آخرین خبرها

در یک برنامه تلویزیونی مطرح شد/افشاگری های شجاعانه نماینده مردم سلسله و دلفان درباره حق کشی های تاسف برانگیز

نماینده مردم دلفان و سلسله در مجلس شورای اسلامی ، عصر روز گذشته در یک مصاحبه تلویزیونی (شبکه استانی افلاک) مسائل و موارد تامل برانگیزی را عنوان کرد که شنیدن آنها تاسف برانگیز است…

09_25_2016_19_59_33.jpg

نسیـــم دلفـان – علی رستمیان ، در این برنامه در پاسخ به سؤال آغازین مجری برنامه درباره علت تذکر و سؤال از وزیر راه و شهرسازی گفت : ما چندی پیش مشکلات حوزه انتخابیه را خصوصأ درباره جاده های ارتباطی روستایی ، به وزارت راه و شهرسازی ارائه دادیم که متاسفانه از سوی وزیر محترم پاسخ دادند که نمی توانیم در بحث جاده های روستایی این منطقه کاری از پیش ببریم.

لذا ما ناچار شدیم از اختیارات خود در مجلس شورای اسلامی استفاده کنیم و با مستندات کافی از وزیر محترم به صورت کتبی و تذکر سؤال کنیم و بدون شک تا حصول نتیجه به پیگیری خود ادامه خواهیم داد.

وی افزود : اصلی ترین سؤال ما این بود که چرا در وزارت راه و شهرسازی عدالت اجتماعی در توزیع اعتبارات وجود ندارد؟ چرا باید بعد از حدود ۴۰ دهه از انقلاب اسلامی هنوز در شهرستان های دلفان و سلسله حدود ۱۶۰ روستا با راه مالرو و سخت گذر وجود داشته باشد؟

چرا حوزه انتخابیه بنده در رتبه آخر تخصیص اعتبارات استانی قرار دارد؟ چرا این دو شهرستان با حجم وسیع مشکلات باید کمترین سهم را از اعتبارات داشته باشد؟

این نماینده مجلس اضافه کرد : متاسفانه با تدابیر بکار رفته در این وزارتخانه عملأ ما یکسال عمرانی را از دست دادیم زیرا در شهرستان های دلفان و سلسله در حال حاضر یکی دو ماه بیشتر برای عمران و پیشرفت پروژه ها فرصت باقی نمانده است.

نایب رییس کمیسون اجتماعی مجلس تصریح کرد : ما دوست داریم با دولت محترم تعامل داشته باشیم اما باید عرض کنم این حوزه انتخابیه با مشکلات فراوانی مواجه است و باید میانگین اعتبارات تخصیص داده شده ما به نُرم استانی برسد ، لذا تعاملات ما بسته به این است که ببینیم وضعیت رسیدگی به مشکلات این دو شهرستان چگونه خواهد بود؟

وی اظهار داشت : در صورت عدم توجه به این مشکلات اطمینان داشته باشند ما راه های قانونی احقاق حق مردم را خوب بلد هستیم و از طروق مختلف پیگیری خواهیم کرد.

رستمیان افزود ، بنده وقتی به مناطق محروم منطقه سرکشی میکنم خدا می داند از شرمندگی نمی دانم چه پاسخی به مردم بدهم ، انصافأ این نوع خدمات رسانی در شأن این مردم شریف نیست و بایستی دولتمردان عزیز ما در بحث تخصیص اعتبارات روش خودشان را عوض کنند و به مناطق محروم توجه بیشتری داشته باشند و عدالت اجتماعی را در دستور کار قرار دهند. استاندار محترم لرستان در این باره قول دادند تخصیص اعتبارات این دو شهرستان را هر چه سریعتر به میانگین استانی برسانند و ما منتظر اقدام عملی دولتمردان عزیز هستیم.

عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای اشتغال استانها با تاکید بر پیگیری های مجدانه خود اظهار نمود : باید عرض کنم مردم دلفان و سلسله بنده را به مجلس فرستادند که سالهای سال تجربه اجرایی دارم و در بحث های مختلف از جمله بودجه و اعتبارات کاملأ مسلط هستم ، لذا در مقابل هیچ تبعیضی کوتاه نخواهم آمد.

