آخرین خبرها

خودروهای بی پلاک در مسیر بی‌قانونی / جولان خودروهای بدون پلاک در نورآباد دلفان

تعدادشان کم نیست؛ همان‌هایی که به راحتی ساعت‌ها در شهر می‌چرخند بدون این‌که نگران باشند با تخلفی که مرتکب شده‌اند رو در روی قانون ایستاده‌اند…


نسیـــم دلفـان – شاید شما هم روزانه چند موردی از آنها را به چشم دیده باشید، خودروهای بدون پلاک، همان‌هایی که مالکان‌شان برخی از آنها را به تازگی از نمایندگی تحویل گرفته‌اند اما نتوانسته‌اند تا شماره‌گذاری‌اش صبر کنند و بلافاصله آن را روانه خیابان‌های شهر کرده‌اند تا از قافله شهروندانی که خودروی شخصی دارند عقب نمانند و آن وقت در فرصتی مناسب برای پلاک کردن خودرویشان اقدام کنند.
برخی‌هایشان هم که فکر می‌کنند نسبت به بقیه متعهدترند شماره پلاک را به ابتدایی‌ترین روش با خودکار روی کاغذی نوشته و به شیشه عقب خودرو می‌چسبانند!

تردد آزادانه خودروهای بی‌پلاک شخصی یا عمومی در خیابان‌های شهر این روزها نگرانی‌هایی را برای شهروندان به وجود آورده است.

وسوسه قانون‌گریزی!

اگر این خودروهای بدون پلاک در شهر عامل بروز حادثه رانندگی یا برخورد با عابر پیاده‌ای شوند یا تخلفات دیگری مرتکب شوند شهروندان چگونه می‌توانند این خودروها را شناسایی کنند و تخلف آنها را به مراجع ذی‌ربط اطلاع دهند؟ در واقع چه معیاری به جز پلاک خودرو برای به دام انداختن خودروی متخلف می‌تواند وجود داشته باشد؟

موضوع دیگر این‌که در حال حاضر پلاک خودرو تنها معیار و ملاک ماموران راهنمایی و رانندگی برای ثبت تخلفات رانندگی خودروهاست، در چنین شرایطی پلیس چگونه می‌تواند تخلف خودروی مورد نظر را ثبت و برگه جریمه برایش صادر کند؟ آیا آگاهی از این نقطه ضعف ناخودآگاه وسوسه قانون گریزی و ارتکاب تخلفات ریز و درشت رانندگی را در رانندگان خودروهای بی‌پلاک فراهم نخواهد آورد؟

این طور که پیداست خودروهای بدون پلاک با آگاهی از وجود قانونی مبنی بر ممنوعیت تردد خودروهای بدون پلاک گاه هفته‌ها به راحتی در سطح شهر تردد می‌کنند بدون این‌که نگرانی‌ای از بابت ثبت تخلفات رانندگی خود داشته باشند.

انگار آنها هم می‌دانند دست ماموران راهنمایی و رانندگی برای ثبت تخلفات خودروهای بدون پلاک بسته است و شاید همین موضوع زمینه‌ای شود برای این‌که در مدتی که خودرویشان پلاک ندارد آنچنان که باید خود را مقید به رعایت قوانین و مقررات رانندگی ندانسته و گاه حتی به راحتی آن را زیر پا بگذارند.

✅ چندی است شهروندان نورآباد با ارسال پیامهایی از وجود خودروهای بدون پلاک در سطح این شهر که این روزها تعدادشان هم کم نیست ابراز نگرانی کرده و اظهار می دارند اگر یکی از این خودروها شهروندی را زیر گرفته و فرار کند تکلیف چیست؟ چگونه باید خودروی متخلف و راننده آن را شناسایی کرد.

در پی اظهارات نگران کننده مردم ، خبرنگار نسیم دلفان تصویری را که امروز از دو خودروی بدون پلاک در کنار هم گرفته است منتشر کرد.

photo_2016-11-10_12-45-51.jpg

این تصویر در سه راهی حضرت ولیعصر (عج) یا همان سه راهی شیخ حیدر گرفته شده و نشان می دهد نگرانی شهروندان عزیز کاملأ درست و مستند است.

امیدواریم مسئولین محترم شورای ترافیک شهرستان به ویژه فرماندهی انتظامی (راهور) دلفان هر چه سریعتر برای جلوگیری از تردد این گونه خودروها در سطح شهرستان اقدام نمایند.


تازه ترین اخبار منطقه را مستقیمأ از طریق ترمینال خبری ” نسیـــم دلفـان ” دریافت کنید.

برای عضویت در کانال خبری نسیم دلفان روی تصویر زیر کلیک نمایید.

12

۳ نظر

  1. پلاک تاکسی زرد زرد پشت شیشه نصب شده فلیم گرفته شده به دقت نگاه کنید

  2. سلام پلاک ماشین زرد نیست کد راننده است نوشته است ۱۴۶

  3. جولان و پارک دوبل و یا سوبل نیسان های انار و نارنگی و گوجه و … بی قانونی نیست که رفت و امد مردم را مختل و به هیچ قانون تن نمی دهند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.