طرح کاهش ۳۰ درصدی عوارض شهرداری نورآباد به مدت یکماه

کاهش ۳۰ درصدی عوارض شهرداری نورآباد

شهردار نورآباد دلفان گفت: با مجوز شورای اسلامی شهر نورآباد و به مناسبت روز ملی شورا ها عوارض‌های این شهرداری بمدت یک ماه از تخفیف‌های ۲۰ تا ۳۰ درصدی برخوردار شده‌ است.

علی  نورعلی افزود: با توجه به شرایط و مشکلات بوجود آمده در خصوص ویروس کووید ۱۹ که باعث رکود فعالیت های اقتصادی در کشور و  فشار بر افراد کم درآمد گردیده  شهرستان دلفان نیز از این قاعده مستثنی نیست.
وی با بیان اینکه شهر نورآباد یکی از محروم ترین شهرهای کشور است افزود:اغلب شهروندان این شهر از قشر ضعیف جامعه  هستند که توان  پرداخت به موقع عوارض را ندارند و این عامل سبب عدم تحقق منابع درآمدی شهرداری و دستیابی به چشم انداز برنامه ها و اهداف شهرداری شده است.
شهردار نورآباد بیان کرد: این مصوبه با رویکرد کمک و مساعدت به اقشار ضعیف و کم درآمد، پیش رو بودن ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر به استناد ظرفیت های قانونی ماده ۵۹ قانون رفع موانع تولید، ماده ۳۲ آئین نامه مالی شهرداریها و همچنین در راستای تحقق شعار سال «جهش تولید »  با مجوز شورای اسلامی شهراجرایی شده است .
نورعلی، عوارض اخذ پروانه ساختمانی و پایانکار، کسب و پیشه و صد در صد جرائم نوسازی سطح شهر را از مهمترین عوارض های شهر نورآباد دانست و اظهار امیدواری کرد راندمان مشارکت مردم درپرداخت عوارض ها با این مصوبه افزایش گردد.
 وی از شهروندان خواست از این  فرصت استثنایی  یک ماهه استفاده نمایند تا علاوه بر برخورداری حداکثری از کاهش در عوارض، در جهت پیشبرد اهداف عمرانی و زیبا سازی شهر نیز سهیم شوند و خدمتگزاران خود را در شهرداری یاری نمایند تا گامی مهم برای عمران و آبادانی شهر و خدمات رسانی به مردم انجام گیرد. 
شهر نورآباد مرکز شهرستان دلفان با ۷۵ هزارنفر جمعیت در شمال غربی استان لرستان واقع شده است.

12

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.