وی به زیر ساخت های استان برای عمران و همچنین جذب سرمایه گذار اشاره کرده و گفت : زیر ساخت های ما متاسفانه در حد جذب سرمایه گذار نیست ، در نتیجه باعث می شود هم مسئولین استان از جمله استاندار و هم نمایندگان مجلس در دو جبهه تلاش کنند ، یعنی اول تلاش برای جبران عقب افتادگی های زیر ساختی و دوم تلاش برای جذب سرمایه گذار ؛ در حالی که در اکثر استان های دیگر به دلیل فراهم بودن زیرساخت ها فقط دغدغه جذب سرمایه گذار دارند و در این راستا تلاش می کنند لذا موفقیت های آنان نمود بیشتری دارد.

این مسئول با تشریح برخی ناعدالتی ها در منطقه توضیح داد : متاسفانه با همه این مشکلات ، یکسری حق کشی های تاسف برانگیز را از برخی مدیران استانی ملاحظه می کنیم که برایمان بسیار عجیب است ، به طور مثال یکی از مدیران استان که اکنون لازم نمی دانم اسم ایشان را ذکر کنم ، حدود ۱۳ میلیارد تومان از اعتبارات شهرستان دلفان و همچنین ۸ میلیارد تومان از سلسله را در مناطق دیگری از استان هزینه کرده است و اینگونه اتفاقات تاسف بار برای ما قابل تحمل نیست.

رستمیان در این باره تاکید کرد : بنده به ایشان اعلام کردم و هشدار دادم که سریعأ باید این ناعدالتی جبران شود و اعتبارات مورد نظر به این دو شهرستان برگردانده شود.

به گفته وی ، شهرستانهای دلفان و سلسله حیاط خلوت هیچ مدیر استانی نیست و اجازه چنین حق کشی هایی را نمی دهیم. باید بگویم نه بنده اینقدر ضعیف هستم که نتوانم در مقابل چنین ناعدالتی هایی مقاومت کنم و نه مردم این حوزه انتخابیه اینقدر از مرحله پرت هستند و بی اطلاعند که چنین عملکردهای ناحقی را بپذیرند و سکوت کنند.

این نماینده مجلس تصریح کرد : در بحث گاز شهری هم متاسفانه درست عمل نشده است به طوری که شهرستان های اطراف ما ۸۵ و حتی ۹۵ درصد پیشرفت دارند اما در سلسله و دلفان حدود بیست درصد گازرسانی شده است!!!

وی اضافه کرد : باید از این مسئولین پرسید آیا امکان دارد توضیح دهید شاخص تخصیص اعتبارات شما بر چه مبنایی بوده است؟ چه آیتم هایی را برای بودجه نویسی در دستور کار داشته اید؟

09_25_2016_20_07_58.jpg

رستمیان گفت : جالب است که برخی از مدیران استان می گویند کسی نبوده که بیاید و پیگیر باشد! بنده عرض میکنم خوب حالا کسی نبوده قبول ، اما آیا شما باید عدالت اجتماعی را فراموش کنید؟ انصاف تان کجا رفته بود؟

آیا غیر از این است که مقام معظم رهبری برای تخصیص اعتبارات و امکانات می فرمایند ، ما شهروند درجه یک و درجه دو و سه نداریم همه برابر هستند؟

مگر بیانات رهبری معظم فصل الخطاب نیست؟ مگر فرمایشات ایشان نقشه راه نیست؟ چطور انتظار دارید این همه اجحاف در حق یک شهرستانی دیده شود و کسی هم صدایش در نیاید و اعتراض نکند؟

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر مشکلات اشتغال و بیکاری جوانان این منطقه ، اظهار داشت : ما در بحث نیروی انسانی و اشتغال هم شاهد اینجور ناعدالتی هایی هستیم.

رستمیان به استخدام های سال گذشته در جهاد کشاورزی اشاره کرده و گفت : بیش از ۷۰۰ نفر استخدام شدند با عنوان ناظرین کشاورزی که ۷۸ نفر آنها مربوط به شهرستان دلفان بود.

متاسفانه علی رغم اینکه بایستی از مهندسین بومی منطقه استفاده می شد اما تنها ۱۵ نفر بومی جذب شدند. بقیه نفرات از مناطق دیگر استخدام شدند و با مدرک سازی این اجحاف و حق کشی را در شهرستان ما اعمال کردند.

