آخرین خبرها

عالی رستمی نماینده سلسله و دلفان در برابر یک آزمون سخت / کسب نمره قبولی عالی به پیروزی در این آزمایش بستگی دارد

برابر قانون و آیین نامه داخلی مجلس هر ده سال یکبار تعداد نمایندگان مجلس افزایش می یابد. سالهاست این قانون ، به بهانه تحمیل بار مالی به دولت اجرایی نمی شود…

نسیم دلفان – بنا به گفته عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس ؛ هفته آینده طرح افزایش تعداد نمایندگان در کمیسیون بررسی می‌شود. برابر این طرح ۴۰ نماینده به تعداد نمایندگان مجلس اضافه می‌شود.

آیا این بار طرح افزایش تعداد نمایندگان تصویب خواهد شد؟؟؟

در دور گذشته “مجلس نهم” این طرح مورد بررسی قرار گرفت و در کمیسیون مربوطه رأی آورد ، قرار شد تعداد نمایندگان برخی استانها افزایش یابد از جمله اینکه یک نماینده به استان لرستان اضافه شود ، الحق و الانصاف نماینده سابق جناب آقای سوری تلاش بسیار زیادی کرد تا توانست نظر مثبت مجمع نمایندگان لرستان و استانداری را جلب کرده و در نهایت نماینده اضافه شده به استان لرستان ، برابر پیشنهاد وزارت کشور ، به حوزه سلسله و دلفان اختصاص یافت تا دلفان به تنهایی صاحب یک نماینده مستقل شود.

انتشار این خبر موجی از شادی را برای مردم دلفان به ارمغان آورد.

اما متاسفانه با وجودی که این موضوع در کمیسیون مصوب شد ، ولی کلیت طرح افزایش نمایندگان مجلس باز هم بعلت داشتن بار مالی در صحن علنی رأی نیاورد.

اکنون در دوره جدید “مجلس دهم” این طرح مجددأ در دستور کار قرار گرفته و قرار است در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس مورد بررسی قرار گیرد. مستقل شدن شهرستان دلفان تنها با نظر این کمیسیون محقق خواهد شد.

آیا جناب آقای رستمیان نماینده فعلی شهرستان خواهد توانست مانند دور گذشته نظر مساعد استانداری و مجمع نمایندگان و نهایتأ کمیسیون مربوطه را کسب نماید.
نماینده سابق در این مورد انصافأ تلاش بی وقفه ای برای جدایی حوزه سلسله و دلفان بکار گرفت و موفق شد رأی کمیسیون را دریافت نماید.

باید دید آیا رستمیان هم در این آزمون سخت پیروز خواهد شد؟؟؟ سرنوشت ۱۶۰ هزار نفری مردم دلفان به عملکرد وی در این مورد بستگی دارد ، انشاالله که بتواند این مطالبه برحق و آرزوی دیرینه مردم را به سرانجام برساند.

یکی از مواردی که مردم دلفان در انتخابات آینده مجلس ، عملکرد آقای رستمیان را برابر آن خواهند سنجید همین موضوع استقلال دلفان در بحث نمایندگی است.

امیدواریم در صورت تصویب نهایی این طرح ، دلفان جزء حوزه های مستقل باشد.

……………………………

کانال خبری نسیم دلفان بصوت ۲۴ ساعته و آنلاین جدیدترین و داغ ترین خبرها را در اختیار شما قرار خواهد داد.

برای پیوستن به کانال خبری ما لطفأ روی تصویر زیر کلیک نمایید.

12

۶ نظر

 1. آزمون رستمی شعار بومی گرایی مدیران ادارات بودکه از تعهدش برنیامد زمین ماند.

 2. آقای زستمی گرامی اتوبوسهای رزرف شده شما برای حمل کارکنان غیر بومی شهرستان کجا پارک شده است‌، آقای رستمی قراربود شما در۴سال نمایندگی به اندازه ۲۵ سال نورآباد را جلو ببرید ،برای مردم به اندهزه ۴ دقیقه ازعملکردتان توضیح دهید،باتشکر

 3. ای کاش ازآقایان حسنوند .محمدی. سوری .رستمیان بخواهید درخصوص عملکرد خود بامستندات ونقشی که در این موضوع داشته اند صحبت کنند هر چند که تفکیک سلسله ودلفان با پیشنهاد نماینده دوره هفتم ومصوبه هیت دولت بند۳۳ مورخه۱۸/۱۲/۸۴درسفر استان لرستان تصویب ولایحه آن درهمان دولت به شماره۹۰۹۲۷مورخه۲/۵/۹۰ با امضا احمدی نژاد ومحمدنجار تقدیم مجلس شد وبعد از تصویب کلیات به کمیسیمن مربوطه ارجاع ومسکوت مانده است الان میگویید قراراست نمایندگان طرح افزایش ۴۰ نفره بدهند اولاطرح بدلیل داشتن بار مالی وعدم پیش بینی آن برابراصل۷۵ توسط شورای نگهبات ردمیشود ولی لایحه که دولت درسال ۹۰داده بارمالی آن راپذیرفته ثانیا کارشناسی شده است وجدای دلفان ازسلسله باداشتن نماینده مستقل درآن کنجانیده شده من مکاتبات آن موقع آقای مهندس حسنوند بعنوان نماینده وبعد معاون وزیرودستورات ریاست جمهوری رادیده ام واقعا ایشان هم زحمت کشید ه اند

 4. دلفان جولانگاه کوهدشتیها
  ملکشاهی نماینده دلفان
  نورآباد محلی برای تجربه اندوزی کوهدشتیهای بی تجربه
  عالی برا کل کوهدشتیل
  ونیروهای تحصیلکرده ی دلفان سرافکنده

 5. خدا وکیلی خود مردم قضاوت کنند: آقای رستمیان در این مدت که رفتن مجلس چه کار قابل توجهی انجام داده است .
  بجز جابجایی چندتا از مدیران و گماشتن عوامل خود اون هم با نظر عده ایی غیر حرفه ایی که فقط نان را به نرخ روز طلب میکنند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.