آخرین خبرها

مبارزه با آفت سن در ۱۲ هزار هکتار مزارع دلفان پایان یافت

مبارزه با آفت سن در ۱۲ هزار هکتار مزارع دلفان پایان یافت

مدیر جهاد کشاورزی دلفان گفت: عملیات مبارزه با سن گندم (پوره سن و سن مادر) در سطح ۱۲هزار هکتار از مزارع گندم و جو این شهرستان پایان یافت.

نسیم دلفان – فرود ساروقی افزود: با بازدید های منظم و مستمر کارشناسان شبکه مراقبت از مزارع گندم و جو جهت تشخیص زمان مناسب سمپاشی علیه سن مادر، اطلاع‌رسانی گسترده و ارائه اخطاریه های سمپاشی در مزارعی که تعداد آفت در آن به نرم مبارزه رسیده بود این عملیات در سطح مزارع دلفان انجام شد.

وی اظهار داشت: این عملیات با استفاده از ناوگان سم پاش شهرستان دلفان شامل  ۴۷۵ دستگاه  سمپاش پشت تراکتوری ۴۰۰ لیتری و ۱۱ دستگاه سمپاش ۸۰۰ لیتری و ۱۳ دستگاه یک هزارو ۲۰۰ لیتری و یک دستگاه توربولاینر صورت گرفته است.

وی بیان کرد: در این عملیات تعداد ۷ اکیپ شبکه مراقبت از کارشناسان مراکز و ۳ اکیپ از کارشناسان مدیریتدر قالب ۵۱ نفر از مهندسین کشاورزی در عملیات مبارزه شرکت داشتند.

مدیر جهاد کشاورزی دلفان خاطرنشان کرد: همچنین عملیات مبارزه با علفهای هرز در سطح ۴۳ هزار هکتار از مزارع گندم و جو شهرستان دلفان انجام گرفت.

ساروقی افزود:سطح زیر کشت غلات شهرستان دلفان بیش از ۵۰ هزار هکتار است که با توجه به بارشهای مناسب و شرایط مطلوب پیش بینی می شود امسال ۱۰۰ هزار تن محصول از مزارع گندم و جو برداشت شود. 
شهرستان دلفان با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در شمال استان لرستان قرار دارد.

12

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.