وی در تکمیل این بحث افزود : قانونأ این مهندسین که استخدام شدند باید برابر تعهد ده سال در محل استخدام شده بمانند اما اینگونه نشد! از طرفی چارت سازمانی ما را پر کردند و حق استخدام را از ما گرفتند و از طرفی اکثریت استخدام شده ها که نورچشمی بودند پس مدت کوتاهی در مرکز استان یا شهر خودشان گمارده شدند در حالی که بنام نورآباد بودند.

چه کسانی این کارها را انجام داده اند؟ مسئولین جهاد کشاورزی استان! من اگر اجازه دهند در یک مناظره تلویزیونی پشت پرده این مسائل را رو می کنم تا همه مردم در جریان قرار گیرند.

این افرادی که برایشان مدارک سازی شده و الان بدون توجه به تعهدات آنها را به شهر خودشان بر می گردانند ، چه امتیازی بر دیگران دارند؟ چون فامیل و از اقوام مدیران جهاد هستند ، چون نور چشمی هستند اینگونه عمل می شود؟

علی رستمیان همچنین تاکید کرد : متاسفانه در ادارات دیگری هم می بینیم که چنین حق کشی هایی صورت گرفته است به طوری که در یک اداره بیست نفر استخدام شده و چارت سازمانی اون اداره پر شده اما عملأ تنها یک رییس و یک سرایدار و یک نفر نگهبان بیشتر ندارد.

عالی رستمی ، چند دقیقه پایانی مصاحبه خود را با زبان لکی ادامه داد و خطاب به مردم دلفان و سلسله گفت : مردم عزیز این دو شهرستان ، بنده به شما عرض میکنم به تمام تعهداتی که به شما داده ام پایبند هستم و هیچ یک را فراموش نکرده ام ، بدانید  به هیچ عنوان اجازه نخواهم داد حتی یک ریال از سهم شما در جایی دیگر و شهری دیگر هزینه شود و حق شما پایمال گردد.

وی با اشاره به مشکلات راه و جاده های ارتباطی منطقه با همان زبان لکی خطاب به مدیران کشور و استان به ویژه وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت : مسئولین محترم ، اگر می بینید رستمیان می نالد ، درد دارد که می نالد ، از دردهای بسیار مردم است که چنین می نالم ، اگر درد نداشتیم نمی نالیدیم ، ما باید حق مردم را به هر قیمتی که شده بگیریم…

نماینده در پایان به ظرفیت های گردشگری دلفان و سلسله اشاره کرده و تصریح کرد ، با وجود منابع و پتانسیل های بسیار غنی در بحث گردشگری ، متاسفانه بعلت نبود زیر ساخت های جذب توریست و عدم وجود کمترین امکانات رفاهی و تفریحی این پتانسیل های قوی و بی نظیر بلااستفاده مانده است.


» حمله بی سابقه علی رستمیان به ناعدالتی های مدیریت جهاد کشاورزی استان لرستان + صدا


تازه ترین اخبار منطقه را مستقیمأ از طریق ترمینال خبری ” نسیـــم دلفـان ” دریافت کنید.

برای عضویت در کانال خبری نسیم دلفان روی تصویر زیر کلیک نمایید.

12

۱۵ نظر

 1. انصافاً خوب گفت

 2. نورمراد نظریان گلباغی

  درود خدا بر شما ، واقعا” ثابت شد امبیرکبیر دلفان لقب شماست بنازم به شجاعتت دلیر مردی دلفانی ، کاش استان لرستان بجای ۹ نماینده چهار نماینده مثل شما میداشت آفرین بر همت و پشتکار شما حدود سی سال از عمرم سپری میشود به اندازه شما وزیر و وزرا و مدیر کل کسی سراغ ندارم به این دیار سوخته دعوت کرده باشد و مشکلات مردم را لمس نمایند دستت مریزاد عالی جان دوستت دارم به اسم کوچک صدایت میکنم چون دوست داشتنی هستی

 3. عبد الکریم قلی پور

  همینکه مسوولین ادارتمان شدند کوهدشتی باید سکوت کرد واز چه چه وبه به شرم داشته باشیم چرا که مردم حاضر در صحنه با رای شان اتمام حجت کردند پس چی شد!!!!!!!!!!!!!

 4. این سخنان کافیه ما انتظار کار داریم شعار مال موقع تبلیغات است این حرفها رو از قبل شنیدیم

 5. مردم باید نظر بدهند مگر شما وصی ووکیل مردمی جلو ضرر را هر موقع بگیریم به نفع است مگر می شود دهن مردم را بست کار هم احتیاج به فرصت وزمان و اعتبار وبودجه دارد با سخن شما کار ایجاد نخواهد شد ولذا گذشته پلی است برای آینده.

