منبع اصلی انتشار ویروس کرونا شناسایی شد / هشدار مهم از سوی یک پزشک

🔴 نتایج بررسی دانشمندان چینی:

🔻 بیماران کووید ۱۹، میلیون‌ها ذره ویروسی در ساعت را بازدم می‌کنند، حتی اگر علائمی خفیف داشته باشند یا علائم بیماری آنها هنوز بروز نکرده باشد.

🔻 نفس کشیدن و صحبت کردن منبع اصلی انتقال به همراه سرفه است و همین موضوع منجر به شیوع گسترده این ویروس شده است.

🔻 این امر نیاز به ماسک‌های صورت را برجسته می‌کند؛ مردم باید در مکان‌های عمومی و فضاهای بسته از ماسک صورت استفاده کنند تا میزان انتقال ویروس کرونا را کاهش دهند.

🔴 هشدار پزشکی کرونا
شما رو به جان عزیزانتان قسم میدم دو دقیقه از وقت شریفتان را صرف مطالعه این مطلب کنید🔻

✍ دکتر حسن سواریان

📝 اینها را برای آدم‌هایی می نویسم که نمی دانند دستگاه #ونتیلاتور به چه معنی است و اصرار هم دارند که باید به کارهایشان برسند.

♈️ اول از همه بگویم که ونتیلاتور یک ماسک اکسیژن نیست که بر روی صورتتان نصب کنند و شما هم در حالی که راحت لم داده اید، مشغول مطالعه شوید.

♈️ ونتیلاسیون برای بیماران #کووید۱۹ به معنی فرو کردن دردناک یک شلنگ به داخل حلق است که تا زمانی که زنده بمانید یا از دنیا بروید در جای خودش باقی خواهد ماند.

♈️ این کار معمولا در حالت بیهوشی و به مدت ۲ تا ۳ هفته و بدون این که قادر به تکان خوردن باشید صورت می‌گیرد.

♈️ بیمار اغلب بر روی کمر خوابانده می‌شود و شلنگی که از دهان به لوله هوا متصل است امکان می دهد که با ریتم دستگاه ، ریه اکسیژن بدنتان را تامین کنید.

♈️ بیمار نمی تواند صحبت کند، نمی تواند غذا بخورد و یا هر کار طبیعی دیگری را انجام دهد – این دستگاه است که بیمار را زنده نگه می دارد.

♈️ احساس ناراحتی و درد بیمار باعث می شود که پزشکان برای اطمینان از تحمل لوله تنفسی توسط وی و تا زمانی که دستگاه مورد نیاز باشد، داروهای مسکن تجویز کنند.

♈️ این به معنی قرار گرفتن در یک حالت کما مصنوعی است. ۲۰ روز پس از قرار گرفتن تحت چنین درمانی ، یک بیمار جوان ۴۰ درصد از ماهیچه های خود را از دست می دهد ، دهان و تارهای صوتی اش صدمه می بیند و دچار عوارض ریوی و قلبی ممکن می شود.

⚠️به همین خاطر هم هست که افراد مسن و افراد ضعیف تاب چنین درمانی را نمی آورند و فوت می شوند.

♈️ خیلی از ما در چنین وضعیتی قرار داریم . اگر نمی خواهید به اینجا بیایید از خودتان محافظت کنید.

🔰 باز هم می گویم ، این آنفلوآنزا نیست!

♈️ یک لوله را برای رساندن غذای مایع از طریق بینی یا پوست وارد معده شما می کنند، یک کیسه چسبناک را به باسن شما می چسپانند تا اسهال تان را جمع کند ، لوله دیگری برای جمع آوری ادرار به شما وصل می شود ، یک راه وریدی برای ورود مایعات و دارو وصل می شود ، یک راه شریانی برای نظارت بر وضعیت فشار خون متصل می شود که کاملاً وابسته به دوزهای دقیق محاسبه شده است.

♈️ تیمی از پزشکان ، پرستاران و کارکنان درمانی می بایست هر یک ساعت یک بار اندام شما را مرتبا جابجا کنند و پتوی مخصوصی در زیرتان بگذارند که مایعی یخی در آن در جریان است تا به پایین آوردن دمای ۴۰ درجه ای بدنتان کمک کند.

⁉️خب کسی هست که بخواهد همه این ها را امتحان کند؟

🔰 پس در خانه بمانید،
🔰 از خودتان محافظت کنید،
🔰فاصله دو متری را رعایت کنید…

12

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.