مشهور به سمگا نیز که بخشی از حوزه تحت مدیریت جهانگیری است، که تیرماه ۱۳۸۸ با سرمایه ۲۰ میلیارد تومانی به ثبت رسیده، ظرف مدت کوتاهی توانسته شش شرکت اقماری بزرگ تأسیس کند.

او همچنین رئیس هیات مدیره مجتمع فولاد صنعت بناب، عضو هیات رئیسه فدراسیون هندبال، رئیس هیات مدیره شرکت نگین گردشگری، رئیس هیات مدیره شرکت هدلینگ صنایع و معادن ماهان و… است و سوابق همکاری طولانی با طیف مشایی در دولت گذشته و همچنین با دولت کنونی داشته است.

در آیین بزرگداشت روز جهانی گردشگری با حضور حسن روحانی رییس جمهور و جمعی از مدیران ارشد و فعالان صنعت گردشگری کشور، از مهدی جهانگیری، رییس گروه مالی گردشگری، به عنوان کارآفرین برتر این صنعت تقدیر و تندیس شایستگی توسط رییس جمهور به او اهدا شده بود که حواشی بسیاری در پی داشت.

درباره ثروت مهدی جهانگیری رقم‌های متعددی مطرح می‌شود که با توجه به عدم دسترسی به اسناد مالی، نمی‌توان برآورد دقیقی داشت.

…………………………..

» عضو ارشد تیم مذاکرات هسته ای ایران دستگیر و به ۵ سال حبس محکوم شد (اینجا)

…………………………..

کانال خبری نسیم دلفان بصوت ۲۴ ساعته و آنلاین جدیدترین و داغ ترین خبرها را در اختیار شما قرار خواهد داد.

برای پیوستن به کانال خبری ما لطفأ روی تصویر زیر کلیک نمایید.

12

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.