 6. حسن پور خدایار

  دورد بر جنا بعا لی نما ینده روک دلفانی

 7. کارشناس شهرداری

  با آمدن این همه کوهدشتی به ادارات دلفان کجا رفت ادعای بومی گزینی .چشم رو هم بزارید دلفان در قبضه کوهدشت سیاسی قرار میگیرد

 8. امیر سالاری

  جای بسی تاسف است بداز ۳۷ سال از انقلابی که قرار بود به محرومین رسیدگی شود عدالت اجتماعی بر قرار شود انقلاب پا برهنه ها باشد ولی هم چنان این دغدغه های این مردم است .میلیاردها دلار خرج سوریه ولبنان و…غیره میشود مسئولین حقوق نجومی می گیرند اختلاس و اتلاف سرمایه ملی صرف پروژه های زیان ده می شود .بعد که نوبت به مردم میرسد اعتبار وبودجه ای وجود ندارد .پیدا کنید پرتقال فروش را !

 9. زمان چون سرعت باد دارد میرود حتی از ۱۲۰ کیلومتر بیشتر اگر چهار سال اندازه بیست سال خدمت میکر چهار ماه میشود بیست ماه لطفا گزارش ۲۰ ماهه بدهد نه قول سر خرمن

 10. لطیف حسینی حامی نماینده

  مگر می شو د وسزاوار است بی تفاوت باشیم واز اجحافی که در حق فرزندان این آب وخاک روا داشته می شود سکوت کرد وزرنگی ورو دستی کوهدشتیها بر اداراتمان غافل بودو تعصب وغیرتمندی خود را آشکار نکنیم زمان مثل ابر در گذر است چه خوب است نماینده محترم از این فرصت طلایی که مردم نجیب دلفان در اختیارش گذاشتند بهترین استفاده را ببرد واز این مهم به هیچ وجه دریغ نکند.

 11. قاسمی از بخش محروم کا کا وند

  آیا صحت ندارد که نیروهای غیر بومی به واسطه معامله ولابی گری از کوهدشت هم چون ادوار گذشته برادارات بی دفا عمان جولان می زنند نمونه اش همه دیدیم وشنیدم آب از آب هم تکان خورد واز طرفی اگر نیرویی بومی مسوولیت می گرفت چقدر اما واگر وجود داشت پیامهای مخالف داده می شد نمونه اش کمیته امداد امام کوهدشتی بازرگانی کوهدشتی آبفا چنگی سالهای دور وماندگار ……ازنمایند ه بیشتر از این انتظار می رفت حرکت مثبتی برای شهرمان داشته باشند.

 12. به یک چشم به هم زدن دوران چهار سا له نمایندگی مجلس مثل اداوار گذشته به پایان خواهد رسید می ارزد نماینده محترم با انتصابات غیر بومی خصوصا” این روزها بحث کوهدشتیها در محافل عام وخاص وسیا سیون مطرح است پایان دهد چه ایشان در دوره بعد شرکت کند یا نکند برگ برنده ماندگاری است برای ایشان.

 13. جمعی از فرهنگیان

  به جهت شفافیت لازم ودفاع از حقوق مدیران بومی ودست رد برسینه سو استفاده کنند گان از این فرصتها که دست به آب وآتش می زنند که نکند نیروی بومی به حق و حقوقش برسد همه باهم متحد شویم ورمز ماندگاری وموفقیت این اطلاع رسانی به روز است که در توان وحوصله سایتهای خبری بومی می باشد که تا کنون جای آن خالی ویا کمتر به آن پرداخته اند .

 14. بنام خدا .آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا .شهرستان دردمند دلفان علارغم بستر مناسب در جهت جوانان مستعد وموقعیت جغرافیایی بسیار مطلوب برای احداث کارخانجات کشت وصنعت ولذا نیروی انسانی متخصص که با سودای پیدا کردن کار مناسب به کلانشهرهها مهاجرت میکنند واغلب در شهرهای بزرگ هدر میروند. آقای رستمی پس از سالها انتخاب گزینه نا مناسب ، شما را به دادخواهی فرستاده دست علی به همراهتان دعای مردم دلفان چراغ راهتان شیر مادر حلالتان .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.