آخرین خبرها

دامداران مشکوک به «کویید ۱۹» به دام‌ها نزدیک نشوند

روابط عمومی جهاد کشاورزی دلفان با انتشار مطلبی نوشت : دامداران مشکوک به «کویید ۱۹» به دام‌ها نزدیک نشوند…

نسیم دلفان – در این یادداشت آمده است : اگر دامداری علائم مشکوک ابتلا به ویروس کرونا را داشته باشد از دست زدن و نزدیک شدن به دام خودداری کند.
با توجه به شیوع بیماری کویید ۱۹ در سطح کشور انتظار داریم که علاوه بر رعایت بهداشت فردی نسبت به بهداشت جایگاه دام حساسیت داشته باشند اگر دامداری علائم مشکوک ابتلا به ویروس کرونا را داشته باشد از دست زدن و نزدیک شدن به دام خودداری کند و اجازه دهد شخص دیگری به دام‌ها رسیدگی کند و بعد از بهبود کامل از دام مراقبت کند.

* دامداران جایگاه دام را مرتبا آهک‌پاشی کنند
دامداران صنعتی و یا دامدارانی که دستگاه شیردوش دارند حتما نکات بهداشتی را رعایت کنند و دستگاه‌های شیردوش را مرتبا ضدعفونی کنند تا از انتقال ویروس جلوگیری شود.دامداران جایگاه دام را مرتبا آهک‌پاشی کنند و بعد از ورود و یا خروج از دامداری حتما دستان خود را با مواد الکل‌دار ضدعفونی کنند. آهک‌پاشی در دامداری‌ها سبب می‌شود که بار میکروبی در این مکان‌ها کاهش یابد و خطر انتقال ویروس کمتر می‌شود. افرادی منزل و دامداری در کنار هم قرار دارد حتما حیاط منزل و دامداری را آهک‌پاشی کنند تا بار میکروبی آن منطقه کاهش یابد.
شهروندان برای تهیه گوشت مورد نیاز خود حتما از مراکز معتبر، گوشت خود را تهیه کنند و بعد از خریداری اجازه ندهند قصاب گوشت را قطعه قطعه کند بلکه این کار را در منزل انجام دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.