جوابیه و توضیحات شبکه بهداشت دلفان درباره خبر جنجالی تولد نوزاد بدون دست در این شهرستان

در پی موضوع جنجالی اما تاسف بار تولد یک نوزاد ناقص (بدون دست) در شهرستان دلفان رییس شبکه بهداشت این شهرستان جوابیه ای صادر کرد که عینأ به استحضار مردم عزیز می رسد.

👇👇👇

سلام و درود خدمت همشهریان عزیز ، طی چند روز گذشته متاسفانه یک کودک که فاقد هر دو اندام فوقانی بود در بیمارستان ابن سینا بدنیا آمد این بیماری که آملیا نام دارد عمدتا ناشی از تاثیر عوامل محیطی در دوران حاملگی از جمله مصرف داروهای تراتوژن می باشد. مادر محترمه این نوزاد دو مرحله سونوگرافی حاملگی انجام داده است که اولین آن مورخه ششم اردیبشهت ماه سال جاری بوده است در ۱۷ هفتگی توسط پزشک متخصص رادیولوژی یکی از بیمارستان های دولتی خرم آباد و دیگری نیز در تاریخ ۹۶.۵.۱۸ در ۳۳ هفتگی در بخش خصوصی نورآباد

متاسفانه هر دو سونوگرافی نرمال گزارش شده است که قصور پزشکی از نوع عدم مهارت یا عدم تشخیص اتفاق افتاده است.
این کوتاهی خصوصا در سونوگرافی اول متاسفانه باعث مشکل شده است چرا که اگر تشخیص داده می شد با توجه به وضعیت جنین فرصت مجوز سقط قانونی هم وجود داشت (قبل از هفته ۱۹)
با توجه به شکایت والدین در همین رابطه پرونده ای تشکیل و برای اظهار نظر به شورای نظام پزشکی ارجاع گردید که نتایج آن متعاقبا اطلاع رسانی می شود.

آنچه مایه تاسف است قضاوت زود هنگام برخی رسانه ها در فضای مجازی است ، کسانی را متهم نمودند که کوچکترین نقشی در چنین ماجراهایی ندارند. هم متخصص مقیم مرکز استان و هم متخصص بخش خصوصی نورآباد هر دو دارای مدرک معتبر تخصص رادیولوژی هستند و هیچ کس نمی تواند مانع فعالیت آنها شود و اگر مواردی که ظن قصور پزشکی در آنها وجود داشته باشد بایستی از طریق مراجع ذی صلاح رسیدگی گردد.
برخی رسانه ها از جمله نسیم دلفان بدون حاشیه پردازی و اتهام زنی های غیر معقول ضمن انتشار خبر از مسئولین خواست موضوع را پیگیری و با مقصران برخورد نمایند اما تعداد دیگری از رسانه ها متاسفانه با اتهام زنی های نادرست و غیرکارشناسی فقط سعی در تخریب مسئولان دارند که صد البته باید گفت خود را تخریب می کنند نه دیگران را

✍️ با احترام / رضاییان ، رییس شبکه بهداشت دلفان

………………………….

» تولد نوزاد بدون دست در شهرستان دلفان و حواشی آن

………………………….

کانال خبری نسیم دلفان بصوت ۲۴ ساعته و آنلاین جدیدترین و داغ ترین خبرها را در اختیار شما قرار خواهد داد.

برای پیوستن به کانال خبری ما لطفأ روی تصویر زیر کلیک نمایید.

12

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.